پانته آ توتونچیان در
0

راه های از بین بردن بوی بد لباس ها

راه های از بین بردن بوی بد لباس ها

هیچ جیز بدتر از این نیست که مجبور شوید لباس های مورد علاقه تان را بخاطر بوی نا و کپک دور بیپاندازید. اگر به طور مداوم از عطر و ادکلن استفاده می کنید، پس باید جای دیگر دنبال مقصر این بوهای بد بگردید. ممکن است نیاز باشد تا ماشین لباسشویی تان را بازرسی کنید. با این مراحل ساده برای همیشه از شر بوی کپک و ماندگی در لباس های راحت شوید.

ماشین لباس شویی تان را چک کنید

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما ماشین لباس شویی شما می تواند منبع کپک و قارچ باشد! ماشین لباس شویی هایی که درب شان از جلو باز می شوند،استعداد بالایی برای جذب رطوبت دارند و می توانند محیط رشد قارچ و کپک را فراهم کنند.

راه حل 

در محفظه ی پودر، کمی محلول پرکربنات و در محفظه ی نرم کننده هم مقداری سرکه بریزید و ماشین لباسشویی را روشن کنید. وقتی کار ماشین لباسشویی به پایان رسید با یک پارچه ماشین را خشک کنید.

بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بذارید تا محفظه کاملا خشک شود.

راه های از بین بردن بوی ماندگی از لباس ها

از مواد شوینده بیش از حد استفاده نکنید

هنگامی که احساس می کنید لباس هایتان بوی نا می دهند، اولین کاری که انجام می دهید این است که مقدار بیشتری مواد شوینده برای شستن آنها مصرف می کنید. اینکار می تواند در واقع بوی لباس هایتان را بدتر کند. مواد شوینده ی زیاد به صورت کامل از لباس هایتان شسته و جدا نمی شوند، به لباس می چسبند و باعث به دام انداختن رطوبت می شوند. باقی مانده ی مواد شوینده در لباس باعث افزایش رشد قارچ ها می شوند و بوی بد لباس هایتان را بدتر می کند.بنابراین بهتر از مواد شوینده کمتر استفاده کنید.

لباس هایتان را در هوای آزاد خشک کنید

اگر لباس هایتان فقط کمی بوی رطوبت و کپک می دهند، بهترین و سریع ترین راه این است که آنها را در هوای آزاد پهن کنید. تنها یک الی دو ساعت کافی است تا بوی رطوبت لباس ها از بین برود.

راه های از بین بردن بوی ماندگی از لباس ها

از کمی سرکه استفاده کنید

این ماده ی شگفت انگیز و پرکاربرد درست مانند یک ضدعفونی کننده می تواند هر نوع قارچی که روی پارچه رشد می کند را از بین ببرد و از بوی بد رطوبت و کپک خلاص تان کند. یک لیوان سرکه را روی لباس هایتان در محفظه ماشین لباس شویی بریزید و ماشین لباس شویی را با طولانی ترین دورش روشن کنید.

در هنگامی که لباس شویی به مرحله ی آبکشی رسید، یک لیوان دیگر سرکه به آن اضافه کنید.متوجه می شوید که بوی کپک به کلی از بین می رود.

جوش شیرین را امتحان کنید

یک راه حل طبیعی دیگر استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین علاوه بر اینکه می تواند لباس ها را تمیز کند می تواند بوی کپک را هم از بین ببرد.

یک لیوان جوش شیرین معمولی را به ماشین لباسشویی تان اضافه کنید و دقیقا مثل مرحله قبل ماشین لباس شویی را روشن کنید. اگر بوی کپک لباس هایتان بیش از حد زیاد است، می توانید این مرحله را چند بار تکرار کنید. بعد از شستشو با جوش شیرین از نرم کننده ی لباس مورد علاقه تان استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

1- شستشوی چادر مشکی با روشی ساده

2- چگونه حوله نرم و خوشبو داشته باشیم؟

3- نکات مهم در شستشوی و نگهداری لباس زیر زنانه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :