chadmin در
0

خواب بیشتر، شما را جذاب تر می کند!

خواب بیشتر، شما را جذاب تر می کند!

آیا خواب کافی باعث زیبایی و جذابیت شما خواهد شد؟ شاید شما نیز بدانید که خواب کافی باعث افزایش تمرکز و بهبود روابط اجتماعی و کاهش استرس در شما خواهد شد. براساس تحقیقاتی که در ژورنال پزشکی انگلستان به چاپ رسیده است: خواب کافی باعث افزایش جذابیت در هر دو گروه جنسی خانم ها و آقایون خواهد شد. البته منظور این تحقیقات بی هیچ وجه خوابیدن بیش از اندازه نیست. عنوان مقاله امروز: خواب بیشتر، شما را جذاب تر می کند!

برای اثبات اینکه خواب کافی باعث ایجاد افزایش جذابیت می شود، محققان آزمایشی را ترتیب دادن که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. در این آزمایش یک تصویر از مردی که به اندازه کافی خوابیده را با فردی که 31 ساعت از خوابیدن محروم کرده بودند را با یکدیگر مقایسه نمودند.  افرادی که خواب کافی داشتن با هوش تر و سالم در به نظر می رسیدند در حالی که افرادی که کمتر خوابیدن زیر چشمان شان گود افتاده بود.

5 نکته طلایی برای داشتن خواب مناسب تر

1- با تلفن هوشمند خود وارد تخت خواب نشوید

بسیاری از ما قبل از اینکه بخوابیم، در رختخواب خود به چرخ زدن در اینترنت می پردازیم؛ ایمیل ها مون رو چک می کنیم، به شبکه های اجتماعی سر می زنیم و … اما اگر می خواهید خواب مناسب داشته باشید تلفن همراه خود را خاموش و یا سایلنت نموده و دور از دسترس خود قرار دهید. همچنین از یک ساعت زنگ دار به جای آلارم گوشی تان استفاده کنید تا دیگر نیازمند استفاده از تلفن هوشمند خود نباشید.

2- صبح ها ورزش کنید

ورزش کردن در صبح باعث جریان یافتن بهتر خون در رگ ها شده و شما را سرحال تر می کند. به هر حال اگر این امکان را ندارید که در صبح ها ورزش کنید، حداکثر سه ساعت قبل از اینکه به رختخواب بروید ورزش نمایید.

3- میزان قهوه و چای را کمتر کنید

استفاده از قهوه و چای به علت داشتن کافئین باعث ایجاد بی خوابی در شما خواهد شد. بنابراین حداقل 6 ساعت قبل از اینکه به رختخواب بروید از خوردن این نوشیدنی ها خودداری کنید.

4- بالشت و تشک مناسب انتخاب کنید

هر فردی حدود یک سوم از عمر خود را خواب خواهد بود. پس به سلامتی خود اهمیت دهید و از تشک و بالشت مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که بالشت شما نباید خیلی نرم و یا خیلی سفت باشد. برای سلامتی خود و داشتن خواب کافی کمی بیشتر خرج کنید و از تشک های استاندارد و مناسب استفاده کنید.

5- همیشه زمان مشخصی بخوابید

هنگامی که کم سن و سال بودیم همواره پدر و مادر، به ما می گفتند ساعت 9 شب و وقته خوابته. همیشه سعی کنید در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و صبح ها نیز در زمان مشخصی از خواب بیدارشوید.

منبع: jstor

مطالب مرتبط:

1- ۶ راهکار ساده برای خوشتیپ تر شدن

2-  تبدیل شدن به یک خانم جذاب

3- چه جوری از دید خانم ها یه مرد جذاب باشم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :