امیلی در پاریس؛ سریالی که بخاطر لباس‌هایش محبوب است!

1,712

راستش را بخواهید ما به “امیلی در پاریس” حسودی می‌کنیم. علیرغم اینکه سریال پر از کلیشه‌ها و تقلید است اما هر کدام از ما در عمق وجودمان خودمان را جای امیلی کوپر گذاشته‌‌ایم و با او به شهرها و نورها قدم برداشتیم با یک کروسان شکلاتی در دست و کیف شنل در دست دیگر!

در حالی که با او در جستجوی شغل رویایی و حتی رویایی‌تر از آن، به دنبال شاهزاده رویاها (گابریل نقش مقابل امیلی) بوده‌ایم. نکته غافلگیرکننده این است که طراح لباس سریال “امیلی در پاریس” کسی نیست جز پاتریشیا فیلدز (طراح لباس فیلم شیطان پرادا می‌پوشد). به وضوح استایل امیلی با همتایان فرانسوی‌اش در تضاد است، طراح لباس طغیان رنگ‌ها و الگوها را ترکیب کرده تا آن‌ها را در رقابت برای جلب توجه قرار دهد.

لباس‌های جنجالی در سریال امیلی در پاریس

اینکه امیلی تمام مدل‌های محدود شنل را در مناسبات معمولی استفاده می‌کند دلیلی برای درآمد خوب نیست. دغدغه ما واقعی بودن یا نبودن کمد لباس او نیست. کاملا روشن است که این لباس‌ها به ما تماشاگران چشمک می‌زد و ما را مجبور به این باور نمی‌کند که امیلی یک استایلیست است. بنابراین برای تجلیل از استایل قهرمان داستان بیایید گاهی کمی دقیق‌تر به بررسی استایل‌های پر سر و صدای امیلی بپردازیم.

استایل دختر بچه 7 ساله

طراحی لباس امیلی در پاریس

چرا اینجا امیلی دختری 7 ساله به نظر می‌رسد؟ علت اصلی موضوع شاید این باشد که امیلی جوری لباس پوشیده که انگار لباس‌هایش را از باکس لباس کودکانه‌ای انتخاب کرده و تصورش این بوده که استایلش بدون کلاه تکمیل نمی‌شود.

کت پشمی جذاب

طراحی لباس امیلی در پاریس

این استایل طوری است که شما می‌فهمید سبک این سریال علمی تخیلی خالص است. به همان اندازه که کیف گرد شنل با بند زنجیری و ژاکت چرمی او را در ترکیب این استایل قبول داریم، از تکه لباس‌های وصله شده نیز ناامیدیم.

 

کلاه جذاب و کت صورتی

طراحی لباس امیلی در پاریس

طراح لباس معروف، کوکو شنل یکبار گفته که همیشه پیش از ترک خانه یک عنصر را از استایل‌تان کم کنید. کاش امیلی نیز این حرف کوکو شنل را توصیه‌ای برای برخی استایل‌های خود در نظر میگرفت. مثلا در این استایل، بهتر بود یکی از عناصر کلاه یا ژاکت را از استایل حذف کند.

نیم بوت انگشتی

 

طراحی لباس امیلی در پاریس

می توان گفت که آن نیم بوت‌های انگشتی که البته خاص هستند، جالب و جذاب به نظر می‌آیند. اما به آن کیف ابریشمی و تاپ توپ توپی نگاه کنید! گویا امیلی زیاده‌روی کرده است.

کلاه جذاب قرمز

طراحی لباس امیلی در پاریس

این استایل امیلی را می‌توانیم یکی از پرطرفدارترین استایل‌های او در این سریال بدانیم. کت چهارخانه و کلاه قرمز او تا حدودی ما را به یاد کاراکتر بلر والدورف در سریال Gossip girl می‌اندازد. ترکیب این کلاه قرمز با کت جذاب او سبب گشته که امیلی به شدت بامزه به نظر برسد.

استایل تماما شنل

طراحی لباس امیلی در پاریس

ژاکت شنل، روسری یا دستمال گردن شنل و کیف شنل. شاید همین استایل‌های تجملاتی امیلی در این سریال است که سبب گشته ما به طور همزمان هم جذب این سریال شویم و هم داستان سریال برایمان چندان جذاب نباشد. واقعا استایل‌های امیلی حسادت برانگیزند.

پیراهن مشکی معروف

طراحی لباس امیلی در پاریس

این لباس او را می‌توانیم مشهورترین لباس سریال امیلی در پاریس بدانیم. این پیراهن مشکی ما را یاد آدری هپبورن در فیلم سینمایی funny face می‌اندازد. امیلی در این لباس پرافاده‌تر از همیشه به نظر میرسد و در مهمانی تمام توجهات را به خود جلب می‌کند.

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :