نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌ها

0

وقتی با هوای نامتعادل پایزی طرف هستیم که نه می توان به لباس کم تکیه کرد و نه لباس های ضخیم قابل تحمل هستند تنها یک راه حل به ذهن می رسد و آن هم روی هم پوشیدن لباس ها است که با تغییر آب و ها به راحتی بتوان لایه هایی را کم و یا اضافه کرد. امروزه روی هم پوشیدن لباس ها از کارهایی است خانم های خوش لباس و ستارگان مد انجام می دهند و دیگر ضد فشن به شمار نمی رود. اما این کار اصولی دارد که باید رعایت شود. نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌ها را در این مطلب بخوانید.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌ها

لایه های اصلی

این لایه های اصلی لباس های شما را تشکیل می دهند که در پاییز می تواند یک مانتو با یک ژاکت بافتنی بدون دکمه روی آن باشد و یا بک بلوز یقه دار با مانتوی روی آن که یقه و سرآستین آن از زیر مانتو بیرون آید. این لایه ها به همراه کفش و شلوار و شال شما می تواند یک استایل کامل باشد. برای این لایه ها انتخاب های بی شماری وجود دارد که همگی به سلیقه شما بستگی دارد فقط باید دقت کنید که این لایه ها راحت باشند و با درجه هوا هماهنگ باشید.

نکاتی برای روی هم پوشیدن لباس‌ها

لایه آخر را اضافه کنید

بسته به تغییر آب و هوا و موقعیت شما می توانید لایه دیگری روی لباس های خود اضافه کنید. این لایه نهایی می تواند از یک ژاکت جین گرفته تا یک کاپشن ضخیم متغیر باشد. گزینه های دیگری مثل مانتوی بافتنی، جلیقه، سوئیشرت، بارانی و لباس های دیگر می تواند لایه آخر لباس ها را تشکیل دهد. دقت کنید که سبک بودن و قابل حمل بودن لایه آخر اهمیت زیادی دارد.

اکسسوری ها

در روی هم پوشیدن لباس ها استفاده از اکسسوری ها اهمیت ویژه ای پیدا می کند چون تاثیر زیادی در وحدت بخشیدن به همه لباس های شما دارد. شال، کلاه، جوراب، شنل و پانچو در استایل لایه لایه علاوه بر اثر گرم کنندگی نقش اکسسوری را نیز بازی می کند. در هماهنگی این اکسسوری ها با لایه های لباس های خود دقت کافی را داشته باشید و بهتر است از رنگ های خنثی و ملایم در همه لباس های خود استفاده کنید تا تطبیق پذیری بالایی داشته باشند.

مطالب مرتبط:

1- اصول روی هم پوشیدن لباس ها

2- بهترین لباس پاییزه کدام است؟

3- سرمایی ها چگونه لباس بپوشند؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :