مهفام میرزایی در
0

اصول روی هم پوشیدن لباس ها

اصول روی هم پوشیدن لباس ها

روی هم پوشیدن لباس ها اصولی دارد که اگر رعایت نشود نه تنها زیبا نخواهید شد بلکه ظاهری شلخته و نامرتب پیدا خواهید کرد. هم چنین روی هم لباس پوشیدن برای هر موقعیت آداب و ترتیب خاصی دارد که به خوش تیپ شدن شما کمک می کند وبسته به فصل و محل زندگی شما روی هم لباس پوشیدن ممکن است در مواقع مختلفی لازم باشد یا نباشد. پس اگر از طرفداران این نوع لباس پوشیدن هستید و نمی خواهید نا مرتب به نظر برسید این مطلب را که اصول روی هم پوشیدن لباس ها نام دارد تا انتها بخوانید.

اصول روی هم پوشیدن لباس ها

در این روش به طور کلی لباس ها از سه لایه تشکیل می شوند که لایه اول رطوبت بدن را جذب یا دفع می کند، لایه دوم گرمای بدن را گیر انداخته و عایق می کند و رطوبت دفع شده از لایه اول را جذب می کند و لایه سوم یعنی لایه آخر رطوبت دفع شده را به هوا می دهد و بدن را از باد و باران حفظ می کند. بنابراین پوشیدن سه لایه نسبتا نازک روی هم مزایای بسیار بیشتری نسبت به یک لایه ضخیم دارد و آزادی عمل بیشتری به بدن می دهد.

برای محیط کار
پشم و ابریشم دو عایق طبیعی بسیار مناسب هستند. پشم گرم کننده و جاذب رطوبت است. ابریشم هم جاذب رطوبت است و پوشیدن این دو روی هم یک استایل شیک و زیبا برای محیط کار خواهد ساخت.هر چه این لایه ها نازک تر باشند زیباتر روی تن دیده می شوند. یادتان باشد پشم را با لباس پلاستیکی نپوشید چون تولید الکتریسته ساکن می کند و نخواهید توانست به چیزهای فلزی دست بزنید!

 اصول روی هم پوشیدن لباس ها

برای آخر هفته
اکثر ما برای تفریحات آخر هفته شلوار جین و مانتوی نخی می پوشیم ولی در هوای سردتر از لباس نخی دوری کنید چون با عرق خیس شده و مدت زیادی مرطوب باقی می مانند. به جای آن جنس های ضد آب استفاده کرده و روی آن یک ژاکت پشمی بپوشید.

برای ورزش
لایه نهایی لباس ورزشی باید قابل تنفس باشد تا از گیر افتادن عرق و رطوبت جلوگیری کند همچنین باید در مقابل باد و باران محافظ باشد، و همچنین نباید بیش از حد ضخیم و سنگین باشد. ترکیب پیشنهادی برای ورزش یک مانتوی نخی و شلوار ورزشی و یک بادگیر است. برای هوای سردتر از کت یا کاپشن کلاهدار پشمی استفاده کنید.

مطالب مرتبط

1- با قهوه اي چه رنگي بپوشم؟

2- شيک پوشي با مانتو و روسري

3- ترکيب لباس خانم ها براي پاييز

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

Faezeh در تاریخ 25 اکتبر 2016

سلام خيلي ممنون من ماه ها بود دنبال اين مطالب بودم ازتون ممنونم.

مهشید در تاریخ 25 اکتبر 2016

خواهش می کنم فائزه عزیزم از بقیه مطالب سایت هم بازدید کنید

Faezeh در تاریخ 25 اکتبر 2016

حتما،ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :