المیرا فلاحیان در
1,112

احترام بگذارید! کی‌بیوتی؛ مامور مخصوص شادابی پوست در مقابل شماست!

احترام بگذارید! کی‌بیوتی؛ مامور مخصوص شادابی پوست در مقابل شماست!

داستان پوست شاداب و شفاف کره‌ای‌ها داستان یک باور قدیمی است باوری که از سال‌ها پیش در وجودشان نهادینه شده؛ آنها باور دارند پوست، شایسته احترام است و احترام به پوست همان مراقبت همه جانبه از اوست. ماجرا هم مراقبت‌های موردی یا حتی تهاجمی که این روزها متدوال شده نیست؛ بلکه مراقبتی است همیشگی و هرروزه با تکیه بر ویژگی‌های طبیعی محصولات آن هم از نوع ارگانیک. شما چه فکر می‌کنید؟! آیا موافق نیستید که همین‌ها برای راه افتادن موج کی‌بیتوی از این سردنیا و همه‌گیرشدنش تا آن‌سر دنیا کافی‌ست؟! این گزارش نگاهی است به رازورمز این باور و داستان فراگیرشدنش در تمام دنیا.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

عشق دیرینه

ظاهرا ماجرا از ضرب‌المثل «رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون» شروع می‌شود. کره‌‌ای‌ها در فرهنگ باستانی‌شان ضرب‌المثلی با همین مفهوم دارند و بر این باورند  که زیبایی ظاهری، انعکاس زیبایی درونی است. پیشینه این باور برمی‌گردد به 700 سال پیش از میلاد. یعنی از همان زمان کره‌‌ای‌ها حواس‌شان به پیدا کردن اطلاعات و بررسی روش‌هایی برای مراقبت از پوست بوده، تا همین امروز. احترام به پوست برای کره‌ای‌ها آنقدر جدی است که نه تنها  سن و جنس نمی‌شناسد بلکه این روزها به‌خصوص به بخش مهمی  از سبک زندگی سالم در کره‌جنوبی تبدیل شده‌است. ماجرا از این قرار است که مردمان کره‌جنوبی به این باور رسیده‌اند که وقتی به پوست خود عشق می‌ورزید پوست هم به شما عشق می‌‌ورزد و نتیجه می‌شود همین  درخشانی و شفافیتی که در چهره‌شان موج میزند.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

آینه حقیقت

مراقبت از پوست آنچنان با فرهنگ کره‌ای‌ها گره خورده که آداب این مراقبت برای‌شان از نان شب هم واجب‌تر است. کره‌ای‌های همیشه آگاه، حواشان به ویژگی‌های پوست‌شان هست و از آنجا که کشوری چهارفصل با آب و هوای متغیر دارند خوب می‌دانند که با هر تغییر آب‌و‌هوایی چطور هوای پوست‌شان را داشته باشند از طرفی کره‌ای‌ها در مسیر مراقبت پوستی از فاکتورهایی مثل هورمون،استرس و… هم غافل نمی‌مانند. کره‌ای‌ها معتقدند شاید بتوانی در مورد سنت دروغ بگویی اما پوستت آیینه حقیقت است! حالا فکرش را بکنید که چقدر باید حواسشان به این آینه حقیقت باشد.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

 سه ترفند زیربنایی

در یک نگاه کلی تلاش کره‌ای‌ها برای داشتن پوستی شفاف را میتوانیم به سه بخش کلی تقسیم کنیم:

بخش اول که مهمترین و قدیمی‌ترین روش هم هست ماجرای مراقبت است و پیشگیری. داستان اینجاست که کره‌ای‌‌ها از همان ابتدا به کودکان‌شان پابه‌پای مسواک زدن، مراقبت‌های پوستی را هم می‌آموزند. چون معتقدند نوبت به پوست که می‌رسد پیشگیری کارآمدتر از درمان است.

بخش دوم باور اساسی به نقش مواد اورگانیک در سلامت پوستی است. کره‌ای‌ها حواس‌شان هست که آنچه عصاره نیلوفرآبی، سنتا آستیانیکا، پرپولیس(بره موم)، ریشه شیرین‌بیان، جینسینگ، چای سبز، ماگورت، زردچوبه، آب‌برنج،چای جو و…. با پوستشان می‌کند قابل مقایسه با هیچ داروی شیمیایی نیست.

و بالاخره بخش سوم تعهد عجیب کره‌ای‌ها به انجام روتین‌ ده‌گانه‌ پوستی است. این تعهد زن یا مرد هم نمی‌شناسند و آنچنان در زندگی‌ کره‌ای‌ها پررنگ است که روتین غذا خوردن!

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

اعتماد جایز است؟!

اگر تحت تاثیر تبلیغات کی‌بیوتی‌، استفاده از محصولات بهداشتی و آرایشی کره‌ای ذهن‌تان را مشغول کرده بگذارید برای‌تان از راز این محصولات بگوییم. کی‌بیوتی در نگاهی کلی ترکیبی از دانش ‌روز کره‌‌ای‌ با فرهنگی غنی و اصیل‌‌ در مورد باید‌و‌نبایدهای پوستی است برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی. شرکت‌های کره‌ای برای جلب رضایت مخاطبان پوست‌دوست و آگاه‌شان از یک طرف و از طرف دیگر ماندن در بازار رقابتی کالاهای آرایشی، محصولاتی تولید می‌کنند که قبل از هرچیز هدفشان حل ریشه‌ای مشکلات پوستی است نه پوشاندن و پنهان کردن عیب و ایرادها؛  آن هم به این دلیل که کره‌ای‌ها باور دارند برای داشتن پوستی زیبا و شفاف مشکل باید از ریشه حل شود. ماجرای دیگر این محصولات تلفیق مواد ارگانیک با ترکیب‌های دارویی است، مبتنی بر دانش‌‌روز و به کمک تازه‌ترین فن‌آوری‌ها. حالا نظرتان چیست آیا در  اعتماد به کی‌بیوتی تردید جایز است؟!

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

روتین ده مرحله‌ای مراقبت از پوست کره‌ای

اما در کنار همه آنچه گفته شد کره‌ای‌ها برای داشتن پوستی شفاف و شیشه‌ای روتینی ده مرحله‌ای دارند که از واجبات روزمره آنهاست و شاید به جرات به توان گفت راز این همه شفافیت در همین مراقبت روزانه است و بس. این روتین از مراحل بسیار ساده‌ای پیروی می‌کند که به ترتیب شامل  مرحله پاکسازی، آب‌رسانی، تغذیه و محافظت حداکثری‌ست. مراحل هم از این قرارند:

1. پاک‌سازی برپایه روغن

گام اول پاک‌سازی‌است. کره‌ای‌ها برای پاک‌ کردن  پوست در قدم اول سراغ پاک‌کننده‌های مبتنی بر روغن می‌روند آن هم به خاطر قدرت پاک‌کنندگی بسیارشان. البته دلیل منطقی دیگری هم دارند  آن هم اینکه پاک کننده روغنی نه تنها آرایش و سموم را از سطح پوست پاک می‌کند بلکه اجازه نمی‌دهد پوست خشک شود. شیوه پاک‌سازی هم بسیار مهم است ابتدا روغن را  روی صورت و گردن می‌مالند بعد به آرامی و با حرکات دایره‌ای دو تا سه دقیقه روغن را روی سطح پوست پخش می‌کنند. این حرکت جریان خون را افزایش می‌دهد و به سلول‌ها فرصت می‌دهد تا عملکرد بازیابی موثر خود را به آرامی انجام دهند. در نهایت روغن را با آب ولرم می‌شورند. کره‌ای‌ها اغلب در این مرحله  از روغن‌های دارای آنزیم و ویتامین بی استفاده می‌کنند.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

2. پاک‌سازی برپایه آب

قدم دوم رفتن سراغ پاک کننده‌ای بر پایه آب است. از آنجا که تمیزکردن پوست اصلی مهم در مراقبت کره‌ای است. بعد از پاک کننده روغنی نوبت به پاک‌کننده مبتنی بر آب البته با پ.هاش پایین می‌رسد. این پاک کننده که معمولا فومی و  کف‌آلود است وظیفه دارد تا تمام آلودگی‌ها مثل خاک، سموم ناشی از عرق و مواد شیماسیی اضافی انباشته شده روی پوست را درست‌و‌حسابی پاک کند و هر آنچه که روغن نتوانسته از بین ببرد از سطح پوست جدا کند. کره‌ای‌ها در این مرحله ‌هم حواس‌شان به حرکات دایره‌ای ملایم برای مالیدن قوم روی سطح پوست صورت و گردن هست.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

3. لایه‌برداری از نوع ملایم

قدم سوم لایه‌برداری است. در روتین معمول کره‌ای لایه‌برداری به این دلیل مهم است که ضمن کمک به افزایش جریان خون پوست مرده را از بین می‌برد. و از آنجا که یکی از مراحل روتین روزانه است مهم است در انجام آن سراغ  اسکراب یا لایه‌بردارهای بسیار ضعیف بروند. کره‌ای‌ها برای لایه‌برداری در ضعیف و ظریف‌ترین حالت ممکن سراغ اسفنجی نرم یا پد آرایشی می‌روند و اسکراب یا لایه‌بردار را با حرکات بسیار آرام و لطیف روی پوست می‌کشند. قدیمی‌‌ترها  هنوز هم مرحله لایه‌برداری را به کمک حوله‌ای که در آب داغ‌ خیس خورده انجام می‌دهند. لایه‌برداری با لیمو  هم نسخه قدیمی‌هاست. اسید سیتریک لیمو سلول‌های مرده را از بین می‌برد و نتیجه همانی میشود که انتظارش را دارند.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

4. تونر

تونرها نقش حیاتی در مراقبت پوستی کره‌ای دارند. در حقیقت نقش تونرها کمک به بازیابی و به تعادل رساندن سطح پ هاش پوست است. تونرها علاوه بر اینکه پوست را صاف و نرم می‌کنند با افزایش آبرسانی پوست را برای بیشترین میزان جذب در مرحله بعد آماده می‌کنند.

5. سرم

بعد از این که پوست پاک‌سازی شد و به کمک تونر آماده پذیرش مواد مغذی جدید شد نوبت به سرم می‌رسد. سرم‌ها معمولا سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های مختلف برای ‌پوستند و بسیار ملایم پوست را آبرسانی می‌کنند. از آنجا که سرم‌ها برپایه آبند پوست را هیدراته می‌کنند و باعث روشن و درخشان‌تر شدنش می‌شوند. سرم‌های مورد استفاده کره‌ای معمولا فرمول‌های سبکی دارند و طوری طراحی شده‌اند که به سرعت جذب پوست می‌شوند. رسم بر این است که در کنار پوست صورت، گردن هم از مزایای این سرم‌ها بی‌بهره نماند.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

6. اسانس

اسانس‌ها ترکیبی بین تونر و سرم‌ند. مواد تشکیل دهنده آن‌ها هم مواد مغذی‌ای هستند که از قضا نقش تاثیرگذاری در راز پوست شفاف و درخشان کره‌ای‌ها دارند. به همین دلیل اسانس‌ها در میان کره‌ای‌ها بسیار محبوبند. ظاهرا اسانس‌ها ضمن آب‌رسانی، در بازیابی سلولی در نتیجه حفظ شادابی و جوانی پوست نقش قابل توجهی دارند.

7. ماسک ورقه‌ای

کره‌ای‌ها عاشق ماسک‌های ورقه‌ای‌اند؛ آن هم از این رو  که بسته به نوع و نیاز پوست‌شان هرروز و حتی هر شب ماسک روی صورت و گردن‌شان میگذارند. حالا فکرش را بکنید  این ماسک‌های ورقه‌ای چقدر کارشان را راحت کرده. برای استفاده از هر نوع ماسکی، ورقه‌ای باشد یا نباشد آگاهی مهمترین اصل است؛ آگاهی از نوع پوست و نیازش متناسب با شرایط آب‌وهوایی یا هورمونی که طی روز تجربه کرده‌. اما یادتان باشد به توصیه کره‌ای‌ها اگر سراغ ماسک می‌روید یا هر روز برید یا هرگز. ماسک جلبگ دریایی به خاطر ویتامین‌های متنوع از یک‌سو و  مواد معدنی با ویژگی ضدباکتری از سوی دیگر در شمار ماسک‌های محبوب کره‌ای‌ست. اما در میان این ماسک‌ها ماسک ضدپیری جینسینگ، ویتامین سی، کلاژن، آبرسان، روشن کننده و حتی ماسک ترمیم کننده حلزون هم در شمار محبوب‌های کره‌ای قرار دارند.

8. کرم دور چشم

از آنجا که پوست دور چشم  به طور طبیعی ظریف‌ترین و حساس‌ترین سطح از ضخامت را دارد برای بروز دادن نشانه‌های پیری مثل خطوط ریز، پف و تیرگی کاملا آماده‌است. دقیقا به همین دلیل است که  کره‌ای‌ها برای ناحیه دور چشم از همان ابتدا سراغ  مرطوب‌ترین لوسیون‌‌ها و کرم‌ها می‌روند تا پوست حساس این ناحیه را روشن، صاف و محکم بار بی‌آورند. در مراقبت هر‌روزه هم حواس‌شان هست  تا به‌روش ضربه‌‌های آرام  با  انگشت حلقه ناحیه زیر چشم و پلک را دریابند.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

9. مرطوب کننده

بعد ار مراحل پاک‌سازی، لایه برداری و  تغذیه پوست نوبت به مرطوب کننده همیشه محبوب می‌رسد. مرطوب‌کننده علاوه‌بر تامین نیاز پوست به لطافت، مسئولیت افزایش هیدراسیون را هم به عهده دارد و استفاده از آن نه تنها تمام صورت بلکه سراسر گردن را هم  دربر می‌گیرد. خیلی‌ها معتقدند اسفاده مداوم از مرطوب کننده راز جوانی و شفافیت پوست کره‌ای‌هاست. برای نزدیک شدن به این راز کره‌ای بهتر است سراغ مرطوب کننده‌هایی بروید که با ویتامین‌های فراوان غنی شده‌اند و فاقد چربی‌ند  و منافذ پوست را مسدود نمیکنند.

10-1. ضد آفتاب

نقطه پایان روتین کره‌ای در شروع روز ضدآفتاب است آن هم با هدف مراقبت از پوست در برار اشعه‌های آسیب‌رسان فرابنفش. یادتان باشد این نقطه پایانی از واجبات روتین پوستی کره‌ای است. آن هم به این دلیل که علاوه بر کمک به زیبایی ظاهری از بیماری‌های احتمالی مثل سرطان پوست  هم جلوگیری می‌کند.

10-2. ماسک شبانه

و بالاخره نقطه پایان در پایان روز، بعد از انجام تمام مراحل پاک‌سازی تغذیه و … ماسک شبانه است. به عقیده کره‌ای‌ها شب و زمان خواب بهترین فرصت برای بازیابی پوست است پس چه بهتر که با انتخاب یک ماسک به این روند کمک کنیم. ماسک شبانه محبوب کره‌ای‌ها اغلب دارای عصاره‌های گیاهی‌ای مثل اسطوخودوس است تا در کنار مراقبت از پوست خواب عمیق و راحت را هم تجربه کنند.

راز زیبایی پوست کره‌ای‌ها

هفته به هفته

اما ماجرا به همین راحتی‌ها به پایان نمی‌رسد. هر کره‌ای برای یک مراقبت حرفه‌ای،  قدرت بخور  را دست کم نمیگرد بخصوص بخوری که با اسانس‌های محبوب خودشان ترکیب شده باشد. کره‌ای‌ها معتقدند بخور باعث از بین رفتن آلودگی‌ها پوستی می‌شود و تکرار هفتگی آن پوست را برای جذب انواع ماسک‌ و سرم‌ها در طول هفته آماده می‌کند.

علاوه بر بخار ماجرای ماساژ هم هست کره‌ای ها اعتقاد بسیاری به ماساژ آن هم به صورت کاملا حرفه‌ای و همراه با مواد طبیعی دارند و اغلب‌شان در کنار روتین روزانه  ماساژ را  هم در برنامه هفتگی خود دارند.دیدگاه شما

سادات در تاریخ 03 جولای 2022

زنان کره ای دائما از انواع لوازم آرایشی استفاده می کنند. این همه آرایش را از روی صورتشان بردارید. اون وقت می فهمید که زیر این همه آرایش چه خبر هست!!!؟؟؟ یکی از کسانی که در کره تحصیل می کرد می گفت شب در خوابگاه اصلا نمی شه شناساییشون کرد!!! این قدر که در روز و در بین دیگران رنگ عوض می کنند!!!ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :