ادامه بررسی هفته مد نیویورک بهار و تابستان ۲۰۱۷

هفته گذشته هفته مد نیویورک برگزار شد و به پایان رسید. در این نوشته با ادامه تحلیل مطلب قبلی در خدمت شما هستیم. در این ۸ روز برترین برند ها و طراحان ساکن نیویورک مجموعه لباس های خود را برای بهار و تابستان ۲۰۱۷ معرفی کردند. با توجه به تعداد زیاد نمایش ها و مجموعه ها ما برترین برندها و مجموعه ها را انتخاب کرده و به تحلیل آن ها می پردازیم: ادامه بررسی هفته مد نیویورک بهار و تابستان ۲۰۱۷

کارولینا هررا

کارولینا هررا (که البته تلفظ صحیح تر اررا) طرح ونزوئلایی ساکن نیویورک امسال در مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۷ خود به دنبال ترکیب استایل اسپرت و خانمانه بود مانند استفاده از پارچه های راه راه و چهارخانه و جین در لباس های با فرم خانمانه و جذاب و سیلوئت خاص و در فرم های کلاسیک. پارچه های متالیک طرح دار، گلدار، توری، کشباف، استفاده از کمربند، گره در یقه و آستین لباس ها، شانه های بزرگ و حجیم و یقه های جدید در لباس های این مجموعه مشاهده شد. به طور کلی کارولینا هررا در این مجموعه با استفاده از رنگ های سیاه و سفید و تعداد محدودی رنگ دیگر لباس های زیبایی آفرید.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت دوم

السکاندر وانگ

الکساندر وانگ طرح جوان تایوانی امسال مجموعه لباس های شهری نیویورک خود را به نمایش گذاشت. در این مجموعه مدل ها جواهرات براق کلاسیک به تعداد زیاد به همراه داشتند و لباس هایی که به تن داشتند با تکه دوزی چرم و قطعات فلزی تزئین شده بود. لباس هایی از جنس توری، پارچه های طرح دار راه راه و چهارخانه نامنظم و عریض، به رنگ های سیاه و سفید و صورتی چرک،  کت و دامن، کت ها و ژاکت های اورسایز، سوئیشرت و یقه اسکی، لباس های خزدار، کیف های کوچک، کفش اسپورت، دامن های کوتاه و  طرح برگ های پاییزی روی لباس ها در این مجموعه مشاهده شد.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت دوم

اسکار دلا رنتا

برند اسکار دلا رنتا امسال مجموعه خود را با نمایش لباس های توری سفید و زیبایی آغاز کرد. مدل ها بسیار ساده بودند و کفش های تخت به پا داشتند. این لباس ها با فرم های کلاسیک و طرح های ترکیبی عرضه شده بودند. در ادامه لباس های متنوعی با فرم گشاد و تنگ، پارچه های طرح دار، توری مشکی، ترکیب خاکستری و مشکی و سفید و مشکی، قرمز،  فرم های کلاسیک و طرح های سنتی پارچه، پارچه های سنگ دوزی شده و تزئین شده با رنگ های متالیک مثل طلایی و نقره ای و نرم و روان مشاهده شد. بالاتنه گشاد در برخی لباس ها، سیلوئت کلاسیک، شانه های افتاده، کت های بلند، دامن های چند طبقه نیز در این مجموعه مشاهده شد.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت دوم

مایکل کورس

مایکل کورس طراح خلاق امریکایی در مجموعه امسال خود در هفته مد نیویورک لباس های زیبا و چشم نوازی آفرید. طرح های کلاسیک با استایل مردانه و یا ترکیب استایل مردانه و زنانه مانند پلیور روی پیراهن همراه دامن، طرح های گلدار درشت و رنگ های متنوع مثل صورتی، سبز، آبی، خاکستری، سرمه ای از خصوصیات این مجموعه بودند. یقه سفید، آستین های با طرح جدا، کمربند، کیف با بند کوتاه، آستین بسیار بلند و یا کلوش و چین دار و یا لباس های بدون آستین، پارچه های توری با سنگ دوزی و سرشانه های فرم دار در لباس های این مجموعه مشاهده شد.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت دوم

آنیسا هسیبوان

شاید میان علاقمندان به مد کمتر کسی این نام را شنیده باشد اما این طرح اندونزیایی توانست برای اولین بار یک نمایش مد با حجاب کامل در هفته مد نیویورک برگزار کند. افتخاری که تاکنون نه تنها هیچ طراح اندونزیایی بلکه هیچ طراح مسلمان دیگری نیز به آن دست نیافته بود. به هر حال برگزاری یک نمایش مد و معرفی یک مجموعه لباس با حجاب کامل اتفاقی است که در تاریخ هفته های مد بی سابقه است و شاید بتواند دریچه ای برای طراحان دیگر باز کند و مد و حجاب با هم آشتی داشته باشند. مجموعه لباس های آنیسا هسیبوان از لباس های سنتی کشورش الهام گرفته شده بود و در لباس هایی با رنگ های زیبا و پارچه هایی مثل ساتن و مخمل طرح دار و ساده ارایه شده بودند که در نوع خود جالب توجه بود.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت دوم

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :