نگاهی به برند نینا ریچی

نینا ریچی یک برند فرانسوی است که در سال ۱۹۳۲ توسط ماریا نینا ریچی و پسرش رابرت در پاریس تاسیس شد. نینا ریچی یک طراح لباس ایتالیایی بود که کار مد را از نوجوانی آغاز کرد و برند وی به دلیل عطرهایش معروف است. در این مطلب نگاهی به برند نینا ریچی و تاریخچه و چگونگی شکل گیری آن می اندازیم.

نگاهی به برند نینا ریچی

کوتاه در مورد نینا ریچی

ماریا نیلی در سال ۱۸۸۳ در تورین ایتالیا به دنیا آمد. وقتی ۱۲ ساله بود به همراه خانواده اش به پاریس نقل مکان کرد و نام نینا را برای خود برگزید. از ۱۳ سالگی کارآموزی نزد طراحان لباس آن زمان را آغاز کرد و به مد علاقمند شد. در ۲۱ سالگی با یک جواهر ساز ایتالیایی به نام لویجی ریچی ازدواج کرد و صاحب یک پسر به نام رابرت شد. او در سال ۱۹۰۸ به عنوان طراح در خانه مد رافین استخدام شد و ۲۰ سال در آن جا کار کرد.

برند نینا ریچی

تاریخچه برند نینا ریچی

این خانه مد در سال ۱۹۳۲ افتتاح شد. در آن زمان نینا ریچی پیراهن زنانه طراحی می‌کرد و پسرش رابرت نیز مسئولیت مدیریت کارها و مخارج این برند را بر عهده داشت. او هنگام دوخت لباس، پارچه‌ها را روی مانکن‌ها قرار می‌داد تا مطمئن شود مدل لباس به درستی شکل می‌گیرد. مدت زیادی نگذشت که طرح‌های برند نینا ریچی، به عنوان طرح‌هایی عاشقانه، لطیف، و خانمانه شناخته شد. همه این صفات حاصل روحیات لطیف ماریا بودند. نینا ریچی تا به حال برای چند مهماندار هم لباس طراحی کرده است. در سال ۱۹۴۱ نیز رابرت ریچی، یک لاین تولید عطر و ادکلن در این خانه مد افتتاح کرد.

نگاهی به برند نینا ریچی

او در سال ۱۹۳۲ با همکاری پسرش خانه مد خود نینا ریچی را تاسیس کرد. طراحی های وی به دلیل فرم های رمانتیک و زنانه خود به سرعت شهرت یافتند و خانه مد نینا ریچی بزرگ تر و معروف تر شد به طوری که مزون وی سه ساختمان و ۱۱ طبقه را شامل می‌شد. در سال ۱۹۴۶ خط تولید عطر نینا ریچی را راه اندازی کرد که تا امروز نیز یکی از پرفروش‌ترین عطر های جهان است.

 

موفقیت و شهرت در انتظار برند نینا ریچی

در سال ۱۹۴۵ و پس از پایان جنگ، طراحان لباس این برند به دنبال راهی بودند که از طریق آن، اشتیاق و علاقه‌ای که خانم‌ها به برندهای محبوب آن زمان داشتند را دوباره احیا کنند و هم‌زمان، برای ترمیم خسارات حاصل از جنگ پول جمع کنند. رابرت ریچی به ایده جالبی رسید و لوسین لیلانگ آن را اجرا کرد؛ آنها از ۴۰ خیاط مشهور در سرتاسر پاریس، از جمله مادام گرس و بالنسیاگا، ۱۵۰ مدل از بهترین لباس‌هایشان را جمع‌آوری کرده و بر تن مانکن‌ها کردند. سپس این مانکن‌ها را در موزه لوور پاریس قرار دادند و یک نمایشگاه مد و لباس برگزار کردند. این نمایشگاه در شهر پاریس با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. به همین دلیل، آن را شهرهای اروپا و آمریکا هم برگزار کردند.

در سال ۱۹۴۶ رابرت ریچی اولین عطر خود به نام  Coeur Joie را تولید کرد. او از دومین عطر خود به نام  L’Air du Temps در سال ۱۹۴۸ رونمایی کرد که محبوب‌ترین عطر این برند است و تا به امروز هم فروش بسیار خوبی دارد.

نگاهی به برند نینا ریچی

در دهه ۱۹۵۰ وقتی نینا ۷۰ ساله شد و توانایی کار کردن نداشت ژول فرانسوا کاراهای به عنوان مدیر طرحی برند منسوب شد. نینا ریچی در سال ۱۹۷۰ در ۸۷ سالگی درگذشت و پس از آن کاراهای به عنوان رئیس کمپانی انتخاب شد. پس از آن طراحان مختلفی به سمت مدیریت طراحی برند نینا ریچی انتخاب شده اند و برند نینا ریچی پس از فراز و نشیب های فراوان همچنان به حیات خود ادامه می دهد.

نگاهی به برند نینا ریچی

عطرهای برند نینا ریچی

محبوب‌ترین عطر برند نینا ریچی، L’Air du Temps نام دارد که در سال ۱۹۴۸ در فرانسه تولید شد. نام این عطر به معنای «هوای زمانه» است که جذابیت و ظرافت یک نسل نوظهور را تداعی می‌کند. رابرت با «فرانسیس فابرون»، یک کارشناس عطر و ادکلن همکاری می‌کرد تا مطمئن شود عطرهای برند نینا ریچی هم به اندازه لباس‌هایش بی‌نقص و جذاب است. بطری کریستالی جذاب این عطر نیز توسط «مارک لالیک» طراحی شده است.

 

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :