بررسی هفته مد نیویورک بهار و تابستان ۲۰۱۷

هفته گذشته هفته مد نیویورک برگزار شد و به پایان رسید. در این ۸ روز برترین برند ها و طراحان ساکن نیویورک مجموعه لباس های خود را برای بهار و تابستان ۲۰۱۷ معرفی کردند. با توجه به تعداد زیاد نمایش ها و مجموعه ها ما برترین برندها و مجموعه ها را انتخاب کرده و به تحلیل آن ها می پردازیم. این نوشته در دو بخش تقدیم شما عزیزان می گردد: بررسی هفته مد نیویورک بهار و تابستان ۲۰۱۷

تامی هیلفیگر

این طراح امریکایی امسال با تم لباس های ورزشی با هویت امریکایی مجموعه خود را معرفی کرد. در این مجموعه پارچه هایی با طرح های راه راه سیاه و سفید، طراح کهکشان و ماه و ستاره، رنگ خاکستری و مشکی و جنس چرم دیده می شدند. همچنین رنگ های قرمز و سفید و سرمه ای که رنگ های شاخص برند تامی هیلفیگر هستند نیز مشاهده می شد. مدل های لباس ها گشاد و آزاد با آستین های بلند، تور، کشباف و دستمال گردن از نکات مهم این مجموعه بود. از نکات جالب دیگر این نمایش مد می توان به لباس های یکسان دو مدل به صورت همزمان اشاره کرد.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت اول

مارک جیکوبز

مارک جیکوبز طراح نام آشنایی امریکایی امسال نمایش مد خود را در صحنه ای شبیه به خیابان و با انبوهی از لامپ های آویزان روشن برگزار کرد. مدل ها همگی با کفش های لژدار بسیار بلند و مدل مویی یکسان و عجیب وارد صحنه شدند. لباس های این مجموعه عموما کوتاه و چین دار و با آستین های بزرگ، با طرح هایی خاص و جالب توجه و رنگ بندی متفاوت و جذاب بودند. طرح های هندسی، پلنگی، گورخری، ارتشی، راه راه، نامنظم، پارچه های تکه دوزی شده و پر زرق و برق با رنگ هایی که شیری و صورتی ملایم تا ارغوانی و سبز و قهوه ای متغیر بودند در این مجموعه مشاهده شدند.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت اول

زک پوزن

زک پوزن که بیشتر به خاطر طراحی لباس عروس و لباس های کلاسیک مجلسی شهرت دارد در مجموعه امسال خود مدل ها را با صندل های گلادیاتوری تخت رنگارنگ به میدان فرستاد. در مجموعه وی طرح های ساده و کلاسیک با پارچه های ساده و گلدار، چهارخانه، خال دار درشت متالیک و پولکی به چشم می خوردند. طرح خاصی از یقه، برش متفاوت دامن لباس ها، آستین قوس دار در برخی لباس ها، آستین هایی که شکاف آن در قسمت شانه مشاهده می شد، کت های زیپ دار روی لباس زنانه، بلوز های راسته با دامن، کمر باریک لباس ها، استال دهه پنجاه میلادی، آستین سه ربع و مدل های چین دار از ویزگی های بارز این مجموعه بودند.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت اول

آلتوزارا

جوزف آلتوزارا طراح فرانسوی ساکن نیویورک امسال به سراغ میوه ها رفته بود. در مجموعه لباس های وی پارچه هایی با طرح گیلاس، لیمو و توت فرنگی مشادهد می شد. در کنار این طرح های میوه، طرح های ریز چهارخانه، طرح پوست مار، گل های درشت و طرح راه راه نیز مشاهده می شد. لباس های جین تکه دوزی شده، کمربند، حاشیه دوزی لباس ها، توری های گلدوزی شده، شلوار های با لبه چین دار، شانه افتاده، ترکیب قرمز با مشکی و خاکستری و کت و دامن از ویزگی های این نمایش مد بود. مدل ها با صندل های پاشنه بلند بند دار و گوشواره های حلقوی بزرگ رنگی و کیف های متالیک و پوست ماری به میدان آمدند.

رالف لورن

رالف لورن اسطوره طراحی لباس امریکا که خیلی زود از بازنشستگی پشیمان شد امسال قصد زنده کردن فرهنگ گاو چرانی غرب وحشی را داشت. استفاده از شلوار های گشاد، قطعات فلزی در کمر لباس ها و کمربند، گلوبند، کلاه کابویی، دامن ها و لبه های ریش ریش لباس ها، پوتین های کابویی، دستمال گردن، پانچو، یقه خز، پالتوی خز، طرح های درشت سرخپوستی و استفاده از جواهرات شلوغ از ویژگی های این مجموعه بود که شما را به جز غرب وحشی یاد چیز دیگری نمی اندازد. در کنار این لباس های کابویی که عموما رنگ های تیره داشتند لباس هایی نیز با پارچه های روشن براق مثل زرد و بنفش و ارغوانی وآبی نیز مشاهده شد.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت اول

ربکا مینکوف

ربکا مینکوف امسال در هفته مد نیویورک نمایش مجموعه پاییز و زمستان ۲۰۱۶ خود را در خیابان های نیویورک برگزار کرد. او در این مجموعه از پارچه های نرم چین دار، توری های خالدار متالیک، پرینت های ریز و گلدار و چهارخانه استفاده کرده بود. رنگ غالب لباس ها مشکی و آبی نفتی و تیره و متالیک بودند. کیف های مدل ها با فرم های مکعبی و استوانه ای و دارای اویز های متعدد و با بند های گلدار بودند، کفش های آن ها نیز عموما بوت ساق کوتاه یا کفش های متالیک بود. استفاده از بافتنی، مخمل، پالتو و کت اورسایز با نوشته هایی در پشت آن، دارای یقه و استر خز رنگی نیز از ویژگی های این مجموعه بود.

نگاهی به هفته مد نیویورک قسمت اول

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- هفته مد چیست؟

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :