بلوز مجلسی ساتن را چطور ست کنیم؟

0

بلوز اطلسی یا ساتن از مواردی است که متحول کننده‌ی تیپ خانم‌ها می‌تواند باشد. در اکثر مجالس کاربرد دارد و به نوعی هم پوشاکی رسمی است و هم غیررسمی. جایگزین بسیار مناسبی برای جنس ابریشمی است و دلیل آن را هم که خانم‌ها بهتر می‌دانند، قیمت ارزان‌تر آن نسبت به ابریشم. این بالاپوش می‌تواند شامل تاپ و پیراهن‌های مجلسی بدون دکمه تا لباس‌های سبک پیراهن مردانه‌ی دکمه‌دار هم باشد. در این مقاله قرار است به شما بگوییم بلوز مجلسی ساتن را چطور ست کنیم؟ با ما همراه باشید.

۱- دور همی‌ها و جشن تولدها

برای مجالس دورهمی دخترانه که با دوستان‌تان دارید می‌توانید از پیراهن اطلسی استفاده کنید و آن را با یک دامن زیبا ست کنید. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر از هماهنگ بودن و مکمل بودن رنگ بالاتنه و پایین تنه مطمئن شوید. مثلا می‌توانید دامن را مشکی و پیراهن را کرم انتخاب کنید. نهایتا یک جوراب شلواری مشکی و کفش پاشنه بلند می‌تواند تیپ شما را تکمیل کند. همچنین پوشیدن پیراهن اطلسی‌تان روی یک لباس مجلسی نازک نیز انتخابی عاقلانه خواهد بود.

بلوز مجلسی ساتن را چطور ست کنیم؟

۲- مجالس رسمی

برای مجالس رسمی انتخاب‌های زیادی برای بلوز ساتن بدون توجه به رنگ و طرح آن خواهید داشت. مثلا می‌توانید آن را با شلوار مجلسی، کت و شلوار زنانه و یا دامن ست کنید تا ظاهر و تیپی حرفه‌ای داشته باشید. بین پاشنه بلند و کفش‌های پاشنه تخت آن مدلی را انتخاب کنید که با تیپ کلی شما بیشتر هماهنگ است. بیشتر بلوزهای اطلسی مجلسی به تنهایی آنقدر زیبا هستند که شما نیازی به پوشیدن و ست کردن موارد دیگر ندارید ولی بعضی مواقع نیاز است تا کت و شلوار مجلسی را با آن‌ها ست کنید.

۳- چگونه از لباس‌های ساتن نگهداری کنیم؟

یکی از مهمترین دلایل فراری بودن خانم‌ها از بلوزهای اطلسی می‌تواند نگهداری سخت آن‌ها باشد. بعضی وقت‌ها شما مجبور هستید آن را با دست بشویید یا اگر از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید آن را روی درجه مناسب قرار دهید و با آب سرد بشویید.

هیچ وقت نباید لباس‌های ساتن را بچلانید. به هیچ وجه این کار را برای خشک کردن آن‌ها انجام ندهید چرا که موجب از بین رفتن جنس و شکل آن‌ها می‌شود. همیشه آن‌ها را روی حوله‌ای قرار داده و سپس حوله را بپیچید تا آب اضافی آن جدا شود. سپس حوله را باز کرده، بلوز زنانه را جدا کنید و روی حوله ی دیگری انداخته تا به طور کامل خشک شود. این کار برای اکثر سوئیشرت‌هایی که در کمد لباس‌های شما نیز وجود دارد هم باید انجام شود که اکثرا آن را کاری دشوار می‌دانند. حتی بعضی از پوشاک شما نیاز به خشک شویی دارند که شاید تا به حال به این قضیه دقت نکرده باشید. لباس‌های ساتن اگر به درستی نگهداری شوند بهترین گزینه‌ی شما برای پوشیدن در مجالس هستند.

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی برای خرید لباس مجلسی

۲- خوشتیپ شدن خانم ها با پیراهن مردانه

۳- لباس مجلسی ویژه ی جشن تولد چه ویژگی هایی دارد؟ 

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :