المیرا فلاحیان در
1,474

شهره‌ای که مازیار شد؛ نگاهی به پوشش این بازیگر از گذشته تاکنون

شهره‌ای که مازیار شد؛ نگاهی به پوشش این بازیگر از گذشته تاکنون

شب گذشته، شهره(مازیار) لرستانی به صورت رسمی از پیج اینستاگرامش اعلام کرد که عمل تطبیق جنسیت انجام داده و حالا نامش مازیار لرستانی است. او در فایلی صورتی همچنین گفته که بعد از 57 سال زندگی بالاخره سعی دارد جوری که از کودکی دوست میداشته زندگی کند و باقی عمرش را با جنسیت یک مرد ادامه دهد. حتما پیش از این بارها شنیده‌اید که افراد مختلف با جنسیتی که با آن متولد شده‌اند مشکل داشته‌اند و برای رفع این مشکل اقدام به انجام جراحی تطبیق جنسیت کرده‌اند. پس تطبیق جنسیت مازیار لرستانی هم نباید برایتان غیرقابل درک باشد. بسیاری از شما تمام روزهای سال را شعار می‌دهید که مرد و زن فرقی با هم ندارند اما با شنیدن تطبیق جنسیت یک بازیگر زن ایرانی، واکنش‌هایی دارید که کاملا متفاوت از شعارهای روزهای دیگرتان است. در ادامه تگاهی به پوشش این بازیگر محبوب سینما و تلویزیون از گذشته تا کنون داشته‌ایم.

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانی

ظاهر و پوشش متفاوت از کودکی و نوجوانی

تصاویری که از کودکی و نوجوانی این بازیگر در دست است نشان می‌دهند که او از همان دوران کودکی تفاوت‌هایی در ظاهر و پوشش داشته که احتمالا نمایانگر عدم تطابق جنسیت او با احساساتش هستند. حتی این بازیگر در پستی اینستاگرامی گفته بود که در سال‌های ابتدایی دبیرستان علاقه زیادی به حضور در جبهه داشته. هرچند که بخاطر جنسیتش موفق نشده بود و از این علاقه‌اش هم جا مانده بود.

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانی

او را بارها با شال دیده‌اید!

لرستانی کار بازیگری را با نمایش های دانشجویی از سال ۶۴ آغاز کرد. در سال ۷۰ با بازی در فیلم سینمایی «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوود نژاد وارد عرصه ی سینما شد. از همان زمان تاکنون او را به عنوان یک بانوی بازیگر و با نام شهره لرستانی می‌شناختند. همین موضوع هم باعث میشد که ایشان تن به پوشش‌های کاملا زنانه بدهند. چه در فیلم‌ها و سریال‌ها و صحنه تئاتر و چه در دنیای واقعی.

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانی

انسان‌ها را با تفاوت‌ها بپذیرید

حتما این بازیگر را بارها با لباس‌های زنانه و سال دیده‌اید، اما مازیار لرستانی در سال‌های اخیر تصمیم گرفت اصل وجودی خود را از استایلش دور نکند. از همان موقع او را با استایل‌های متفاوت‌تری که بسیاری آن را استایل مردانه می‌دانند، دیده‌ایم. هرچن که هر بار او با این استایل‌ها ظاهر میشد، سیل عظیمی از انتقادات به سمتش روانه میشد. با تمام این اوصاف و با وجود تمام انتقادات، او ایستاد و جنگید. برای اصل وجودش جنگید و از همه خواست که تفاوت‌ها را بپذیرند. همه‌ی انسان‌ها مجبور نیستند لباس‌های مشابه به تن کنند!

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانی

چندی پیش این بازیگر در یکی از برنامه‌های حامد آهنگی حضور یافت و گفت که انسان‌ها مدام از او می‌پرسند که چرا لباس‌های مردانه می‌پوشد. او از تمام مردم خواست که بپذیرند همه ما نهایتا انسان هستیم و لزومی ندارد همه شبیه هم باشیم. به هم و به خواسته‌های هم احترام بگذاریم.

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانی

کلاه و جلیقه الزاما مردانه نیستند

لباس‌های مختلف در دنیا و بخصوص در کشور ما به عنوان لباس‌های اختصاصی مردانه و یا زنانه نام گرفته‌اند. در سراسر دنیا، بسیاری از لباس‌ها به عنوان لباس‌های یونیسکس شناخته می‌شوند. اما در کشور ما هنوز هم زنانی که کت و شلوار می‌پوشند و یا کلاه به سر می‌گذارند، مورد انتقاد قرار می‌گیرند. هر انسانی آزد است لباسی را بپوشد که آن را دوست دارد و با آن راحت‌تر است. پس دلیلی ندارد که انسان‌ها را از روی پوششان قضاوت کنید. مشکلی که قطعا سال‌هاست شهره(مازیار) لرستانی با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانی

از لیلی مضطرب تا مازیار جسور

لیلی مضطرب فیلم لیلی با من است، ظاهرا خیلی وجود داشت و نمی‌دانستیم. اگر آنجا ترس از دست دادن صادق مشکینی تنِ لیلیِ قصه را می‌لرزاند در داستان زندگی شهره لرستانی بعد از ۵۳سال می‌شود مازیار شد. از شهره به مازیار شدن فاصله‌ای اندازه تمام ترس‌های یک ملتِ ترس‌زده دارد، خیلی جَنَم می‌خواهد که شهره داشت و کاش به قلب مازیار هم داده باشد. خودش گفت امیدوار است از این به بعد هم مردم را «شاد» کند، که می‌کند، هر که ما را با ترس بیگانه کند. پیا‌م‌آورِ شادی‌ست.

تطبیق جنسیت شهره یا مازیار لرستانیدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :