مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند لانوین

نگاهی به برند لانوین

لانوین یک برند چند ملیتی فرانسوی است که در سال 1889 توسط جین لانوین تاسیس شد و در طول بیش از یک قرن مالکان و طراحان متعددی داشته اشت و در زمینه لباس زنانه، محصولات زیبایی و عطر فعال است. این برند لاکچری از قدیمی ترین برند های جهان است. در این مطلب نگاهی به برند لانوین و تاریخ طولانی آن می اندازیم.

نگاهی به برند لانوین

جین لانوین در 1867 در پاریس به دنیا آمد. او ده خواهر و برادر کوچک تر داشت و از نوجوانی نزد خیاط های مختلفی دوره دید و خیاطی را فرا گرفت و در 22 سالگی خانه مد خود را تاسیس کرد. در 28 سالگی با یک اشراف زاده ایتالیایی ازدواج کرد و دخترش ماری بلانش که خواننده اوپرا شده بود بعد از مرگ مادردر 1946 مدیریت برند لانوین را به عهده گرفت. لباس هایی که جین لانوین برای دخترش طراحی می کرد توجه همه را جلب کرد و باعث شد افراد ثروتمند پاریسی برای سفارش به مغازه وی بیایند و برند لانوین مشهور تر و ثروتمند تر شد.

نگاهی به برند لانوین

اما تاسیس خط تولید عطر لانوین در 1924 آغاز موفقیت اصلی برند بود که آن را به برندی جهانی تبدیل کرد. پس از مرگ جین لانوین در 1946 و انتقال مالکیت به دخترش برند لانوین به حیات خود ادامه داد اما 12 سال بعد ماری بلانش هم درگذشت و چون فرزندی نداشت مالکیت برند به پسرعمویش ایو لانوین رسید.

نگاهی به برند لانوین

در اواسط دهه 60 لورآل مالکیت برند لانوین را خریداری کرد و در 1989 برند لانوین سهامی عام شد و ارزشی بالغ بر 210 میلیون پند دارد. از سال 2013 برند لانوین تامین کننده لباس های باشگاه ورزشی آرسنال است. در حال حاضر بوشرا جارر طراح اصلی لانوین است. این طراح 45 ساله با سابقه به طراحی لباس های زیبا از جمله تاکسیدو های زنانه و کت های زیبا مشهور است.

نگاهی به برند لانوین

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند ورا وانگ

2- نگاهي به برند بوتگا ونتا

3- نگاهي به برند بالمين

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :