رازهای داشتن پوست زیبا

زیبایی و سلامت پوست نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره هر شخصی ایفا می‌کند. چه بسا افرادی که صورت زیبایی دارند اما به دلیل داشتن پوست کدر و ناسالم اصلا زیبا به نظر نمی‌رسند. پس برای زیباتر شدن باید از پوست خود مراقبت و آن را درمان کنید. نکاتی وجود دارد که بیشتر افراد از آن بی‌اطلاعند و آن‌ها را رعایت نمی‌کنند. کارشناسان زیبایی پوست در مقاله‎ای رازهای مراقبت و زیبایی پوست را جمع آوری کرده‌اند. رازهای داشتن پوست زیبا را در این مقاله بخوانید.

عجله کنید

کارشناسان می‌گویند یکی از بزرگ ترین اشتباه‌ها در مراقبت از پوست این است که افراد پس از حمام وقت زیادی را تلف می‌کنند تا مرطوب کننده بزنند. حمام کردن چربی پوست را از بین می‌برد و زدن مرطوب کننده روی پوست باید بلافاصله و قبل از این که نرمی و پوست شما پس از حمام از بین برود انجام گردد. اما دقت کنید که پوست نباید خیس باشد در این صورت مرطوب کننده زدن شما بی‌فایده خواهد بود.

از ابزارهای جدید استفاده کنید

این ابزار که غلتک پوست نام دارد لایه‌های رویی پوست را ماساژ داده و باعث می‌شود جذب کرم‌ها و محصولات مراقبت پوست به خوبی و با کیفیت بالا انجام گیرد.

رازهای داشتن پوست زیبا

ضد آفتاب بزنید

لازم به ذکر نیست که آفتاب چه تاثیر مخربی روی پوست دارد و تنها راه نجات از آن استفاده از ضد آفتاب است. قدرت محافظتی ضد آفتاب را بر اساس منطقه سکونت خود و نوع آن را بر اساس پوست خود انتخاب کنید.

رژیم غذایی خود را بازبینی کنید

غذاهایی که می‌خوریم بر تمام بدن ما و صد البته پوست ما تاثیر می‌گذارند و اگر سالم و مفید نباشند به تدریج پوست را بیمار و ناسالم خواهند کرد. استفاده بیشتر از آب، میوه و سبزیجات و محدود کردن قند ها و چربی‌های مضر می‌تواند پوست را شفاف‌تر و شاداب‌تر کند.

رازهای داشتن پوست زیبا

ورزش کنید

ورزش و تحرک کافی به ویژه در صبح‌ها تاثیر مثبتی روی پوست زیبا و سلامتی شما خواهد داشت پس آن را فراموش نکنید و اگر ورزش هم نمی‌کنید تحرک داشته باشید و فراموش نکنید که نشستن‌های طولانی یک قاتل خاموش است.

خواب کافی داشته باشید

پوست ما شب‌ها و در طول خواب بازسازی می‌شود و اگر خواب کافی دریافت نکنیم این بازسازی ناقص انجام می‌شود و به تدریج آثار زیان بار آن را روی پوست خود مشاهده خواهید کرد پس خواب شبانه و بین 7 تا 9 ساعت را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

1- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

2- راه‌های درمان پوست خشک

3-  ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :