تاریخچه کاپشن مردانه

پوشیدن لباس گرم در فصل‌های سرد کاری ضروری است و در این میان کاپشن‌ها یکی از شاخص‌ترین لباس‌های گرم مردانه به شمار می‌روند. اما از تاریخچه این لباس گرم و ضخیم چه می‌دانید؟ مردان از چه زمانی به پوشیدن این لباس روی آورند؟ تاریخچه کاپشن مردانه را در این مقاله بخوانید.

ad banner

تاریخچه کاپشن مردانه

قرن‌ها پیش در مناطق نزدیک قطب شمال مردم موسوم به اسکیمو لباس‌هایی از جنس پوست فک دریایی تهیه می‌کردند که شباهت زیادی به کاپشن‌های امروزی داشت. این لباس بیشتر توسط مردانی که به شکار می‌رفتند استفاده می‌شد تا آنان را از سرمای طاقت فرسای مناطق یخ زده شمالی حفظ کند. این کاپشن‌های پوستی کلاه داشتند و کاملا ضدآب بودند و قطعات مختلف پوست یک فرم گشاد را برای پوشش بدن به وجود آورده بود. این لباس‌ها را می‌توان اولین کاپشن‌های مردانه به شمار آورد.

تاریخچه کاپشن مردانه

اما کاپشن‌های امروزی مردانه هم ماند خیلی دیگر از لباس‌های مردانه ریشه در جنگ و ارتش دارد. در دهه 1940 و بحبوحه جنگ جهانی دوم کاپشن‌های بادگیر و ضدآب که بسیار ضخیم بودند توسط نیروی ارتش انگلستان مورد استفاده قرار گرفتند. بلندی این کاپشن‌ها، داشتن یقه خز و ضدآب کردن آن‌ها با روغن ماهی کمک کرد تا سربازان از سرمای مهلک مناطق شمالی جان سالم به در ببرند.

تاریخچه کاپشن مردانه

استفاده از این کاپشن‌ها بلافاصله پس از جنگ نیز توسط مردان ادامه یافت و در دهه 50 با تولید مدل‌های ارزان‌تر و ساده‌تر کاپشن به یکی از لباس‌های محبوب مردانه تبدیل شد. کاپشن‌ها در آن زمان به اندازه کافی گشاد و بزرگ بودند و به راحتی می‌شد آن‌ها را روی کت و شلوار رسمی پوشید.

مطالب مرتبط:

1- چند ترکیب ساده لباس زمستانی مردانه

2- جدیدترین مدل‌های لباس زمستانی مردانه

3- 4 راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :