تاریخچه برند نارسیس رودریگز

بی شک یکی از طراحان برجسته آمریکایی در طول دو دهه گذشته، نارسیس رودریگز ( Narciso Rodriguez ) است و نقشی منحصر به فرد در توسعه مد دارد. پدر و مادر نارسیس با ورود وی به دنیای بزرگ مد مخالف بودند و دوست داشتن پسرشان در زمینه دیگری فعالیت داشته باشد اما اصرار نارسیس باعث شد وی در رشته هنر و طراحی مشغول به تحصیل شود. تاریخچه برند نارسیس رودریگز را در چی بپوشم بخوانید. 

در نوامبر ۲۰۰۸ نارسیس رودریگر به بخشی از یک رویداد برجسته در آمریکا تبدیل شد. میشل اوباما در جشن پیروزی همسرش به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا تصمیم گرفت یکی از لباس های طراحی شده برند نارسیس رودریگز برای مجموعه بهار ۲۰۰۹ را به تن کند. رودریگز در مورد این اتفاق میگوید: “هم احساس خوبی داشتم و هم هیجان انگیز بود.”

امروز برند نارسیس رودریگز در شهر نیویورک مستقر است و مجموعه‌های لباس‌های زنانه آماده را ارائه می‌دهد. نقش هنر در زندگی و کسب و کار نارسیس رودریگز برجسته است. نارسیسو رودریگز در نیوآرک نیوجرسی بزرگ شد. او تحصیلات رسمی خود را در مدرسه مد پارسونز در نیویورک دریافت کرد. به دنبال کار مستقل در صنایع پوشاک نیویورک، او به برند «آن کلاین» زیر نظر دونا کاران پیوست. بعدها او به کلوین کلاین رفت و در آنجا بر روی مجموعه لباس‌های زنانه کار کرد.

تاریخچه برند نارسیس رودریگز

در سال ۱۹۹۵، رودریگز مدیر طراحی TSE شد و برای اولین بار آماده ارائه مجموعه‌ای برای مردان و زنان در نیویورک شد. همزمان، رودریگز به مدیریت طراحی Cerruti در پاریس منصوب شد. در اکتبر سال ۱۹۹۷، اولین پوشاک زنانه آماده برند نارسیس رودریگز در فصل بهار / تابستان ۱۹۹۸ در میلان به نمایش گذاشته شد. رودریگز بهترین طراح جدید ووگ در نیویورک شد و جایزه “Perry Ellis” برای بهترین طراح جدید توسط شورای طراحان مد ایالات متحده به او اهدا شد. در همان سال، او لوئو رودریگز را به عنوان مدیر طراحی پوشاک زنانه مجموعه منصوب کرد، موقعیتی که او تا سال ۲۰۰۱ عهده‌دار آن بود.

برند نارسیس رودریگز : تاریخچه برند نارسیس رودریگز | عطر نارسیسو رودریگز

رودریگز در سال ۲۰۰۱ آتلیه خود را در نیویورک تاسیس کرد و در آن سال مجموعه لباس آماده زمستانی خود را ارائه داد. در ادامه فعالیت‌هایش، او مدال طلای سالانه شورای طراحان مدرن آمریکا در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ را دریافت کرد. در سال ۲۰۰۵، مجله تایم او را در لیست ۲۵ طراح تاثیرگذار آمریکا قرار داد، در حالی که دو سال بعد، جایزه آیکون مد را از موسسه پرات دریافت کرد. رودریگز در سال ۲۰۰۸ از سوی ALMA (جوایز هنرهای تجسمی آمریکای لاتین) مورد تقدیر قرار گرفت.

در همکاری با Beauté Prestige International، رودریگز نخستین عطر خود را در سال ۲۰۰۳ با کمک شیسیدو معرفی کرد و در همان سال جایزه FiFi بریتانیا برای این عطر جدید را دریافت کرد. خط تولید عطر مردانه نارسیس رودریگز، در سال ۲۰۰۷ راه اندازی شد و در جشنواره Grand Prix du Parfum 2008 عنوان بهترین عطر مردانه و بهترین طراحی را دریافت کرد. سومین عطر نارسیس رودریگز در سال ۲۰۰۹ معرفی شد.

مطالب مرتبط:

۱- تاریخچه نیوآ ، برند تولید کننده محصولات مراقبت از پوست

۲- تاریخچه برند پرسول

۳- تاریخچه برند تیمبرلند

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

چی بپوشم در تاریخ 17 آگوست 2017

بسیار عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :