المیرا فلاحیان در
4,156

رازهای پنهان پشت اکسسوری بانوان سلطنتی

رازهای پنهان پشت اکسسوری بانوان سلطنتی

انتخاب زیورالات، جواهرات و لوزام شخصی برای اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا هرگز به صورت اتفاقی یا تصادفی نخواهد بود. زیرا زمانی که صحبت از مد و شمایل خاندان سلطنتی در میان می‌آید، این انتخاب‌ها که می‌تواند شامل کیف دستی، گوشواره یا گردنبد باشد نه تنها منطبق بر لباس خاندان است بلکه اغلب غنی از مفاهیم نیز می‌باشد. دنیای اکسسوری‌های خاندان سلطنتی،  از پرنسس دایانا که با بستن گردنبد روی پیشانیش توجه همگان را بیش از پیش به خود جلب کرد گرفته تا پرنسس بئاتریس که با کیف دستی خود حامل پیامی برای نوجوان بود، سرشار از مفاهیمی پنهان برای همگان است.

single_content ad banner

در ادامه پرده از ۶ اکسسوری مورد استفاده‌ی خاندان سلطنتی برخواهیم داشت و داستان‌های پشت پرده‌ي آن‌ها را با شما در اشتراک خواهیم گزاشت. در ادامه با چی بپوشم همراه باشید.

تاج عروسی پرنسس دایانا

راز پنهان اکسسوری بانوان سلطنتی

تاجی که پرنسس دایانا در مراسم عروسی بر سر گذاشت هدیه‌ای از طرف خانواده سلطنتی نبود، بلکه میراث خانوادگی خود او بود. این تاج الماس که از تکه‌های مختلفی از جواهرات ساخته شده است در طی دوره‌های متعددی در گزشته به خانواده اسپنسر رسیده است و تقریبا نزدیک به یک قرن است که متعلق به این خانواده می‌باشد.

پس از مراسم عروسی، پرنسس دایانا بارها تاج اسپنسر را بر سر نهاد و پس از مرگ او در سال 1997، این تاج به خانواده اسپنسر بازگردانده شد. در سال 2018، خواهرزاده پرنسس دایانا، سلیا مک کورکودایل، تاج اسپنسر را در مراسم عروسی خود بر سر نهاد.

گوشواره‌های عروسی کِیت میدلتون

راز پنهان اکسسوری بانوان سلطنتی

همانند پرنسس دایانا که در روز عروسی خود به سنت‌های خانوادگی خود ادای احترام کرد، کیت میدلتون نیز با گوشواره‌های که هدیه‌ای از پدر و مادرش بود توجه همگان را به خود جلب کرد. گوشواره‌هایی از الماس که به شکل برگ‌های درخت بلوط همراه با الماسی به شکل بلوط، معلق در وسط آن طراحی شده بود. حال شاید از خود بپرسید چرا بلوط؟ طراحی این گوشواره به نشانی خانواده میدلتون اشاره دارد که دارای سه بلوط به نمایندگی از سه خواهر و برادر، کاترین، فیلیپا و جیمز است. درخت بلوط از رایج‌ترین درخت‌ها در انگلستان و همچنین نمادی قدرت هستند.

گردنبندی که هدبند شد

راز پنهان اکسسوری بانوان سلطنتی

انتخاب‌های جسورانه و بی‌پروای پرنسس دایانا در لباس‌های خود باعث شده بود که همیشه از او به عنوان یک یاغی در زمینه شمایل خاندان سلطنتی یاد شود. در سال ۱۹۸۵ پرنسس دایانا با بستن گردنبد مورثی سلطنتی روی پیشنانیش به عنوان یک هدبند در مراسمی در مربورن استرالیا مرز‌های مد برای خاندان سلطنتی را جا به جا کرد. این چوکر مزین به زمرد سبز زمانی متلعق به ملکه مری بود و بخشی از جواهرات سلطنتی به شمار می‌رفت.

با تمامی این تفاسیر شواهدی مبتنی بر آن که این عمل به صورت عمدی توسط پرنسس صورت گرفته است یا نه موجود نیست. گاهی صحبت از آن می‌شود که پرنسس دایانا با عجله سعی کرده که گردنبند را بالای سرش ببندد و زمانی که روی پیشانیش گیر کرد تصمیم گرفت آن را همانطور رها کند.

کیف دستی‌های پرنسس دایانا

کیف‌ دستی‌‌های کوچکی  که پرنسس دایانا از آن‌ها استفاده می‌کرد نه تنها برای حمل لوازم آرایشی خود مانند رژ لب بود، بلکه هدف بسیار مهم‌تری نیز داشت. پرنسس دیانا زمانی که از ماشین بیرون می‌آمد از این کیف‌ دستی‌ها به عنوان ابزاری برای پوشاندن نمای چاک سینه‌های خود جلوی دوربین‌ها استفاده می‌کرد. او به‌عنوان یکی از شهیرترین و پرعکس‌ترین زنان جهان، می‌دانست که چه ژست‌هایی برای یکی از اعضای خانواده سلطنتی نامتناسب است. به همین دلیل که زمانی که لباس‌های جلوباز می‌پوشید، همیشه کیف کوچکی را همراه با خود داشت تا با ظرافت و زیبایی از نمایان شدن چاک سینه‌ی خود جلوگیری کند. این ترفند ساده امروزه چقدر هوشمندانه و جذاب است؟

دسته گل عروسی مگان مارکل

راز پنهان اکسسوری بانوان سلطنتی

دسته گل عروسی مگان کوچک اما سرشار از جزئیات بود. این دسته گل استثنائی در برگیرنده‌ گل‌های متعددی از جمله گل نخود معطر، موگه و یاس و دیگر گل‌هایی که به انتخاب شخص شاهزاده هری از باغ کاخ کنزینگتون چیده شده بودند، بود. این دسته گل همچنین برای ادای احترام به پرنسس دایانا با چند گل فراموشم مکن که گل‌های مورد علاقه او بودند، مزین شد.

کیف دستی پرنسس بئاتریس با پیامی معنادار

راز پنهان اکسسوری بانوان سلطنتی

 

پرنسس بئاتریس چند کیف دستی که با شعار «باحال باش، خوب باش» گلدوزی شده است دارد. این عبارت در واقع به عنوان بخشی از کمپین علیه قلدری حامل پیام مهربانی، احترام و اخلاق خوب در تعامل با یکدیگر است و عمدتاً با هدف حمایت از نوجوانانی است که از قلدری رنج می‌برند. پرنسس به ترویج این کمپین کمک کرد.

وقتی از پرنسس بئاتریس پرسیده شد که چرا تصمیم گرفته‌ است تا از این کمپین حمایت کند، بئاتریس اعتراف کرد که این تصمیم ناشی از تجربه شخصی خودش است و از دوران نوجوانی به دلائل مختلفی مورد انتقاد دیگران قرار گرفته است. پرنسس بئاتریس در پاسخ به این سوال گفت :«تجربه من بزرگ شدن و زندگی در مقابل اذهان عمومی و محیطی بدون فضای شخصی بود، که این شامل 18 سالگی و مبارزه با وزن خودم گرفته تا انتخاب اینکه چه لباسی را می‌توانم کی و کجا بپوشم.»

منبع: brightsideدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :