مدیر سایت در
0

عوامل موثر در خرید لباس چیست؟

عوامل موثر در خرید لباس چیست؟

یکی از مهم ترین عوامل تحریک کننده یا محدودیت آور در کیفیت و کمیت لباس، مساله درآمد و هزینه هاست. مخارج پوشاک از 8 درصد کل درآمدهای پایین تا 10 درصد و حتی بیشتر برای درآمدهای بالاتر متغییر است. با کارشناسان چی بپوشم تا با «عوامل موثر در خرید لباس چیست؟» آشنا شوید.

شرایط جغرافیایی در انتخاب نوع لباس مورد نظر اهمیت ویژه ای دارد. مخارج پوشاک در آب و هوای نسبتا ملایم بسیار کمتر از نواحی است که زمستان های سخت و تابستان های سوزان دارند.

فعالیت های روزمره نیز نقش مهمی در چگونگی ظاهر شما ایفا می کنند. اگر شما بیشتر روز را در مدرسه یا دانشگاه سپری می کنید، پس عمده لباس هایتان را در راستای تناسب با تحصیل انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که لباس های فعلی شما، خریدهای آینده را تا حد زیادی مشخص می کنند. اگر قصد تعویض لباس های کلی و گران قیمت نظیر کاپشن یا کت و شلوار خود را ندارید، تا حد امکان به گزینش رنگ هایی بپردازید که در صورت تغییر فصل همچنان مناسب باشند.  جهت کاهش هزینه های خرید کارشناسان چی بپوشم به شما توصیه می کنند که لباس هایتان را به سه دسته تقسیم کنید:

1- لباس هایی که دیگر قابل استفاده نیستند.

2- لباس هایی که با ایجاد یکسری تغییر هنوز قابل پوشیدن هستند.

3- لباس هایی که همچنان خوب و مناسب به نظر می رسند.

ابتدا لباس های گروه اول را به هر نوعی از کمد خود خارج کرده، به تغییر و تعمیر در لباس های گروه دوم بپردازید. آنگاه نیازهای خود را براساس آنچه که از رده خارج کرده و آنچه باقی مانده است، طبقه بندی نمایید. در این بررسی، مکان ها و موقعیت هایی که در آن ها حضور خواهید یافت، رنگ ها و جنس های مورد علاقه خود را نیز در نظر داشته باشید.

هر چه میزان فعالیت ها و مکان هایی که رفت و آمد می کنید بیشتر باشد، به مراتب نیاز شما به انواع گوناگونی از پوشاک نیز خواهید شد. با فراهم کردن مجموعه متنوعی از پوشاک و با استفاده از رنگ های هماهنگ، شما می توانید لباس های خود را به تناوب پوشیده و نیازهای خود را برآورده سازید. این امر باعث می شود که بودجه خود را برای خرید به درستی تنظیم کرده و ظاهری متناسب را پدید آورده اید.

مطالب مرتبط: راهنماي انتخاب لباسدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :