بهراد در
0

کلاه پاناما و فدورا نکاتی که باید در مورد این دو کلاه مردانه بدانید

کلاه پاناما و فدورا نکاتی که باید در مورد این دو کلاه مردانه بدانید

هر فصل کلاه‌های مخصوص خود را دارد و خیلی از این کلاه‌ها پیشینه و تاریخی بزرگ پشت سر خود دارند. با اینکه دو کلاه پاناما و فدورا ممکن است در نگاه اول خیلی شبیه به هم باشند ولی وقتی جزئی‌تر نگاه کنیم می‌بینیم که کلاه پاناما و فدورا در همین جزئیات نیز خیلی با هم متفاوت هستند. با چی بپوشم همراه باشید تا تفاوت کلاه پاناما و فدورا را متوجه شوید. 

کلاه پاناما

با یک سوال ساده شروع می‌کنیم. کلاه پاناما ساخت کجاست؟ پاناما؟ پانامااا؟ آفرین کاملا اشتباهه. این کلاه اصالتا اکوادوری است و به این دلیل که قبل از صادر شدن به آمریکای شمالی و آسیا و اروپا به بنادر پاناما آمد، به اسم کلاه پانامایی معروف شده است.

کلاه پاناما و فدورا

این کلاه در ۱۶۰۰ میلادی ساخته شده بود یعنی خیلی قبل‌تر از اون چیزی که جهان آن را بشناسد. خصوصیت ویژه این کلاه در بافت آن است که از نخل و گاه است که سبکی و راحتی خاصی به این کلاه داده و رنگ این کلاه هم همیشه طبیعی هست.

از دیگر ویژگی‌های این کلاه می‌توان به:

  • لبه‌ای (در جدود) ۷٫۵ سانتیمتری بیشتر
  • یک روبان دور قسمت تاج کلاه

اشاره کرد.

کلاه پاناما

امروز این کلاه بیشتر از الیاف مصنوعی ساخته می‌شود اما گفته شده که همچنان کیفیت های متفاوتی از این کلاه هست در بازار وجود دارد و هر چقدر این کاه و یا برگ نخل با کیفیت‌تر باشد، جنس و کیفیت کلاه هم بهتره و انعطاف بیشتری دارد.

 

کلاه پاناما

از اسطوره‌های این کلاه می‌توان به مدل‌های سوپرفینو و مونته کریستی اشاره کرد که تفاوت آن در ریزتر بودن دوخت هست و قیمت مدل سوپر فینو حدود ۵۰-۶۰ دلار آمریکاست و مدل مونته کریستی تقریبا ۶ برابرش قیمت دارد. گفته می‌شود بهترین کیفیت  این کلاه طوری است که آب از توش نمی‌چکه! حالا برای چی آب باید ریخت تو کلاه رو خدا می‌داند.

کلاه پاناما و فدورا

از مشتریان معروف کلاه پاناما می‌توان به روزولت رییس جمهور آمریکا اشاره کرد.  امروزه این مدل کلاه یک نوع لاکچری بودن حساب می‌شود.

کلاه فدورا

یکی مثل من و شما وقتی این کلاه رو ببنید خیلی سخت می‌تواند تشخیص دهد کدوم کلاه فدوراست و کدام کلاه پاناما. یکی از تفاوت‌های مهم این دو کلاه در جنس آنهاست.

کلاه پاناما و فدورا

پاناما از نخل جیپی جاپا و فدورا از نمد و پشم هست. البته گرانترین مدل فدورا مربوط به یک نوع از مدل جین این کلاه می‌شود که قیمتی معادل ۶ هزار دلار آمریکا دارد و متعلق به مایکل جکسون بود. کلاه‌های معمولی قیمتی مناسب و بین ۲۰-۵۰ دلار دارند و محبوب‌ترین مدل هم بلک فدورا یا فدروای سیاه هست.

کلاه فدورا

 

محبوبیت و شهرت این کلاه از حدود دهه ۱۹۲۰ شروع شد و یکی از معروف‌ترین مشتریان این کلاه جاستین تیمبرلیک است. بر خلاف کلاه‌های پاناما که مخصوص فصل سرما محسوب می‌شوند، این کلاه‌ها خنک تر بوده و تو فصل‌های گرم محبوبیت بیشتری دارند.

 

کلاه فدورا

مطالب مرتبط:

۱- انواع کلاه مردانه

۲- کلاهی تابستانی برای هر جنتلمن شیک پوش

۳- اصول خرید کلاه مردانه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 16 ژانویه 2018

عالی بود بهراد دستت درد نکنه

مهران در تاریخ 06 می 2023

کلاه دیوید گندی واقعا عالیهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :