مهفام میرزایی در
0

اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن

اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن

همه دوست دارند همزمان با خوش تیپ و خوش لباس بودن در هزینه های لباس نیز صرفه جویی کنند. اما خوش لباسی همیشه با ولخرجی عجین بوده و کمتر کسی چنین هنری دارد که بتواند در عین صرفه جویی لباس های زیبایی هم داشته باشد. اما قبل از هر چیز باید بتوانیم صرفه جویی و راه های بهتر خرید را یاد بگیریم. در این مطلب استفانی اوکانل کارشناس امور مالی فشن اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن را بر می شمرد.

اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن

اشتباه بزرگ در خرید لباس
همه ما در کارت های بانکی مان مقداری پول ذخیره می کنیم تا برای هزینه های مختلف زندگی آماده باشیم. اما گاهی با یک خرید احساسی و غیر ضروری ناگهان متوجه می شویم که بخش اعظمی از سرمایه یک ماه خود را به باد داده ایم.

1- نقدی خرید کنید
چاره این مشکل این است که نقدی خرید کندی. حس فیزیکی پول شما را در مقابل هزینه ای که می کنید آگاه تر می کند. پس زمانی که به خرید لباس می روید کارت بانکی را در منزل بگذارید و یا مقدار محدود بودجه ای که برای لباس در نظر گرفته اید به خرید بروید.

2- آنلاین خرید کنید
زمانی که آنلاین خرید می کنید در سایت فروش لباس تنها به دنبال مواردی می گردید که به آن نیاز دارید و به ندرت مانند ویترین مغازه ها با موارد غیر ضروری حواستان پرت می شود، حداقل سعی کنید که اینطور باشد! البته توجه کنید که در خرید های آنلاین نیز غرق در فضای مجازی نشده و درک کاملی از مقدار پولی که هزینه می کنید داشته باشید.

3- بودجه ماهیانه در نظر بگیرید
در مطالب قبلی نیز گفتیم که یک راه مناسب برای جلوگیری از ولخرجی در لباس در نظر گرفتن بودجه ماهیانه برای لباس است. اگر بتوانید از این محدوده فراتر نروید قطعا موفق خواهید شد. همیشه بعد از دریافت حقوق افراد دچار نوعی حس ایمنی کاذب می شوند و به ولخرجی می پردازند اما برنامه ریزی مناسب و تعهد به آن مشکل را حل می کند.

مطالب مرتبط:

1- 5 راز خريد موفق لباس

2- باید ها و نبايد هاي انتخاب لباس مجلسي

3- چگونه خريد احساسي را متوقف کنيم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :