تحریریه چی بپوشم در
8,949

ترندهای آرایش صورت در کشورهای مختلف چیست؟ زنان فرانسوی زیباترین سبک میکاپ را دارند!

ترندهای آرایش صورت در کشورهای مختلف چیست؟ زنان فرانسوی زیباترین سبک میکاپ را دارند!

برخی معتقدند که زیبایی اساسا زبانی بین المللی است که تقریبا تمامی خانم ها در دنیا آن را به خوبی درک می کنند و با آن ارتباط برقرار می نمایند. این به معنای آن است که اغلب خانم ها زبان آرایش را به خوبی درک می کند و به مقوله زیبایی و آرایش علاقمند هستند. این در حالی است که ترندهای آرایش در کشورهای مختلف معمولا با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال در کشور هند خانم ها عاشق خط چشم دراماتیک هستند، در کشور روسیه به مژه های بلند، پرپشت و سه بعدی علاقمند هستند و در کشور فرانسه نیز شیک بودن در کنار سادگی را بسیار دوست می‌دارند. در این مقاله قصد داریم متداول ترین ترندهای آرایشی در کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

ترندهای آرایشی در کشورهای مختلف

ترندهای آرایشی در فرانسه

زنان فرانسوی از نظر مردم بسیاری از کشورها، مردمانی جذاب و سمبل مد و زیبایی در دنیا هستند. در کیف لوازم آرایشی خانم های فرانسوی معمولا پرایمر، کرم پودر با پوششی سبک و طبیعی، ریمل مشکی و لب قرمز یافت می شود. در این آرایش تمرکز اصلی بر روی ایجاد پوست صاف و بی عیب نقص است و آرایش چشم و لب نیز کاملا کلاسیک است.

ترندهای آرایشی در فرانسه

ترندهای آرایشی در کره جنوبی

از نظر خانم های کره ای، داشتن پوستی صاف، سالم و شاداب مهم ترین نکته در آرایش است و به همین دلیل مراقبت از پوست، اصلی ترین بخش آرایش کره ای ها به حساب می آید. خانم های کره ای به درخشندگی و شادابی پوست خود نیز اهمیت ویژه ای می دهند و به همین سبب به هایلایت ها و رژگونه های براق علاقمند هستند.

ترندهای آرایشی در کره جنوبی

ترندهای آرایشی در ژاپن

زنان ژاپنی به بازی های فانتزی با آرایش خود معروف هستند و از نظر آن ها آرایش باید سرگرم کننده باشد. در حال حاضر گونه های صورتی عروسک مانند به لطف الهام از مجموعه نمادین هاراجوکوی این کشور، ترند روز است. حتی خانم های علاقمند به آرایش معمولی نیز از رژگونه صورتی روشن به سبک هاراجوکو به خصوص در قسمت بالای استخوان گونه و درست زیر چشم استفاده می کنند.

ترندهای آرایشی در ژاپن

ترندهای آرایشی در برزیل

زیبایی زنان برزیلی همواره زبانزد بوده است و پوست صاف و هموار، چشمان روشن و درخشان از استانداردهای آرایش برزیلی هستند. در سال های اخیر، لب های مات نیز در این کشور پرطرفدار شده است، به طوری که خانم ها در این کشور در استایل خاص خود، لب های مات را با پوستی بی عیب و نقص ترکیب می کنند تا ظاهری فوق العاده شیک و متعادل داشته باشند.

ترندهای آرایشی در برزیل

ترندهای آرایشی در کانادا

زیبایی ظاهری در کانادا همیشه کم اهمیت بوده است و زنان مدرن در این کشور ظاهری ساده و طبیعی را ترجیح می دهند. امروزه، ترند زیبایی مورد علاقه خانم های کانادایی، ابروهایی پرپشت و مرتب است. برای آرایش به سبک کانادایی، تنها کافی است خانم ها در این کشور ابروهای طبیعی خود را با یک ژل شفاف مرتب کنند.

ترندهای آرایشی در تایلند

تایلند ممکن است به واسطه سواحل عجیب و غریبش شناخته شود، اما بر خلاف این موضوع، ظاهر زیبا در این کشور یک ظاهر ساحلی نیست. زنان تایلندی عاشق لب های روشن و با آرایش جسورانه هستند، به خصوص در برابر پوست تمیز و رنگ پریده. گفتنی است که ابروهای پررنگ نیز در میان خانم های تایلندی پرطرفدار است.

مقایسه ترندهای آرایشی در کشورهای مختلف

ترندهای آرایشی در عربستان

در کشور عربستان زیبایی یک تجارت بزرگ است و بیشترین فروش لوازم آرایشی و بهداشتی در میان کشورهای خاورمیانه به این کشور اختصاص دارد. خانم ها در این منطقه به سایه های رنگارنگ، خط چشم زیبا و مژه های حجیم علاقه دارند.

ترندهای آرایشی در عربستان

ترندهای آرایشی در روسیه

اکستنشن مژه و چشم های پر زرق و برق زنان روس معروف است. خانم های روس معتقد هستند که مژه های بلند و مجلل، زیبایی ظاهر آرایش را دوچندان می کند.

ترندهای آرایشی در روسیه

ترندهای آرایشی در هند

از زمان های بسیار دور، خط چشم تیره یکی از کاربردی ترین لوازم آرایشی در هند بوده است. در این کشور همچنان خانم های مدرن هندی عاشق چشم های دراماتیک هستند، اما آن ها را با رنگ های سایه روشن و مژه های بلند ترکیب می کنند تا ظاهر به روزتری داشته باشند. در هند رنگ های کبود و تیره محبوب ترین سایه ها برای چشم ها و لب ها هستند.

ترندهای آرایشی در آمریکا

در مقایسه با اکثر کشورهای دنیا، آمریکا کشوری جوان به حساب می آید و سبک فلپر دهه 20، ظاهر کلاسیک دهه 1950 و ابروهای پررنگ دهه 80 در میان خانم ها بسیار مشاهده می شود. در سال های اخیر زنان آمریکایی در میکاپ های خود اندکی از رنگ های روشن و مژه های پررنگ و پرپشت نیز استفاده می کنند.

ترندهای آرایشی در آمریکا

ترندهای آرایشی در ایران

در حال حاضر در کشور ایران کرم پودرهای درخشان و تازه جایگزین کرم پودرهای مات شده اند، حتی برای پوست های چرب که علاقه ای به برق افتادن پوست ندارند. به طور کلی آرایش های درخشان ترند این روزهای ایران است و خانم ها از هایلایترها و گلیترهای رنگی بسیار استفاده می کنند. همچنین کانتورهای حرفه ای به لطف فضای مجازی بسیار آسان تر شده است، حتی برای افرادی که تبحر خاصی در آرایش کردن ندارند. از دیگر ترندهای محبوب ایران می توان به خط چشم ها و ریمل های رنگی اشاره نمود که نتیجه آن آرایش فانتزی به خصوص برای نوجوان ها است.

در نهایت باید بگوییم که ترندهای آرایشی به صورت مداوم در حال تغییر هستند. بنابراین اگر دوست دارید همواره به روز باشید و مطابق با ترندهای روز آرایش کنید باید مجله های مد و زیبایی را دنبال کنید.

ترندهای آرایشی در کشورهای مختلف و ایران

 

منبع: سفیراستور

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :