چک لیست روزانه برای خوش تیپ‌ها

به نظر می رسد این که هر روز خوش تیپ و شیک باشیم و لباس های مرتب و زیبا به تن کنیم کار غیر ممکنی باشد. اما نگاه کردن به تیپ و استایل برخی افراد در اطرافمان ثابت می کند که این کار شدنی است. اما راز آن چیست؟ افراد خوش تیپ هر روز به چه چیزهایی در لباس های خود توجه می کنند؟ چه سوالاتی از خود می پرسند؟ و چه نکاتی را رعایت می کنند. ما با جمع بندی به 5 سوال کلی رسیده ایم. چک لیست روزانه برای خوش تیپ‌ها را در این مطلب بخوانید و به کار ببندید.

چک لیست روزانه برای خوش تیپ‌ها

آیا این لباس اندازه من است؟

شاید باید این سوال را هنگام خرید از خود بپرسید اما گاهی تغییرات وزنی و تغییرات دیگری باعث می شود سایز ما تغییر کند پس باید هر روز این مساله را در لباس های خود چک کنید.

آیا رنگ ها هماهنگ هستند؟

هماهنگی رنگی به معنای هم رنگ بودن همه چیز نیست بلکه استفاده درست و مناسب از رنگ های شاد و رنگ های خنثی به طوری که ترکیب زیبا و چشم نوازی ایجاد کنند و بیش از حد جلب توجه نکنند.

آیا به من می آید؟

این سوال از دو جنبه مطرح می شود یکی هماهنگ بودن لباس ها با فرم و شکل بدن و دیگری هماهنگ بودن رنگ ها با رنگ و تن پوست شما. هر دو مورد باید چک شود.

آیا متعادل است؟

منظور از تعادل، تعادل میان رنگ ها، نسبت ها، پارچه ها و کل استایل است. استفاده به اندازه از اکسسوری ها، هماهنگی بافت لباس ها و به طور کلی احساس راحتی و تعادل در یک لباس به معنای متعادل بودن آن استایل است.

این لباس چه چیزی درباره من می گوید؟

این سوال مستقیما به استایل شخصی شما مربوط می شود. گفته می شود  لباس ها ویترین شخصیت شما هستند پس اگر لباسی شما را غیر از آن چه که هستید نشان دهد انتخاب درستی نداشته اید.

مطالب مرتبط:

1- استایل شخصی چیست؟

2- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :