بازگشت پیکی بلایندرز؛ اوباشی که جذاب لباس می‌پوشند

اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص سریال گنگستری پیکی پلایندرز و یا ستاره اصلی آن، توماس شلبی باشید، حتما فصل ششم را که اخیرا به نمایش گذاشته شده است، تماشا کرده‌اید.

این فصل بعد از همه گیری‌های شدید و پیاپی کرونا بلاخره موفق به فیلم برداری شد. اولین قسمت از فصل جدید پیکی بلایندرز در نهایت در 27 فوریه (8 اسفند) به کارگردانی آنتونی برن و نویسندگی استیون نایت از شبکه بی بی سی پخش شد. همان طور که وقایع سریال نشان می‌دهد، طراحی لباس آن بر اساس مد دهه 1930 است. آلیسون مک کاش در این سریال علاوه بر عناصر جدایی ناپذیر باند پیکی بلایندرز(عناصری از قبیل نیم‌بوت‌ها و کت‌های بلند)، آیتم‌های دیگری را نیز بین کاراکترهای سریال تکرار کرده است.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

تامی شلبی

حتما بعد از دیدن 5 فصل از این سریال به موارد یونیفرم اعضای باند پیکی بلایندرز یا خانواده شلبی پی برده‌اید:

  1. کت زمستانی بلند
  2. کت و شلوار
  3. پیراهن سفید
  4. کلاه لبه تیغی
  5. نیم بوت
  6. مدل مو

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

این قالب در فصل جدید نیز همچنان بی تغییر است. اما اگر بخواهیم جذاب ترین استایل کیلین مورفی را معرفی کنیم باید به سکانسی اشاره کنیم که توماس شلبی با کت و شلوار دیپلمات سرمه ای در مجلس عوام به عنوان نماینده مردم حضور پیدا می‌کند و در حال ارائه طرح مسکن با حضور نخست وزیر وقت بریتانیاست. کراوات بنفش رنگ با طرح ریز و ساعت جیبی، اکسسوری‌هایی هستند که به شکوه استایل او اضافه کرده‌اند.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

لیزی شلبی

لیزی در اکثر اوقات مثل یک زن خانه دار ساده، پیراهن‌هایی گل گلی و طرح دار می پوشد. اما وقتی که به همرا همسرش تامی به گردهمایی بزرگ فاشیست‌ها دعوت می‌شود، مانند یک اشراف زاده یا بانویی از خانواده سلطنتی بریتانیا خود را می‌آراید. پیراهن ماکسی دنباله دارمسی رنگ، او را کاملا از بین جمعیت حاضر در مراسم متمایز ساخته است. یقه لباس کاملا باز است و ازگوشه هر دو طرف لباس با یک بند به پشت لباس منتهی می شود. لیزی برای پوشاندن آن در بدو ورود از یک رویه نیم تنه سفید از جنس خز استفاده می‌کند. همچنین قسمت پایین لباس از بغل به زیر پایین تنه با یک سنجاق نگین کاری شده جمع شده است و اندام ظریف لیزی را بهتر نشان دهد. در نهایت دستکش های سفید نیز به این استایل اضافه شدند.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

آیدا شلبی

آیدا بر خلاف قسمت‌های قبل در این فصل با غرور و تجمل تمام ظاهر شده است. او که حالا یکی از سهامداران تشکیلات شلبی است لباس‌ها و جواهرات فاخری را در کمد لباس خود جای داده است. حال که به جبهه سوسیالیست ها پیوسته دیگر رنگی از سادگی در پوشش او دیده نمی‌شود. از جمله عناصر بارز کمد لباس او در این فصل می‌توان به پالتوی گران قیمتی از برند شنل، رودوشی از پوست کامل حیوانات و جواهراتی مزین به سنگ‌های قیمتی اشاره کرد.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

ازمی شلبی لی

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

ازمی پس از مرگ همسرش تصمیم گرفت راه خود را از این خانواده جدا کند و به قبیله کولی خود برگردد و مثل همیشه همانند کولی‌ها می‌گردد. برخلاف سایر نقش ها مدل موهای او به شکل باب کوتاه نشده و حالت کرلی نیز ندارد. همچنین لباس ها مد روز و فاخری بر تن ندارد. کت دست دوز و لایه ای لباس پوشیدن او نیز منحصر به کولی های کوهستان نشین بیرمنگهام است.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

جینا گری

جینا همسر مایکل گری از یک خانواده با نفوذ آمریکایی است. او بیشتر با کت های اورسایز به ملاقات مایکل می‌رود. جنس این پالتوها گرم و نرم یا از خز است یا اینکه یقه پالتو از پوست حیوانات دوخته شده است. گاهی او با لباس خواب هایی از جنس ابریشم و گیپور ظاهر می‌شود و گاهی با پیراهن‌های ساده و یکسره. موهای بلوند او نیز مدلی از کوتاهی باب است.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

دایانا میتفورد: معشوقه ازوالد موزلی

دایانا که بعد از مرگ همسر سابق موزلی توانسته است او را تحت تاثیر زیبایی و افکار سیاسی خود قرار دهد، وسواس زیادی نسبت به لباس دارد تا جایی که وقتی آیدا را می‌بیند به خدمه می‌گوید که بعد از گرفتن پالتوی آیدا حتما برندش را به خاطر بسپارد. در بخشی دیگر از این سریال، در گردهمایی که موزلی برگزار کرد، او می‌خواهد در چشم همه از جمله توماس شلبی زیباتر از بقیه به نظر برسد، او در این مراسم با پیراهن سرمه‌ای رنگ که به سرشانه‌های آن با توری ابریشمی دوخته شده به همراه گردنبند زمردی حسابی خود نمایی می‌کند.

طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز

در قسمتی دیگر وقتی به دیدار تامی می‌رود، کت و دامنی چسبان می‌پوشد، ترکیب این کت دامن چهارخانه قهوه‌ای با پلیور یقه اسکی سبز رنگ بی نظیر جلوه می‌کند و قصد دارد فردی به نظر برسد که می‌تواند دنیا را تغییر دهد.

رقیه باقری
نویسنده: رقیه باقری
«فشن محو می‌شود و از بین می‌رود، اما استایل جاودان است و همیشه زنده می‌ماند.» سخن ایو سن لورن طراح مد نیز باید در ذهن همه ما نقش ببندد، زیرا امروزه به جای اینکه استایل یونیک و منحصر به فرد خود را بسازیم، سعی می‌کنیم با ترند‌هایی که بزرگان تعیین می‌کنند پیش برویم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :