راه‌هایی برای ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

در فصل‌های اخیر شلوارهای پیله‌دار دوباره وارد دنیای مد شده‌اند و برندهای معروف ایتالیایی مثل آرمانی، کوچینلی و کاروسو در انجام این کار پیشقدم بوده‌اند. مثلا اگر شما همین روزها وارد سایت «کاروسو» شوید خواهید دید که تقریبا تمام مدل‌هایی که در صفحه اصلی سایت به نمایش گذاشته شده‌اند از همین نوع شلوار هستند. بنابراین شلوارهای پیلی‌دار که انگار از چند سال پیش کم طرفدار و از دنیای مد تقریبا محو شده بودند و هیچ‌کس نمی‌خواست آن‌ها را بین لباس‌هایش داشته باشد حالا دوباره با قدرت برگشته و از انتخاب‌های خوش‌پوشان هستند.

هر پیله‌ای پیله نیست

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

تعریف کلی پیله در شلوار این است که به هر چینی که بین جیب و زیپ قرار داشته باشد پیلی می‌گویند در واقع در الگوی پشت این شلوارها تغییری وجود ندارد و پیلی‌ها فقط در جلو شلوار به دو شکل مختلف ظاهر می‌شوند. پیلی انگلیسی که در امتداد زیپ شلوار قرار می‌گیرد و قسمت باز این پیلی‌ها به سمت زیپ شلوار است. اما پیلی ایتالیایی یا معکوس که در امتداد جیب‌ها هستند و قسمت باز این پیلی‌ها به سمت بیرون و جیب شلوار است و کمی پرطرفدارتر از نوع اول هستند. پیلی‌های انگلیسی مرتب‌ترند ولی ایتالیایی شکل شل‌تری به وجود می‌آورند و برای استایل کژوال و نیمه رسمی انتخاب خوبی به حساب می‌آیند.

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

به ازاری هر پیلی حدود سه سانتی‌متر پارچه بیشتر برای شلوار مصرف می‌شود. این پیلی‌ها می‌توانند به شکل چندتایی باشند ولی بیشتر از دو تا در هر طرف زیاده‌روی به نظر می‌رسد. معمولا شلوار دو پیلی رایج‌تر است که پیلی اول عمیق‌تر و بلندتر و پیلی دومی کوتاه‌تر و کم‌عمق‌تر است که برای بسته نگه داشتن پیلی اولی در نظر گرفته شده و به جیب نزدیک‌تر است. با اینکه شلوارهای تک پیلی مدرن‌تر به نظر می‌رسند اما چون فاقد پیلی کمکی برای بسته نگه داشتن هستند انعطاف‌پذیری چندانی ندارند و اگر فقط دنبال مد هستید بهتر است تک پیلی انتخاب کنید.

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

پیلی سوم نقش کاربردی ندارد و فقط باعث مصرف پارچه بیشتر می‌شود و حجم شلوارتان را زیادتر می‌کند و باسن‌تان را بزرگتر نشان می‌دهد و مدل قدیمی و کهنه‌ای دارد. در واقع هرچه پیلی‌ها بیشتر باشند برای ایجاد تناسب ظاهری باید پاچه‌ها گشادتر در نظر گرفته شوند بنابراین از آنجا که هرچه مدل شلوار راسته‌تر باشد امروزی‌تر به حساب می‌آید از شلوارهای یک یا دو پیلی‌دار انتخاب کنید.

پیلی‌دار پاکتی مدرن

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

شلوار پیلی‌دار پاکتی مدرن و متناسب است. پاکتی لبه شلوارها تعادلی بین پیلی‌های بالای شلوار و قسمت پایین آن ایجاد می‌کند.
یادتان باشد که تناسب را فراموش نکنید اگر بالا تنه بزرگتر اما پاهای لاغری دارید با کت‌تان شلوارهای پیلی‌دار به جای شلوارهای راسته و تنگ بپوشید. پوشیدن شلوارهای پیلی‌دار برای مردانی که کمر کوچک و پاهای لاغر اما شانه‌های پهن‌تری دارند سفارش شده است.

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

اصلا تصور نکنید که پیلی‌ها تزیینی و بدون کاربردند بلکه آن‌ها بر اساس قوانین طراحی شده‌اند، وقتی می‌نشینید ران‌ها، باسن و نشیمنگاه شما به طور طبیعی پهن می‌شوند. اگر شلوار جلو صاف و بدون پیلی انتخاب کنید که برای بدن شما در حالت نشسته کاملا مناسب باشد قسمت بالایی‌اش موقع ایستادن گشاد به نظر می‌رسد ولی اگر موقع ایستادن خیلی راسته و مرتب و فیت پاهایتان باشد موقع نشستن کمی تنگ خواهد بود. ولی شلوارهای پیلی‌دار نه فقط موقع نشستن که در مواقع خم شدن هم راحتند.

شلوارهای پیلی‌دار جیمز باند

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

شلوارهای پیلی‌دار که یادآورد استایل جیمز باند با بازی‌شان کانری هستند برای کسانی که پاهای بزرگی دارند به شدت توصیه می‌شود. البته نه فقط آن‌هایی که اضافه وزن دارند بلکه ورزشکاران هم بهتر است این مدل شلوار را انتخاب کنند چون شلوارهای صاف و بدون پیلی پاهای آن‌ها را مثل قطعه‌های سوسیس‌پر نشان می‌دهند. کسانی که بدن‌هایی با این شکل دارند شلوارهایی با الگوی کاملا صاف باعث می‌شود جیب‌هایشان هم بیرون‌تر دیده شود.
الیور اسپنسر، یکی از طراحان معروف لباس، می‌گوید: «این شلوارها برای کسی که آن‌ها را می‌پوشد فوق‌العاده‌اند چون در حالی‌که کاملا راحتند رسمی و مرتب به نظر می‌رسند.»

شلوار پیلی‌دار با کفش آکسفورد

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

تناسب را در اولویت قرار دهید باید مطمئن شوید که شلوار پیلی‌دار شما از نظر قد و اندازه کمر مناسب است. اگر پیلی‌ها موقع ایستادن کشیده شوند انگار که در حالت باز شدن هستند، شلوارتان تنگ است.

شلوار پیلی‌دار با کفش آکسفورد

ست کردن شلوارهای پیل دار مردانه

شلوار پیلی‌دارتان را با یک جفت کفش آکسفورد خوب بپوشید. بهتر است شلوار خاکستری پیلی‌دار را با کفش مشکی و قهوه‌ای ست کنید ولی از انتخاب رنگ‌های دیگر نترسید. در ضمن بهتر است شلوارهای پیلی‌دار خاکی رنگ انتخاب کنید که بعید است به این زودی‌ها از مد بیفتند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :