لباس مجلسی مناسب در دوران بارداری

0

یکی از مشکلات خانم‌ها در دوران بارداری، پیدا کردن لباس مناسب برای مجالس و مهمانی‌ها است. با توجه به اهمیت این دوران و شرایط خاص آن، لباس و پوشش خانم‌های باردار نیز به تدریج تغییر خواهد کرد. در این مقاله با عنوان لباس مجلسی مناسب در دوران بارداری نکاتی مهم در این مورد را بیان خواهیم کرد.

سه ماهه‌ی اول بارداری

در این دوران، تغییر چندانی در اندام و هیکل خانم‌ها رخ نمی‌دهد. بنابراین اغلب خانم‌ها تمایل دارند که از لباس‌های قبلی خود استفاده کنند. البته گاهی هم عواملی چون خجالت، احتمال سقط جنین و … سبب می‌شود که بعضی خانم‌ها، بارداری خود را پنهان نگه دارند. لباس‌های نایلونی، تنگ و استرچ برای دوران بارداری اصلا مناسب نیستند، چراکه با پوشیدن آنها، عمل تعریق و گردش هوا به خوبی انجام نمی‌شود و در اکثر مواقع، علائمی چون تهوع و یا تنگی نفس خانم باردار را تشدید می‌کنند.

لباس مجلسی مناسب در دوران بارداری

سه ماهه‌ی دوم بارداری

در این دوران، برجستگی شکم، بیشتر خود را نشان می‌دهد بنابراین خانم‌های باردار می‌توانند از لباس‌های مناسب برای فرم اندام سیب استفاده کنند. باید به این نکته توجه داشت که در سه ماهه‌ی دوم بارداری، ورم و یا افزایش حجم چندانی در پاها مشاهده نمی‌شود به همین خاطر لباس‌های کوتاه تا زانو هم از لباس‌های مناسب برای این دوران هستند. پوشیدن لباس‌های راسته‌ی بلند گشاد در این دوره، کمکی به پوشاندن برجستگی شکم نمی‌کند و از این دوران به بعد باید مرز میان بالاتنه‌ لباس و میان ‌تنه‌ی آن، کاملا با بند یا روبان مشخص شود.

لباس مجلسی مناسب در دوران بارداری

سه ماهه‌ی سوم بارداری

در انتهای دوران بارداری، خانم‌ها دچار ورم یا اضافه وزن می‌شوند بنابراین پوشیدن لباس‌های بارداری سبک Empire اولویت اول آنها خواهد بود. در این مدل لباس‌‌ها، خط کمر بالاتر از حد طبیعی است و دامن لباس هم از زیر سینه شروع به بازشدن می‌کند.

لباس مجلسی مناسب در دوران بارداری

نکات مهم

  •  لباس‌های بارداری ساده هستند و بیشتر از پارچه‌‌هایی مانند حریر، تور، ساتن دوخته می‌شوند.
  • پارچه‌‌های سنگ‌ دوزی شده یا گیپور برجسته بیشتر برای بالاتنه‌ی لباس‌ها به کار می‌روند.
  • با توجه به برجستگی و بزرگی شکم، دامن لباس‌ها به صورت کم‌چین یا لایه ‌لایه جمع‌ شده هستند.
  • لباس‌‌‌ها‌ی بارداری اغلب رنگی شاد دارند که با توجه به سلیقه‌‌ی افراد، مناسبت‌ها و فصول مختلف تغییر می‌کند.

مطالب مرتبط:

۱-  چطور یک مادر خوش تیپ باشید؟

۲-  توصیه هایی برای مادران خوش تیپ

۳- نکاتی برای انتخاب لباس بارداری

۴- نکات مهمی که برای خرید لباس بارداری باید بدانید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :