همه چیز درباره کت جین مردانه

0

کت جین مردانه از لباس‌هایی است که کاربرد زیادی برای آقایان جوان دارد. این لباس از دهه 80 میلادی مد شد و به محبوبیت بالایی رسید و در دهه‌های بعد نیز بازگشتی به پوشاک مردانه داشت. در این مقاله می خواهیم تاریخچه کت چین مردانه، استایل کت جین مردانه و به طور کلی همه چیز درباره کت جین مردانه را بیان کنیم.

تاریخچه کت جین

برخلاف شلوارهای جین که از اواخر قرن نوزدهم معرفی شدند کت‌های جین تاریخ طولانی‌تری دارند. از قرن هفدهم میلادی گاوچرانان در آمریکا به پوشیدن کت‌هایی از جنس ضخیم روی آوردند که دوام بالایی داشت و می توانستند با آن اسب سواری کنند. از همان زمان این لباس‌ها وارد اروپا شد و نام دنیم (Denim)  به خود گرفت و منشا اختراع شلوار جین در قرن‌های بعدی شد.

همه چیز درباره کت جین مردانه

انتخاب کت جین مناسب

اندازه کت جین می‌تواند از تنگ تا خیلی گشاد متفاوت باشد. این گشادی را باید بر اساس جنس و ضخامت پارچه در نظر گرفت یعنی هرچه پارچه ضخیم‌تر باشد کت جین می‌تواند بزرگ‌تر و گشادتر باشد. در انتخاب کت جین مناسب به اندازه بودن شانه ها و یقه (البته نه به اندازه کت معمولی) دقت داشته باشید.

همه چیز درباره کت جین مردانه

رنگ آبی روشن همیشه مد است. رنگ‌های تیره سایز شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد و رنگ‌های غیر معمول را به سختی می‌توان با لباس‌های دیگر هماهنگ کرد. اما رنگ‌های مشکی و خاکستری را به راحتی می‌توان با هر شلواری پوشید. اما به طور کلی رنگ‌های روشن‌تر برای فصل‌های معتدل و رنگ‌های تیره برای فصل سرما مناسب است.

همه چیز درباره کت جین مردانه

با کت جین مردانه چی‌بپوشید؟

  • شلوار: شلواری که با کت جین می‌پوشید نباید گشاد باشد چون ظاهری نامرتب پیدا خواهید کرد. رنگ شلوار و کت بهتر است یکسان نباشد اما مشکی استثنا است.
  • کلاه: کلاه بافتنی در پاییز و زمستان انتخاب مناسبی برای پوشیدن همراه با ژاکت جین است که استایلی کژوال به شما می‌دهد.
  • کفش: اگر می‌خواهید کمی رسمی‌تر باشید ژاکت جین را با کفش‌های بنددار چرم یا جیر بپوشید. کفش اسپرت و بوت چلسی جیر نیز گزینه مناسبی است.
  • پیراهن: کت جین مردانه را علاوه بر تی شرت می‌توانید روی پیراهن مردانه و پلیور هم بپوشید تا جایگزین کت شما باشد.

همه چیز درباره کت جین مردانه

مطالب مرتبط:

1- چند ترکیب ساده لباس زمستانی مردانه

2- جدیدترین مدل‌های لباس زمستانی مردانه

3- 4 راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :