کیت اسپید چگونه از تولید کیف های ساده یک برند ۲٫۴ میلیارد دلاری ساخت

کیت اسپید در سال ۱۹۶۲ در کانزاس سیتی، میسوری متولد شد. او در سال ۱۹۹۳ خط تولید کیف‌های زنانه را راه‌اندازی کرد. او کسب و کار خود را گسترش داد و محصولات متنوع‌تری را از طریق فروشگاه‌های مطرح در سرتاسر جهان به فروش رساند. کیت اسپید در سال ۲۰۰۶ باقیمانده سهام شرکتش را فروخت ولی مدتی بعد برندی دیگر را راه‌اندازی کرد. جسد کیت اسپید در روز ۵ ژوئن سال ۲۰۱۸ در آپارتمانش پیدا شد. 

کیت اسپید چگونه از تولید کیف های ساده یک برند 2.4 میلیارد دلاری ساخت

بیوگرافی کیت اسپید

سال‌های ابتدایی فعالیت کیت اسپید

کاترین نوئل برازناهان معروف به «کیت اسپید» در ۲۴ دسامبر سال ۱۹۶۲ در کانزاس سیتی، میسوری متولد شد. او در سال ۱۹۸۵ بعد از دریافت مدرک‌اش در رشته روزنامه‌نگاری، همسرش اندرو اسپید آشنا شد که دانشجوی معماری بود و نام خانوادگی خود را عوض کرد. آن ها پس از ازدواج به نیویورک مهاجرت کردند و کیت اسپید برای کار به نیویورک سینی و مجله مادمازل رفت. او پنج سال در این مجله کار کرد و در نهایت سمت سردبیر ارشد مد و مسئولیت بخش اکسسوری مجله را دریافت کرد. در سال ۱۹۹۱ کیت اسپید تصمیم گرفت کار در مجله را رها کند و تمام انرژی و زمان خود را صرف راه‌اندازی برند خودش بکند. کیت اسپید متفاوت فکر می‌کرد و به کیف‌های کلاسیک و چرمی برندهایی همچون شنل و پرادا و کوچ علاقه‌ای نداشت.

کیت اسپید چگونه از تولید کیف های ساده یک برند 2.4 میلیارد دلاری ساخت

موفقیت در عرصه مد

کیت تمام دانش و علاقه خود را صرف طراحی اکسسوری کرد و در سال ۱۹۹۳ یک بوتیک کوچک را در محله سوهو منهتن افتتاح کرد. کیف‌های دستی برند کیت اسپید به دلیل ظاهر مدرن و شیک و رنگ‌های درخشان و طراحی خوب کم کم شناخته شدند. همسرش نیز در این کار به او کمک کرد و کسب و کار آن‌ها در سطح بین المللی گسترش یافت. کیف‌های کیت اسپید در در ابتدا مدل‌ها و رنگ‌هایی کلاسیک داشتند که روی آنها عبارت «کیت اسپید نیویورک» به چشم می‌خورد.

او در سال ۲۰۰۳ در مصاحبه‌ای دلیل تاسیس برند کیف و کفش را پیشنهاد همسرش اعلام می‌کند. اندی اسپید در آن زمان در زمینه تبلیغات فعالیت می‌کرد، با تاسیس برند کیت، اندی اسپید هم کار خود را رها کرد و به صورت تمام وقت در کسب و کار خودشان مشغول به کار شد.

کیت اسپید چگونه از تولید کیف های ساده یک برند 2.4 میلیارد دلاری ساخت

در سال ۲۰۰۶ کیت و اندی اسپید تصمیم گرفتند باقیمانده سهام خود را به برند «نیمن مارکوس» بفروشند. اما عشق این دو به طراحی کیف به همین جا ختم نشد. در سال ۲۰۱۵ بعد از تولد فرزندشان، کیت و اندی اسپید دومین برند خود تا با نام فرانسیس ولنتاین تاسیس کردند. این برند به تولید کیف و کفش می‌پرداخت.

کیت اسپید چگونه از تولید کیف های ساده یک برند 2.4 میلیارد دلاری ساخت

برند کیت اسپید هماهند برندهای قدیمی همچون گوچی محبوبیت کسب کرده بود. فروش برند از ۱۰۰,۰۰۰ دلار در سال ۱۹۹۳ به ۱٫۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۵ و به ۲۷ میلیون دلار در سال ۱۹۹۸ افزایش یافت. کیت در طول عمر خود چندین جایزه مد را دریافت کرد. در سال ۱۹۹۶ انجمن طراحان آمریکا لقب استعداد نوظهور در طراحی اکسسوری را به او داد. دو سال بعد در مراسم CFDA او به عنوان بهترین طراح اکسسوری انتخاب شد.

 

مطالب مرتبط:

۱- برند آف وایت و ۷ حقیقت جالب در مورد آن که تاکنون نمی‌دانستید

۲- ۷ حقیقت درباره عزالدین علیه طراح لباس تونسی که تاکنون نمی‌دانستید

۳- بیوگرافی کارن واکر ، طراح مد برند مورد علاقه افراد مشهوردیدگاه شما

ساناز در تاریخ 06 ژوئن 2018

دیشب شنیدم فوت کرده کیت اسپید خدا رحمتش کنه
خیلی متاسف شدمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :