چرا بانوان سلطنتی کلاه به سر می گذارند؟

آب و هوای سخت موهای خانم‌ها را خشک و شکننده می‌کند و نیاز به مرطوب کردن‌شان پیدا می‌کنند. بنابراین در این نوع آب و هوا، کلاه‌ به عنوان یکی از انواع سرپوش می‌تواند موها را از آسیب ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض بادهای سرد تند، آفتاب و باران محافظت کند.

کلاه سلطنتی

اما وقتی صحبت از خانواده سلطنتی به میان می‌آید، استفاده از کلاه معنای دیگری پیدا می‌کند. اگر توجه کرده باشید حتما به این نکته رسیده‌اید که زنان در خانواده سلطنتی در مقایسه با بقیه، بیشتر از حد معمول کلاه روی سرشان می‌گذارند. مثلا اگر لباس‌ها و ظاهر مگان مارکل را قبل از نامزدی با شاهزاده هری در نظر بگیرید به یاد خواهید آورد که او پوشش مینیمال داشت و معمولاً بدون کلاه ظاهر می‌شد. فکر می‌کنید این تغییرات به چه علتی به وجود آمدند؟

 کلاه سلطنتی انتخاب نیست؛ بایدی است

شاید عضویت در یک خانواده سلطنتی خیلی راحت و بی‌دغدغه به نظر برسد اما حقیقت این است که اصلا شوخی‌بردار نیست و قوانینی دارد که این خانواده باید به هر قیمتی از آنها پیروی کنند نمونه‌اش این است که سلطنتی‌های بریتانیا نباید خودشان را درگیر سیاست کنند یا زنان باید در مراسم رسمی کلاه بگذارند. بله! این موضوع کاملا صحت دارد.

کلاه سلطنتی

به نظر می‌رسد که کلاه گذاشتن زنان، بخشی از پروتکل سلطنتی به حساب می‌آید  و آن پروتکل از قوانین سنتی الهام گرفته شده است. پروتکل سلطنتی می‌گوید که زنان باید در تمام مناسبت‌های رسمی سلطنتی کلاه بگذارند، یک قانون آداب معاشرت که به دهه 1950 برمی‌گردد، زمانی که نشان دادن موها در ملاء عام برای زنان طبقه بالاتر و سلطنتی نادرست بود.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممنوعیت دیدن موها در ملع عام

دایانا ماتر، معلم ارشد مشاوره آداب معاشرت انگلیسی می‌گوید: «تا دهه 1950، خانم‌ها به ندرت بدون کلاه دیده می‌شدند، زیرا برای خانم‌ها «چیزی»(حقی) در نظر گرفته نمی‌شد که موهای خود را در ملاء عام نشان دهند. اما همه چیز تغییر کرده است و حالا کلاه‌ها برای مناسبت‌های رسمی‌تر در نظر گرفته شده‌اند.»

کلاه سلطنتی

این موضوع روشن می‌کند که چرا هم کیت میدلتون و هم مارکل را می‌بینید که برای مناسبت‌های خاص یا رسمی‌تر کلاه می‌پوشند اما برای مراسم‌های کوچک‌تر موهایشان را رها می‌کنند و کلاه نمی‌گذارند.با وجود این قانون، پوشیدن کلاه هم نوعی نماد وضعیت به حساب می‌آید که از طریق آن زنان با گذاشتن کلاه برای تکمیل لباس خودشان، به صورت بصری نشان می‌دهند که جزئی از طبقه بالای جامعه هستند و از قوانین نجیب زاده‌ها پیروی می‌کنند و در واقع از یک خط کلاسی خاص پیروی می‌کنند.

کلاه فرهنگ بریتانیایی

اما کلاه‌ها فقط راهی برای خانواده‌های سلطنتی نیستند تا خودشان را از توده‌هایی که بر آنها حکومت می‌کنند جدا کنند یا فقط نشان‌دهنده ارتباط آنها به یک قانون آداب قدیمی باشد که باید از آنها پیروی کنند. کلاه هم بخشی از فرهنگ و سنت بریتانیاست و یک بخش جالب از لباس پوشیدن برای رفتن به یک رویداد خاص است.

کلاه سلطنتی

هیلاری الکساندر، مدیر مد به روزنامه دیلی تلگراف گفت: «باید کلاه وجود داشته باشد، این بخشی از بافت اجتماعی است. برای اکثر مردم، کلاه در عین اینکه کاملا جدی و مهم است کاملا هم تزئینی است و لباس را کامل می کند.»

مد روز روی سر زنان سلطنتی

طبق آنچه پیش از آمد کلاه می‌تواند یکی از شاخص‌های زن سلطنتی باشد. حالا خواه خود ملکه، دوشس کیت، کامیلا یا مگان مارکل باشد. از این جهت می‌توانید روی زنان خانواده سلطنتی حساب کنید که مد روزترین و زیباترین کلاه‌ها را روی سر آنها ببینید که ما به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.

کلاه سلطنتی

 

کامیلا در سال 2020، در حین بازدید از میدان خاطره در کلیسای وست مینستر، یک پر واقعی سبز رنگ روی کلاهش داشت.درباره کامیلا و میدان خاطره کلیسای وست‌مینستر بد نیست بدایند که در هر نوامبر در میدان خاطره کلیسای وست‌مینستر برای بزرگداشت کسانی که جان خود را در نیروهای مسلح از دست داده‌اند، مراسمی برگزار می‌شود.

کلاه سلطنتی

کامیلا، دوشس کورنوال، همسر دوم چارلز، شاهزاده ولز است. ملکه بریتانیا در آستانه هفتاد سالگی سلطنتش اعلام کرد که می‌خواهد بعد از او، زمانی  که پسرش چارلز به پادشاهی رسید، عروسش کامیلا به عنوان «ملکه همسر» شناخته شود. شاهزاده چارلز، شاهزادهٔ ولز و کامیلا هم شاهدخت ولز است اما به خاطر پرنسس دایانا که شاهدخت ولز بود از این لقب استفاده نمی‌کند و لقب دوشس کورنوال را برای خود انتخاب کرده‌است.

کیت میدلتون و کلاه بهترین هنرمند زنده

در سال 2019 کیت میدلتون برای حضور در مسابقات اسب دوانی کلاهی با طراحی فیلیپ تریسی (Philip Treacy) روی سرش گذاشته بود. در یک طرف این کلاه آبی‌رنگ گل بزرگ زیبا و چشمگیری طراحی شده بود که این کلاه را به یادماندنی می‌کرد.

کلاه سلطنتی

فیلیپ آنتونی تریسی که متولد ایرلند و حالا 55 ساله است، یک طراح کلاه است که بیشتر در لندن اقامت داشته و مجله ووگ از او به عنوان بهترین هنرمند زنده یاد کرده است.

پروانه به سر بئاتریس

در یک عروسی سلطنتی در سال 2008 پرنسس بئاتریس یک کلاه با تم پروانه روی سرش گذاشت که بیشتر یک اثر هنری به نظر می‌رسید تا کلاه.

کلاه سلطنتی

شاهدخت بئاتریس یورک، فرزند اول شاهزاده اندرو، دوک یورک و سارا، دوشس یورک است. او در نوبت جانشینی سلطنت قلمروهای مشترک‌المنافع (از مستملکات و اکثر مستعمرات سابق امپراتوری بریتانیا تشکیل شده که در آن‌ها ملکه الیزابت دوم به‌طور رسمی به عنوان ملکه و رئیس کشور شناخته می‌شود)  نفر دهم و سومین شخص مونث است.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :