۷ نکته‌ای که هنگام رنگ کردن مو باید در نظر داشته باشید

اگر جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که تا به حال موهای خود را رنگ نکرده‌اید خیلی خوش شانس هستید چون هنوز بدون استفاده از سرم‌های مو و شامپوهای مختلف موهایی نرم و لطیف و براق دارید. ولی اگر تا به حال چند باری موهای خود را رنگ کرده باشید حتما با سختی‌های نگهداری و مراقبت از موهای رنگ شده آشنا هستید. ۷ نکته‌ای که هنگام رنگ کردن مو باید در نظر داشته باشید را در این مقاله بخوانید. 

 

۱- برای تغییرات اساسی در موهای خود آماده باشید! بعد از رنگ کردن، بافت موهای شما تغییر خواهد کرد، البته درجه این تغییرات در افراد محتلف متفاوت خواهد بود. همچنین این تغییرات وابسته به روندی است که آرایشگر شما برای ایجاد رنگ موی دلخواه شما در نظر می‌گیرد. اگر رنگ طبیعی موهای شما مشکی و تیره است و در نظر دارید موهای خود را طلایی کنید آرایشگر شما باید به میزان زیادی از پودر دکلره برای تغییر رنگ موهای شما استفاده کند که ممکن است باعث خشکی و شکنندگی زیاد موهای شما شود. ولی اگر در نظر دارید موهای خود را هایلایت کنید و یا چند درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی موهای خود، تغییر چندانی بعد از رنگ کردن موهایتان احساس نخواهید کرد.

7 نکته‌ای که هنگام رنگ کردن مو باید در نظر داشته باشید

۲- بعد از رنگ کردن موهایتان بهتر است از شامپوها و نرم کننده‌های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. استفاده از شامپوهایی که در فرمولاسیون خود سولفات ندارد کمک می‌کند رنگ مو شما ماندگارتر باشد و موهای شما شاداب‌تر به نظر برسد.

7 نکته‌ای که هنگام رنگ کردن مو باید در نظر داشته باشید

۳- اکثر روش‌های رنگ کردن مو نیاز به نگهداری دارند چه موهای خود را هایلایت کرده باشید و یا رنگ معمولی، باید بعد از چند هفته رنگ مو خود را تجدید کنید.

 

۴- اگر موهای خود را برای اولین بار رنگ می‌کنید بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که موهای شما کثیف است زیرا چربی روی موها از آسیب بیشتر به آن‌ها شما طی فرایند رنگ کردن مو، جلوگیری می‌کند.

7 نکته‌ای که هنگام رنگ کردن مو باید در نظر داشته باشید

۵- شاید نیاز باشد ابروهای خود را نیز بعد از رنگ کردن موهای‌تان رنگ کنید. اگر تصمیم دارید موهای خود را به رنگی درآورید که تفاوت زیادی با حالت طبیعی آن‌ها دارد، باید ابروهای خود را نیز رنگ کنید تا با هم همخوانی بیشتری داشته باشند. این کار باعث می‌شود رنگ موهای شما طبیعی‌تر به نظر برسد. البته این مورد به سلیقه شما نیز بستگی دارد بعضی اوقات ابروهای تیره رنگ با موهای روشن خوب به نظر می‌رسند.

 

۶- ممکن است در ابتدا رنگی که دوست دارید را به دست نیاورید و نیاز باشد چند بار گزینه‌های مختلف را امتحان کنید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.

 

۷- بعد از رنگ کردن موهای خود همانطور که گفتیم استفاده از شامپوها و نرم کننده‌های مخصوص الزامی است ولی شستشوی هر روزه موها باعث خشکی بیشتر آن‌ها و همچنین ماندگاری کمتر رنگ مو خواهد شد.

 

مطالب مرتبط:

۱- رنگ مو را بر اساس رنگ چشم‌تان انتخاب کنید

۲- با رنگ مو سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

۳- انتخاب رنگ موی مناسب با توجه به رنگ پوست

۴- ۱۲ اشتباهی که به موهای شما آسیب جدی وارد می‌کنددیدگاه شما

زهرا در تاریخ 23 می 2017

خیلی مطلب خوبی خود خیلیییییی

اسما در تاریخ 23 می 2017

چه اموزنده بود مقاله کمک میکنه تو خونه هم رنگ کنیم موهامونوارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :