بهترین اورکت مردانه را چگونه انتخاب کنیم؟

انواع کت و ژاکت‌ها فقط لباس گرم در روزهای خیلی سرد سال نیستند. آن‌ها یکی از لباس‌های اصلی مردانه هستند که می‌توانند استایل شما را تکمیل کنند. اولین قدم برای انتخاب بهترین کت این است که با انواع مختلف آن‌ها آشنا باشید. اورکت یکی از انواع کت‌هاست.

بهترین اورکت مردانه

به طور کلی در هر نقطه‌ای از دنیا وقتی صحبت از اورکت می‌شود منظور بیرونی‌ترین لباس است که برای پوشیدن روی هر لباس دیگری طراحی شده است. اورکت جز اصلی پوشش در روزهای سرد سال به حساب می‌آید ولی تصویری که اغلب ما از اورکت داریم چیزی متفاوت است با آنچه در نقاط دیگر دنیا به آن اورکت می‌گویند. اگر به لاتین این کلمه را جستجو کنید تصاویری که خواهید دید انواع پالتو به عنوان بیرونی‌ترین لباس خواهد بود. بنابراین در این مطلب توضیحاتی کلی در مورد انتخاب این اورکت و اورکت دیگری که در ذهن اغلب ماست، خواهیم داد.

بهترین اورکت مردانه

به طور کلی این اورکت یا بیرونی‌ترین لباس باید تا زیر زانو باشد ولی اگر شما مرد کوتاهتری هستید باید آن را کمی کوتاهتر انتخاب کنید ولی اگر بلند قد هستید پالتویی تا روی زانو یا کمی بلندتر بپوشید. بهترین پارچه را انتخاب کنید. الیاف طبیعی مثل کشمیر، پشم و آلپاکا از مناسب‌ترین‌ها هستند.

بهترین اورکت مردانه

آلپاکا پشم شتر و کمی نسبت به پارچه پشمی معمولی نازک‌تر اما از نظر عملکرد مناسب‌تر است. آلپاکا نرم‌تر و قوی‌تر است و آب کمتری در خود نگه می‌دارد. همچنین وقتی به تأثیر کلی آن نگاه می‌کنید گزینه بهتری از نظر زیست محیطی است.

بهترین اورکت مردانه

آستین‌ها باید به اندازه‌ای باشند که سرآستین لباس زیرین شما را بپوشاند. در واقع برخلاف کت و شلوار معمولی که سرآستین‌های پیراهن زیر آن معلوم میشوند در این اورکت‌ها نباید مشخص باشند. اگر ساعت مچی می‌اندازید باید تا حدی یا کامل ساعت‌تان را بپوشاند اگر می‌توانید ساعت خود را به طور کامل ببینید نشانه این است که اندازه آستین نامناسب است.

بهترین اورکت مردانه

برای انتخاب این لباس‌ها کیفیت را در اولویت قرار دهید چون پالتوی با کیفیت خوب می‌تواند دوام بیشتری داشته باشد و از اینکه هر سال یا یک سال در میان اورکت جدیدی بخرید جلوگیری می‌کند. اگر اکثر لباس‌های شما تیره هستند لطفا اورکتی با رنگ متفاوت مثل خاکستری روشن، شتری و خرمایی بخرید که ظاهرتان تکراری و خسته‌کننده نباشد.اول از همه بدانید که چطور می‌خواهید این اورکت‌های را بپوشید. ممکن است قصد داشته باشید آن را با چند لایه زیرین تنتان کنید یا فقط یک لایه در نظر داشته باشید. در حالت ایده‌آل اگر می‌خواهید آن را با چند لایه بپوشید باید کت‌تان به اندازه کافی گشاد باشد اگر زیر آن فقط یک لایه می‌پوشید مطمئن شوید که کت به بهترین شکل می‌ایستد و بیش از حد گشاد نیست در غیر این صورت احتمالا وزن شما را بیشتر نشان می‌دهد.

بهترین اورکت مردانه

اما اورکتی که خیلی از ما تصورش را داریم همان کتی است که به سبک لباس‌های نظامی دوخته شده و در قسمت جلو عموما چهار جیب بزرگ و کاربردی دارد که می‌شود به راحتی داخل آن‌ها وسایل ضروری مختلف را گذاشت. اگر اهل سینما باشید این اورکت را به رنگ کلاسیکش یعنی سبزرنگ به تن جیسون استاتهام دیده‌اید.اورکت‌ها ثابت کرده‌اند چیزی فراتر از یک ترند کوتاه مدت هستند و طی سالیان هیچ‌وقت از مد نیفتاده‌اند و یک ظاهر کلاسیک را برای مردان به وجود می‌آورند.

این کت‌ها در طول جنگ جهانی دوم به اصطلاح روی بورس بودند ولی بعد از آن بارها دوباره طراحی شدند در حالی‌که شکل اصلی آن‌ها همیشه حفظ شد.اورکت‌ها اغلب در رنگ‌های خاکی، زیتونی، سرمه‌ای و قهوه‌ای تولید می‌شوند و از آنجا که با پارچه‌های بادوامی دوخته می‌شوند برای استفاده روزمره در پاییز و زمستان توصیه می‌شوند.

بهترین اورکت مردانه

اگر اهل لایه لایه لباس پوشیدن هستید می‌توانید سوییشرتی زیر آن‌ها بپوشید و زیر سوییشرت هم لباس یقه گردی تنتان کنید.با یک پیراهن یقه گرد یا پیراهن یقه اسکی و شلوار کتان مناسب هم ظاهر خوبی برای موقعیت‌های نیمه‌رسمی پیدا می‌کنید.می‌توانید اورکت‌ها را با پیراهن مردانه ساده بپوشید و از شالگردن هم استفاده کنید حتی گاهی کمربندی هم‌رنگ و هم‌جنس با این اورکت‌ها می‌بندند و کراوات هم می‌زنند که ظاهری خیلی مطابق با مد ایجاد می‌کند.

بهترین اورکت مردانه

شلوار جین و یا کتان و بوت با اورکت‌ها کاملا هماهنگند. مخصوصا با رنگ کلاسیک آن یعنی سبز پیراهن جین آبی، شلوار کتان روشن و بوت ظاهری عالی به وجود می‌آورد.

بهترین اورکت مردانه

یکی از انواع مدل اورکت «Camo» است که اغلب آن‌ها طرحهایی ترکیبی به رنگ‌های سبز، یشمی و قهوه‌ای دارند و اکثرا آن‌ها را به لباس طرح ارتشی می‌شناسند. برای مردانی که دنبال لباسی خاص هستند این اورکت‌ها پیشنهاد می‌شود. اگر چه ممکن است این لباس برای محیط کار مناسب نباشد اما برای مناسبت‌ها و موقعیت‌های غیررسمی و گاهی نیمه رسمی خیلی کاربردیست.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :