مهفام میرزایی در
0

در عروسی ها چی بپوشیم؟

در عروسی ها چی بپوشیم؟

هر نوع مراسم و مهمانی آداب خاصی دارد که باید رعایت شود در غیر این صورت مردم در مورد شما قضاوت های نا به جایی خواهند کرد. یکی از مهم ترین آداب یک مراسم نحوه صحیح لباس پوشیدن است. شما باید بدانید که برای هر مهمانی چه نوع لباسی مناسب و برازنده است و از چه نوع لباس هایی باید دوری کرد. عروسی ها یکی از مهم ترین مراسمی هستند که شاید افراد از ماه ها قبل خود را برای آن آماده می کنند. اما در عروسی ها چی بپوشیم؟ چه لباسی مناسب شما است؟

در عروسی ها چی بپوشیم؟

قوانین را در نظر بگیرید

در گذشته پوشیدن رنگ های سیاه و سفید و قرمز برای عروسی نا پسند شمرده می شد اما امروزه پوشیدن مشکی و قرمز هیچ موردی ندارد ولی از لباس سفید باید همچنان خودداری کنید. نوع لباس پوشیدن شما برای عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل فصل، آب و هوا، محل برگزاری (باغ، تالار یا خانه) نسبت شما با عروس و داماد. همه این عوامل بسیار تعیین کننده هستند و باید آن ها را در نظر بگیرید.
برای عروسی های ساده ای که شما جزو فامیل های درجه 1 و 2 عروس و داماد نیستید از لباس هایی که منجوق دوزی و سنگ دوزی های افراطی دارند و همچنین لباس هایی با رنگ تند دوری کنید. یک لباس هم قد زانو از جنس نخ یا جنس های مشابه انتخاب خوبی هستند. تحت هر شرایطی از پوشیدن لباس های بالای زانو دوری کنید. اگر جزو نزدیکان عروس و داماد هستید پوشیدن لباس هایابریشمی یا مخلوط با ابریشم توصیه می شود.
در مورد میزان پوشیدگی لباس حتما عرف خانواده برگزار کننده مراسم را در نظر بگیرید. قوانین نانوشته دیگری نیز درباره لباس های مناسب عروسی وجود دارد مثل این که مادر داماد باید کت و دامن بپوشد ولی رعایت آن ها ضرورت چندانی ندارد. برای شام عروسی میزان رسمی یا خودمانی بودن مراسم و میزان نزدیکی و نسبت خود با خانواده عروس و داماد را در نظر بگیرید و لباس مناسب با آن را برای شام آماده کنید. پوشیدن یک مانتوی مجلسی زیبا روی لباس عروسی و داشتن پوشش مناسب توصیه می شود.

در عروسی ها چی بپوشیم؟

رنگ لباس

بر اساس تن پوست تان که سرد یا گرم است رنگ لباس مورد نظر را انتخاب کنید. برای تن های گرم رنگ هایی در مایه های زرد و قرمز مناسب ترند مثل زرشکی، لیمویی و کرم. برای تن های سرد رنگ های با پایه آبی و سبز و بنفش مناسبند مثل صورتی، یاسی و آبی آسمانی. میزان تیرگی و روشنی پوست خود را هم در نظر بگیرید برای پوست های خیلی تیره انتخاب رنگ های خیلی روشن مناسب نیست ولی افراد پوست های خیلی روشن می توانند هر رنگی (به جز سفید خالص که البته قرار نیست بپوشید) را انتخاب کنند. بعضی افراد تن پوستی خنثی دارند یعنی نه سرد و نه گرم، این افراد هم از رنگ های سرد و هم از رنگ های گرم می توانند انتخاب کنند. البته توجه داشته باشید این قوانین اجباری نیستند. ممکن است کسی با پوست سرد در یک لباس قرمز بسیار عالی شود پس علایق خود را در اولویت قرار دهید.

فرم لباس

تاکنون حتما فرم اندام خود را شناخته اید اگر غیر از این است مطالب قبلی ما را بخوانید تا فرم اندام خود را پیدا کنید چون فرم لباس بر اساس فرم اندام انتخاب می شود:

  • برای فرم های گلابی شکل که پایین تنه چاق تری نسبت به بالا تنه و شانه کم عرض تری دارند برای لاغر تر نشان دادن پایین تنه باید توجه به گردن و یقه معطوف شود. لباس های با یقه قایقی یا یقه مربعی، و دکلته انتخاب های مناسب تری هستند.
  • برای اندام مثلث وارونه برعکس اندام گلابی شکل باید عمل شود. اگر کمر لباس بالاتر از حد معمول باشد یا از دامن پین دار استفاده شود اندام متناسب تر خواهد شد.
  • برای اندام مستطیلی که عرض شانه و کمر و باسن تقریبا یکسان است باید لباس به نحوی انتخاب شود که در بدن ایجاد انحنا کند مثل یقه اسکوپ یا یقه دلبری.
  • برای اندام سیبی شکل که در قسمت مرکزی بدن عرض بیشتر است باید طول تنه و عرض باسن را افزایش داد. باید از ترکیب های رنگی مناسب برای این کار استفاده کرد. دامن های کوتاه تر و کمر بالاتر نیز به متناسب نشان دادن اندام کمک می کند.
  • برای اندام ساعت شنی محدودیتی وجود ندارد فقط از لباس های گشاد دوری کنید.

بودجه

قیمت لباس باید متناسب با مراسمی باشد که در آن پوشیده خواهد شد. تکرار پذیری یک لباس هم عنصری است که باید با آن توجه کرد مثلا یک لباس ساده مشکی را می توان با تغییر در اکسسوری ها مثل کمر بند و کیف در چند عروسی پوشید بدون آن که کسی متوجه شود اما یک لباس قرمز چنین مزیتی ندارد و قطعا خیلی ها متوجه خواهند شد. پس با توجه به بودجه خود و شرایط عروسی پیش رو لباس خود را انتخاب کنید.

اکسسوری ها

بسیاری از خانم های اکسسوری های عروسی را همزمان با لباس خود می خرند. اگر مشکل مالی نداشته باشید این کار ایده آل است و می توانید کیف و کفش و جواهرات را با هم و با لباس تان هماهنگ کنید. اما این کار ضرورتی ندارد چون همه این اکسسوری ها برای لباس شما لازم نیستند. مثلا اگر لباس خیلی ساده است داشتن گوشواره بلند و کمربند ضرورت پیدا می کند. اما اگر لباس شما کار شده و پر زرق و برق است داشتن جواهرات ساده مثل گوشواره معمولی و یک گردنبند ساده کفایت می کند. یک راه بهتر برای صرفه جویی، انتخاب لباس عروسی متناسب با اکسسوری هایی است که دارید. در این صورت لازم نیست کلی پول هم بابت خرید اکسسوری های تازه برای لباس جدیدتان بپردازید.

در عروسی ها چی بپوشیم؟

مطالب مرتبط

1- اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

2- باید ها و نباید های انتخاب لباس مجلسی

3- در مهماني چگونه جين رنگي بپوشم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :