نکاتی برای انتخاب لباس بارداری

0

بارداری از تجربیات استثنایی و زیبایی است که هر مادری در زندگی خود طعم آن را می چشد. این تجربه سختی ها و مشکلات متعددی دارد که شاید یکی از کم اهمیت ترین آن ها انتخاب لباس مناسب بارداری باشد. به هر حال خانم های باردار باید لباس های مناسب این دوران را تهیه و استفاده کنند تا شیک و مرتب و سلامت زندگی کنند. و اما نکاتی برای انتخاب لباس بارداری

سه ماهه اول
دقت کنید که اگر چند قلو باردار نیستید بارداری شما تا ماه سوم مشخص نخواهد بود پس تا این زمان نیازی به پوشیدن لباس بارداری ندارید و پوشیدن آن ها جزو اشتباهات مد محسوب می شود. فقط در سه ماهه اول از پوشیدن لباس های خیلی تنگ که به ناحیه شکم فشار می آورد خودداری کنید. در این زمان حداقل یکی دو لباس مناسب بارداری برای زمانی که ممکن است رشد ناگهانی شکم پیش آید آماده داشته باشید. در مورد شلوار خود می توانید از جا به جا کردن دکمه کمرو یا استفاده از یک کش برای گشاد کردن آن استفاده کنید. اگر چند قلو باردار هستید باید خرید را زودتر شروع کنید.

پس از آن
بسیاری از فروشگاه های معتبر دارای بخش مخصوص لباس بارداری هستند که می توانید به آن مراجعه کنید. ابتدا باید بدانید که چه می خواهید لباس بیرون؟ لباس خانه؟ لباس ورزشی؟ سایزبندی لباس های بارداری مانند لباس های عادی است ولی سایزبندی در برند های مختلف متفاوت است. بنابراین در این فروشگاه ها برای انتخاب لباس بارداری مشکلی نخواهید داشت.

جنس لباس
لباس هایی با جنس کشی مثل نخ کشباف می توانند تا چند ماه در دوران بارداری قابل پوشیدن باشند. حتما لباس را امتحان کنید تا مطمئن شوید در بدن شما ایجاد حساسیت و خارش نمی کند.

نکاتی برای انتخاب لباس بارداری

تنظیم دما
لایه لایه لباس پوشیدن از روش های مناسب در این دوران است چون دمای بدن در این دوران به سرعت دچار تغییر می شود و روی هم پوشیدن چند لباس نازک به شما در تنظیم دمای بدن کمک می کند.

شلوار
یکی از مهم ترین و چالش برانگیز ترین لباس ها در دوران بارداری شلوار است. شلوار های مخصوص با عنوان شلوار بارداری در بازار موجود هستند که می تواند راحت و قابل استفاده باشد. دقت کنید که کمر این شلوار ها باید کشی باشد و تنگ نباشد. دقت کنید که در این دوران علاوه بر شکم پایین تنه نیز رشد می کند پس سایز آن باید بزرگتر از سایز معمول شما باشد. دقت کنید که شلوار های سایز بزرگ را اشتباها به جای شلوار بارداری نخرید.

نکاتی برای انتخاب لباس بارداری

کفش
بسیاری از خانم ها در دوران بار داری با بزرگ شدن پا نیز مواجه می شوند. پوشیدن کفش های پارچه ای قابل ارتجاع که پاشنه کمی دارند و بدون خم شدن می توان آن ها را پوشید بهترین انتخاب است.

لباس زیر
در این دوران باید به فکر لباس های زیر تازه ای باشید چون لباس های قبلی از همان ماه های اول دیگر اندازه شما نخواهد شد.

استایل
در این دوران باید به دنبال لباس هایی با استایل راحت باشید و حداقل برای مدتی لباس های مد روز را فراموش کنید. راحت بودن و آرامش ذهنی و بدنی مهم ترین چیزی است که یک مادر باردار با آن نیاز دارد نه پوشیدن کفش پاشنه بلند و کمردرد و پا درد های متعاقب آن! به خاطر داشته باشید که شما حداقل یکی دو ماه بعد از زایمان نیز به لباس های بارداری خود نیاز دارید.

نکاتی برای انتخاب لباس بارداری

اگر برای انتخاب لباس بارداری سوالی دارید در خدمتیم.

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای خرید لباس بارداری

۲- چگونه لباس بارداری بخرم؟

۳- انواع شلوار زنانه

۴- نکات مهمی که برای خرید لباس بارداری باید بدانید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :