با رعایت این نکات خوش تیپ‌ترین باشید

یک اتفاق تکراری و ناراحت کننده که هر هفته برای ما رخ می دهد این است که به کمد لباس ها سر می زنیم و میان انبوه لباس هایمان متوجه می شویم که چیزی برای پوشیدن نداریم. این مشکل یک دلیل دارد و آن دلیل این است که ما قوانین استایل صحیح را رعایت نمی کنیم. نکاتی هستند که اگر آن ها را در زندگی روزمره، خرید لباس و استایل خود رعایت کنیم دیگر مشکلی در انتخاب صحیح لباس ها و شیک پوشی نخواهیم داشت. با رعایت این نکات خوش تیپ‌ترین باشید.

1- لباس های کهنه را دور بریزید

این مرحله نقطه شروع شما برای خوش لباس شدن است. لباس هایی که مدت زیادی است نپوشیده اید، لباس هایی که خراب یا ازمد افتاده هستند که جایی در کمد شما ندارند.

2- برای یک مراسم مهم با برنامه خرید کنید

یک عروسی مهم، یک قرار خاص یا یک اتفاق ویژه در انتظار شما است، باید از قبل و با برنامه برای آن آماده شوید، برنامه ریزی کنید و خرید و انتخاب خود را بر اساس آن انجام دهید.

3- از شال های کشمیر خود مراقبت کنید

این شال ها نقشی استئنایی در زیبا کردن تیپ شما دارند. حتما تعدادی از آن ها را تهیه کرده و به بهترین شکل از آن ها مراقبت کنید.

با رعایت این نکات خوش تیپ‌ترین باشید

4- کفش های نو را آماده کنید

بیشتر کفش های نو در استفاده اول خود دردناک و آزار دهنده خواهند بود پس هرگز اولین استفاده را به یک اتفاق مهم موکول نکنید و قبلا آن ها را از جهت راحتی و نزدن پا امتحان کنید.

5- لباس ها را اندازه کنید

این نکته دو بخش دارد، اول لباس را انتخاب کنید که برای فرم اندام و شکل شما مناسب باشد، دوم به خیاط مراجعه کرده و لباس هایی را که خریده اید بر اساس قد و اندام خود اندازه کنید.

6- جین ها را فراموش نکنید

مهم نیست چه استایلی دارید، شما حتما به شلوار جین نیاز خواهید داشت و برای هر اندامی یک شلوار جین مناسب وجود دارد پس آن ها را فراموش نکنید.

7- لکه های روی لباس را تمیز کنید

وجود لکه آرایش یا دئودورانت روی لباس ها از فجایع مد است. اگر چنین اتفاقی برای لباس های شما افتاد هر چه سریع تر آن را تمیز کنید و لباس لک دار را داخل کمد نگذارید.

8- کت مناسب بخرید

کت ها، پالتو ها و بلیزر ها تاثیر مهمی در خوش تیپ شدن شما دارند چه در تیپ های خیابانی و چه در استایل مهمانی و مجلسی. پس حتما آن ها را عاقلانه و بر اساس نیاز و فرم اندام خود تهیه کنید.

9- راحتی لباس مهم تر است

هنگام خرید لباس اول باید به راحتی و قابل پوشیدن بودن لباس توجه کنید، استایل و زیبایی در اولویت بعدی قرار می گیرد. لباسی که راحت نباشد در کمد شما خاک خواهد خورد و استفاده نخواهد شد.

10- از همه زوایا بررسی شوید

قبل از خروج از منزل برای مهمانی یا بیرون فقط به زاویه روبرو در آینه اکتفا نکنید خود را از پشت و پهلو ها بررسی کرده و در صورت نیاز از خود عکس بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز مرتب است.

11- در هر سایزی کیف داشته باشید

شما برای هر موقعیتی به یک کیف نیاز داری پس لازم است که سه سایز کیف کوچک و متوسط و بزرگ را در کمد خود داشته باشید.

12- مهارت خیاطی و مراقبت از لباس را در خود تقویت کنید

توانایی نگهداری، لکه زدایی، شستشو و تعمیر لباس ها یک مزیت برای هر خانم خوش لباس است. پس تا جایی که ممکن است این مهارت ها را فرا بگیرید.

با رعایت این نکات خوش تیپ‌ترین باشید

مطالب مرتبط:

1- چطور بعد از یک شب بیخوابی خوش تیپ باشیم؟

2- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :