مهفام میرزایی در
0

ترفندهایی برای شستشو و نگهداری لباس

ترفندهایی برای شستشو و نگهداری لباس

هزینه پوشاک این روزها بخش مهمی از هزینه‌های زندگی افراد را شامل می‌شود در نتیجه افزایش عمر لباس‌ها می‌تواند نقش موثری در کاهش هزینه‌های شما داشته باشد. شستشوی لباس یکی از کارهایی است که برای مراقبت از لباس‌ها ضروری است اما از طرفی اگر این شستشو درست انجام نشود نیز به لباس‌ها آسیب وارد می‌شود. به همین دلیل همه باید روش صحیح شستشوی لباس‌ها را بدانند. ترفندهایی برای شستشو و نگهداری لباس را در این مطلب بخوانید.

برای لباس‌های روشن

برای این که لباس‌های روشن شما رنگ نگیرد و روشن باقی بماند هنگام شستشو در ماشین لباس‌شویی یک قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه کنید.

برای لباس‌های تیره

پودر رختشویی باعث کم رنگ شدن لباس‌های تیره می‌شود. برای این که لباس‌های تیره شما بور نشود و رنگ خود را از دست ندهد آن‌ها را پشت و رو کنید و سپس در ماشین لباسشویی یا با دست بشویید.

ترفندهایی برای شستشو و نگهداری لباس

برای از بین بردن لکه زیر بغل در لباس

به جای استفاده از وایتکس و سفید کننده که به الیاف لباس آسیب می‌زند از یک ترکیب خانگی شامل جوش شیرین، مایع ظرفشویی و آب برای از بین بردن لکه زرد زیر بغل لباس‌ها استفاده کنید.

برای لکه چربی

برای از بین بردن لکه چربی روی لباس از پودر گچ استفاده کنید. حتی اگر شستن با آب و صابون هم نتیجه‌ای نداشته است این پودر می‌تواند هر نوع لکه چربی را از بین ببرد.

برای خشک کردن لباس

برای این که لباس‌های خیس در خشک کن سریع‌تر خشک شوند و وقت و انرژی و برق کمتری صرف کنید یک حوله خشک همراه با لباس‌های مرطوب داخل خشک کن قرار دهید تا آب اضافی را جذب کند.

برای کفش کتانی

کفش‌های کتانی را هم می‌توانید در ماشین لباسشویی بشویید. کافی است از یک توری ریز و محکم استفاده کنید و کفش‌ها را داخل آن قرار داده و در ماشین بشویید.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای کامل مراقبت از پارچه ها کشمیر

2- راهنمای کامل مراقبت از لباس های پشمی

3- راهنمای مراقبت از لباس های خز

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :