چگونه لباس بپوشیم که جوانتر به نظر برسیم؟ خانم‌های بالای 35 سال بخوانند!

بالا رفتن سن نباید به‌هیچ عنوان باعث ناراحتی شما باشد. خانم‌ها با افزایش سن به اصطلاح پخته‌تر و جاافتاده‌تر می‌شوند و زیبایی آن‌ها روزبه‌روز جذابتر و بیشتر می‌شود. یک خانم جاافتاده، حتی در چین‌های پیشانی و اطراف لبش نیز زیبایی‌هایی دارد که هرکدام نشان از یک تجربه، یک اتفاق مادرانه، همسرانه، دخترانه و… هستند. وقتی شما به سن ۳۵ یا بالاتر می‌رسید، با عقل و درایت و تجربه بیشتری رفتار می‌کنید و این مسئله به زیباییتان اضافه می‌کند، ۷س نباید از افزایش سن ناراحت باشید. نگران لباس پوشیدنتان هم نباشید. درست است که هرچه موقرتر لباس بپوشید، شیکتر به‌نظر می‌آیید، اما موقر لباس پوشیدن به معنای پوشیدن لباس‌های تیره و بدون جذابیت و کاملا ساده نیست. ما در این مطلب، نکاتی را درمورد استایلتان با شما درمیان می‌گذاریم تا با رعایت آن‌ها استایلی شاد و درعین‌حال درخور جایگاه اجتماعیتان داشته باشید. با ما همراه باشید.

استایل زنان بالای 35 سال

خاص باشید

در اکثر مواقع، موقر بودن استایل، ما را به‌سمت لباس‌های کسل‌کننده می‌برد. هر سنی که داشته باشید، به کمی خاص بودن، به‌خصوص در اکسسوری‌های استایلتان نیاز دارید. شما می‌توانید شال یا دستمال گردنی رنگی با رنگ‌های روشن ببندید، کلاهی خاص بر سر بگذارید یا لباسی با طرح خاص و رنگی بپوشید.

لباس‌های راه‌راه و خال‌خالی را فراموش نکنید

لباس‌های راه‌راه به استایلتان نشاط می‌دهند و شما را شاداب‌تر و جوانتر جلوه می‌دهند، البته حواستان به طرح راه‌راه لباستان باشد. اگر لاغر هستید، راه‌راه افقی برایتان مناسب است و اگر چاق هستید، راه‌‌راه عمودی. لباس‌های خال‌خالی در زمینه رنگ‌های شاد نیز انتخاب بسیار جذاب و جسورانه‌ای هستند.

با اکسسوری‌های خاص، استایل شخصی خودتان را بسازید

از اکسسوری‌های خاص استفاده کنید تا بیشتر بدرخشید؛ یک گردنبند بزرگ، یک جفت گوشواره بزرگ و خاص یا دستبندی شیک و بزرگ. البته یادتان باشد که اگر از اکسسوری بزرگ استفاده می‌کنید، تنها یکی را انتخاب کنید. اگر دوست دارید چند اکسسوری بیندازید، به سراغ سایز کوچک بروید.

استایل زنان بالای 35 سال

کاری کنید صورتتان بدرخشد

هرچه صورتتان براقتر و روشنتر باشد، شما هم جوانتر به‌نظر می‌آیید. شاید فکر کنید که بهترین راهکار، استفاده از کرم پودر و پنکک است؛ اما بهتر است که به‌جای استفاده زیاد از لوازم آرایشی که به پوستتان نیز آسیب می‌زند و چهره واقعیتان را پنهان می‌کند، نکاتی را در استایلتان رعایت کنید؛ مثلا لباسی با یقه سفید یا کرم بپوشید. پولوشرت، بلوز یقه‌دار و لباس‌هایی از این قبیل با رنگی غیر از سفید که یقه سفید دارند، به‌خوبی از عهده این کار برمی‌آیند.

استایل زنان بالای 35 سال

رنگ روشن بپوشید

چرا همیشه باید به‌دنبال رنگ‌های تیره باشید؟ استفاده طولانی مدت از رنگ‌های تیره، احتمال افسردگی را زیاد می‌کند و نشاط و شادابی را از چهره‌تان می‌گیرد. اگر دوست دارید که موقر لباس بپوشید، نیاز به رنگ‌های تیره مثل مشکی، سورمه‌ای، قهوه‌ای سوخته و… نیست. رنگ‌های روشن زیادی وجود دارند که به اصطلاح جلف نیستند. انواع سبزها، قرمز مرجانی، نارنجی تیره و… حتما این رنگ‌ها را امتحان کنید.

استایل زنان بالای 35 سال

شلوار جین خود را از کمد دربیاورید

دیگر گذشت زمانی که می‌گفتند جین فقط برای دختران کم سن‌وسال است. اگر مدل شلوار جینتان را به‌درستی و متناسب با اندامتان انتخاب کنید، خواهید درخشید. (انواع شلوار جین زنانه و کاربردشان را بشناسید).

استایل زنان بالای 35 سال

نکات مهم

نیازی به ست کردن تمام لباس‌هایتان نیست. پوشیدن بلوز و دامن، بلوز و شلوار، کت و شلوار، مانتو و شلوار و… یکدست، بیشتر مخصوص مراسم خاص، رویدادهای رسمی، مصاحبه‌های شغلی، فرم اداری و… است و سنتان را بالاتر می‌برد. از ترکیب کردن لباس‌های مختلف نترسید.

ترجیحا از پوشیدن لباس‌های پشمی، تویید و پارچه‌های مشابه آن، به‌خصوص به رنگ‌های تیره دوری کنید، زیرا سنتان را بیشتر از آنچه که هست، نشان می‌دهند.

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :