مراقبت از مو در زمستان باید چگونه باشد؟

0

زمستان فصلی است که در آن پوست سر شما به دلیل تغییرات آب و هوایی در معرض خطراتی از جمله خشکی،‌ ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن است. در این شرایط موهای شما به مراقبت دو چندان نیاز دارد. ما نیز در این مقاله سعی می‌کنیم تمام نکاتی که لازم است شما برای مراقبت از پوست سرتان در زمستان بدانید را بیان کنیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید. مراقبت از مو در زمستان باید چگونه باشد؟

۱- رژیم مناسب

تحقیقات نشان داده که تغییرات آب و هوا در فصول مختلف روی رژیم غذایی افراد نیز تاثیر می‌گذارد. غذاهایی که شما در زمستان میل می‌کنید کربوهیدرات بیشتری دارد و سبزیجات و میوه‌های مصرفی شما نسبت به فصول گرم مثل تابستان کمتر است. اما جالب است بدانید که فقط شکم شما نیست که تحت تاثیر این تغییر رژیم قرار می‌گیرد، پوست سر شما نیز همین تاثیر را می‌پذیرد. پس مصرف شیرینی‌جات را کمتر کنید و در عوض وعده‌هایتان را در این فصل منظم‌تر میل کنید.

۲- مبارزه با تغییراتی آب و هوایی

تغییرات آب و هوایی سریع می‌تواند باعث یخ زدن تار موی شما شود. وقتی شما از داخل ساختمانی گرم به نزدیک درب خروجی که رطوبت هوا بیشتر است می‌روید احتمال این یخ زدن در تار موی شما افزایش می‌یابد. بهتر است در این فصل مدل مو‌های صاف و کشیده روی سر خود پیاده نکنید. این صاف و کشیده بودن تار مو را ضعیف می‌کند و موها را در احتمال خطر و آسیب بیشتر قرار می‌دهد. اگر موی شما فر است می‌توانید کمی کرم نرم کننده به آن اعمال کرده و فر‌ها را تا حدودی باز کنید و بگذارید در همان حالت بماند.

۳- استرس‌ها و فشارهای روانی

اصولا ما در فصل سرما مستعد استرس بیشتر هستیم و همین استرس بیشتر عامل خیلی از مشکلات مثل ریزش مو، خارش پوست سر، التهاب پوست سر و نازک شدن تار مو و ضعیف شدن ریشه مو می‌شود. از این رو سعی کنید از شامپو‌های مخصوص پوست سر که در چرب نگاه داشتن آن موثرند استفاده کنید. با این حال شما نشانه‌ها را از بین برده‌اید و عامل ایجاد آن‌ها را خیر. سعی کنید تا می‌توانید برنامه‌هایتان را منظم‌تر کنید و با فعالیت‌هایی مثل یوگا و ورزش‌های صبحگاهی این استرس را کمتر کنید.

۴- پوشش سر

از دیگر مشکلات فصل سرما کلاه‌ها و پوشاننده‌های سر شما هستند. با اینکه در سرمای شدید شما را از سرما خوردن حفظ می‌کنند ولی استفاده مداوم از کلاه موجب چرب شدن موها و عرق کردن پوست سر و خارش آن می‌شود. برای رفع این مشکل باید از شامپوی خشک استفاده کنید. شامپو را به پوست سر بزنید و به مدت ۵ دقیقه ریشه مو را ماساژ دهید. تاثیر آن را روی پوست سر و مو‌ها به خوبی احساس خواهید کرد.

۵- چند مدل موی رایج و مناسب برای زمستان:

مدل موی با حجم متوسط :

مراقبت از مو در زمستان باید چگونه باشد؟

مدل موی با حجم کم :

مراقبت از مو در زمستان باید چگونه باشد؟

مراقبت از مو در زمستان باید چگونه باشد؟

مطالب مرتبط:

۱- چند ماسک برای برطرف کردن کک و مک از صورت

۲- رازهای داشتن پوست زیبا

۳- لکه های سفید روی ناخن چرا ایجاد می شوند؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :