جیامباتیستا والی طراح لباس های سفارشی

جیامباتیستا والی طراح ایتالیایی است که در زمینه طراحی لباس های آماده و سفارشی فعالیت می کند و مرکز کاری وی پاریس است. او به خاطر طراحی های زیبا و چشم نواز لباس های سفارشی شهرت یافته است. در این مطلب با عنوان جیامباتیستا والی طراح لباس های سفارشی به بررسی زندگی و آثار وی می پردازیم.

ad banner

جیامباتیستا والی طراح لباس های سفارشی

جیامباتیستا والی در سال 1966 در رم به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در شهر رم و در ریشه هنر ادامه داد. او تحت تاثیر فضای رم و فیلم های آنتونیونی با فشن پاریسی آشنا شد و به آن علاقمند شد و تصمیم گرفت که وارد دنیای مد شود. او با تصویر سازی کارهای ایو سن لورن با آبرنگ کار خود را آغاز کرد و در سال 1987 برای ادامه تحصیل در رشته تصویر سازی مد وارد دانشگاه هنر و طراحی لندن شد.

جیامباتیستا والی طراح لباس های سفارشی

پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به ایتالیا او در استودیوی روبرتو کاپوچی مشغول به کار شد و به عنوان دستیار اول کاپوچی انتخاب شد و این اتفاق باعث شد که وارد طراحی مد سطح بالای ایتالیا شود. در سال 1990 پس از دو سال دستیاری زمانی که 24 ساله بود برند فندی از وی دعوت به همکاری کرد. در سال 1995 او به میلان رفت و به عنوان طرح ارشد کریزیا مشغول به کار شد.

جیامباتیستا والی طراح لباس های سفارشی

در سال 1997 رویای جیامباتیستا به حقیقت پیوست و به پاریس رفت و با امانوئل اونگارو شروع به همکاری کرد و این همکاری تا سال 2001 ادامه یافت. در سال 2005 او برند شخصی خود جیامباتیستا والی را در پاریس راه اندازی کرد و به طراحی لباس های آماده پرداخت اما 6 سال طول کشید تا او اولین مجموعه لباس های سفارشی خود را معرفی کند. این مجموعه شاخص در سال 2011 به نمایش درآمد.

جیامباتیستا والی طراح لباس های سفارشی

امروزه برند این طراح لباس در 41 کشور جهان شعبه دارد و علاوه بر لباس های زنانه در تولید اکسسوری نیز فعالیت دارد. افراد مشهوری مثل پنه لوپه کروز، جولین مور، ناتالی پورتمن و ملکه اردن از برند وی استفاده می کنند. سبک وی سطح بالا، خلاقانه و با جزئیات فراوان است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند ايو سن لورن

2- نگاهي به برند بولگاري

3- نگاهي به برند لانوين

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :