حنانه طلا در
126,732

پنج درس مهم زیبایی که از سریال‌های کره‌ای یاد گرفتیم و تا عمر داریم فراموش نمی‌کنیم!

پنج درس مهم زیبایی که از سریال‌های کره‌ای یاد گرفتیم و تا عمر داریم فراموش نمی‌کنیم!

بحث زیبایی ظاهری و استانداردهای عجیب و غریب زیبایی‌شناسی در سریال‌های کره‌ای همیشه داغ است. پوست‌های صاف و درخشان، قد بلند و اندام کاراکترهای سریال که به شکل اغراق‌آمیزی لاغر هستند، نظر بیننده‌های کیدراما را به خود جلب می‌کنند و احساس خود کم‌بینی را در عمق وجود بیننده‌ی بی‌نوا رشد می‌دهند.

single_content ad banner

درس‌های کیدراما

این سخت‌گیری فرهنگ کره‌ی جنوبی بر روی زیبایی‌های ظاهری آنقدر بحث برانگیز است که باعث ساخت کیدراماهایی با محوریت همین موضوع شده‌است؛ سریال‌هایی که از معروف‌ترینشان می‌توان به «زیبای حقیقی» اشاره کرد.

با این که هنوز فضای فرهنگی سریال‌های کره‌ای برای بحثی باز و بی‌رودربایستی در مورد «زیبایی» و اصلاح چهارچوب‌های این مفهوم آماده نیست، ساخت سریال‌هایی که بیننده را به گذر از زیبایی‌های بیرونی دعوت می‌کند و زیبایی‌های درونی شخصیت‌ها را در اولویت قرار می‌دهد به خودی خود پیشرفت خوبی است. این کیدراما‌ها با تمرکز بر فضایل شخصیتی کاراکترها درس‌های اخلاقی مهمی را به بیننده یادآوری می‌کنند که در میان زرق و برق کیدراماهای دیگر گم شده‌اند. در ادامه می‌توانید نام تعدادی از این کیدراماهای جذاب و مهم‌ترین درس‌هایی که در مورد زیبایی از آن‌ها اموخته‌ایم را مشاهده کنید.

سریال پرفیوم

«مهم نیست چه اتفاقی بیوفتد، خود واقعی شما همیشه درخشان‌ترین ورژن شماست.»

این کیدرامای تماشایی داستان یک زن متاهل و فداکار از دل جامعه‌ی سنتی کره‌ی جنوبی است که مین جه هی نام دارد. مین جه مانند همه‌ی آجوماهای دوست‌داشتنی دیگر که در کیدراماها دیده‌ایم، شادی و آرامش اعضای خانواده‌اش را بر آسودگی خود مقدم قرار می‌دهد و جوانی و زیبایی‌اش را در همین راه از دست داده‌است.

این کاراکتر جذاب که «ها جه سوک» و «گو وون هی» نقش او را ایفا می‌کنند، همیشه نیازهای عزیزانش را بر خواسته‌های خودش اولویت قرار می‌دهد و هیچ وقت برای خودش وقت ندارد. با این وجود همسرش به دلیل اضافه وزن و ظاهرش او را حقیر می‌داند و در آخر به او خیانت می‌کند.

اما چه اتفاقی می‌افتد اگر در این شرایط عذاب آور مین جه به ادکلنی دست پیدا کند که زیبایی و جوانی اش را به او برمی‌گرداند و رویاهای فراموش‌شده‌اش را به او یادآوری می‌کند؟ آیا او می‌تواند به یک مدل تبدیل شود و رویایی را که با اضافه وزنش به فراموشی سپرده‌شده‌بود به حقیقت تبدیل کند؟ آیا این ظاهر جدید می‌تواند نوید یک عشق جدید و موفق را به او بدهد؟

درس‌های کیدراما

این سریال یک کمدی رمانتیک است که با زبان طنز به شدت از استانداردهای دنیای مد و نگاه آزاردهنده‌ی جامعه به مسئله‌ی «چاقی» انتقاد می‌کند. در این سریال خواهید دید که چطور ارزش‌های شخصیتی کاراکتر اصلی داستان در مقایسه با زیبایی‌های ظاهری قرار می‌گیرد و در آخر این باطن دوست‌داشتنی اوست که عشقی واقعی را برایش رقم می‌زند.

درس‌های کیدراما

سریال تولد یک زیبا

«شادی با انتقام به دست نمی آید.»

در این دراما نیز با کاراکتر زنی روبرو می‌شوید که به دلیل ظاهرش بسیار مورد بی احترامی قرار می‌گیرد و همسرش به او خیانت می‌کند. در این بین یک تصادف شدید، شخصیت اصلی داستان یعنی گوم ران را تا پای مرگ برده و دوباره باز می‌گرداند اما نه به زندگی خفت بار قبلی!

درست وقتی که همه فکر می‌کنند گوم ران در این تصادف از دنیا رفته، او زندگی جدیدی را با ظاهری متفاوت که نتیجه‌ی عمل‌های زیبایی پی در پی است آغاز کرده و درحال کشیدن نقشه‌ی انتقام است. اما در مسیر پر پیچ و خم انتقام پی می‌برد که اگرچه ظاهر یک زن جذاب و جوان را دارد اما هنوز همان آجومای خوش‌قلب قبل از تصادف است. سرانجام تصمیم می‌گیرد به جای آن که وقت خود را برای انتقام از شوهر سابقش تلف کند زندگی جدیدی را با پزشک جذاب داستان آغاز کند و کینه‌های گذشته را به فراموشی بسپارد.

درس‌های کیدراما

اگر به دنبال یک سریال تماشایی هستید که در کنار لحظه‌های خنده دار و رمانتیک شما را به فکر وا دارد، سریال «تولد یک زیبا» با بازی هان یه سول و جو سانگ ووک را از دست ندهید.

سریال نام من زیبای گانگنام است

«برای اعتماد به نفس به زیبایی ظاهری وابسته نباشید.»

دختر اصلی داستان کانگ میرائه (با بازی ایم سو هیانگ) یکی از قربانیان قلدری‌های دبیرستان است که در نوجوانی به دلیل ظاهرش به شدت مورد تمسخر دانش آموزان دیگر واقع شده است. خاطرات تلخ دبیرستان آنقدر برای میرا تاثیر‌گذار است که برخلاف مخالفت‌های خانواده‌اش به جراحی پلاستیک روی می‌آورد، اما آیا این ظاهر جدید تمام مشکلات او را حل می کند؟

شاید بارها جلوی آیینه به این فکر کرده باشید که با تن دادن به تیغ جراحی زیبایی دوست‌داشتنی‌تر خواهید شد؛ اما در این سریال خواهید دید که کانگ میرائه حتی بعد از آن که چهره‌ی خود را عوض می‌کند و با چهره‌ای ایده‌آل وارد اجتماع می‌شود، همچنان از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برد.

حتی کاراکتر دیگر سریال که «جو وو ری» نقش او را ایفا می‌کند نیز با مشکلی مشابه دست و پنجه نرم می‌کند. کاراکتر «سوآ» که در واقع جذاب‌ترین دختر دانشکده است و همه او را به دلیل زیبایی طبیعی چهره‌اش می‌شناسند، از درون با کمبود اعتماد به نفس رو به روست. عدم اعتماد به نفس، سوآ را به فردی توجه‌طلب تبدیل می‌کند که گاهی ممکن است برای قرار گرفتن در مرکز توجه دیگران دست به هرکاری بزند.

درس‌های کیدراما

همانطور که گفته شد این سریال سعی دارد به بیننده بفهماند که زیبایی جسمی و ظاهری امر مهم و قابل توجهی است اما حلال تمام مشکلات نخواهد بود. این کیدرامای جذاب با بازی چا اون وو در نقش پسری که از زمان دبیرستان و قبل از عمل‌های جراحی به عشق کانگ میرائه گرفتار است، تماشایی‌تر هم می‌شود.

درس‌های کیدراما

سریال او زیبا بود

«هوش و استعداد از زیبایی ظاهری جذاب‌تر است.»

این سریال روایت‌گر ملاقات دوباره‌ی دو دوست قدیمی است که هر دو تغییرات باورنکردنی را پشت سر گذاشته‌اند. دختر داستان، کیم هه جین، کارکتر باهوش و توانمندی است که اگرچه چهره‌ی ایده‌آلی ندارد اما هوش و ذکاوتش او را تبدیل به یک شخصبت منحصر به فرد کرده‌است.

اما دوست دوران کودکی‌اش که یک پسربچه‌ی چاق و پردردسر بود، امروز به یک مدل جوان و جذاب تبدیل شده که پارک سو جون نقشش را ایفا می‌کند. با این اوصاف کیم هه جون تصمیم می‌گیرد چهره‌ی واقعی خود را از جی سونگ جون ( پارک سو جون) مخفی نگه دارد و فرد زیباتری را به جای خودش برای ملاقات با او بفرستد. غافل از آن‌که آنچه سونگ جون را بعد از سال‌ها دوباره به سمت هه جین می‌کشاند، شخصیت دوست‌داشتنی اوست؛ نه زیبایی از دست‌رفته‌ی چهره‌اش.

شاید بتوان مهم‌ترین نکته‌ی سریال «او زیبا بود» را چنین مطرح کرد که زیبایی ظاهر شخصیت شما را تعریف نمی‌کند؛ بلکه توانایی‌ها و زیبایی‌های درونی هستند که شما را به فردی تاثیرگذار و به یاد ماندنی تبدیل می‌کنند.

درس‌های کیدراما

سریال زیبای حقیقی

«هرکس می‌تواند برای دستیابی به زیبایی روش خودش را داشته باشد.»

این سریال یکی از موفق‌ترین کیدراماهای سال ۲۰۲۰ بود و به یکی از محبوب‌ترین کیدراماهای تاریخ تبدیل شد. این مجموعه در مورد زندگی یک دختر دبیرستانی است که در جست و جوی چهره‌ای بی نقص به هنر میکاپ و آرایش روی می‌آورد و تبدیل به زیباترین دختر دبیرستان می‌شود. اما فاش‌شدن چهره‌ی طبیعی‌اش دردسرهای زیادی را رقم می‌زند و حضور در مدرسه را برای او دشوار می‌کند.

همزمان که او با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، دو نفر از جذاب‌ترین پسرهای دبیرستان در دام عشق او گرفتار می‌شوند اما نه به دلیل چهره‌ی جذابی که میکاپ برای او ساخته، بلکه در واقع شخصیت دوست‌داشتنی و خوش‌قلب دختر است که لی سو هو و هان سو جون را به سمت او می‌کشاند.

در آخر خواهید دید که حتی بعد از دیدن چهره‌ی واقعی دختر، همه ادعا می‌کنند که او را بیش از پیش دوست دارند چرا که زیبایی حقیقی در درون او نهفته است. این مجموعه سعی دارد تعریف متفاوتی از زیبایی را ارائه دهد و ادعا می‌کند که زیبایی واقعی در قلب انسان‌هاست و نه در ظاهرشان.

درس‌های کیدراما

شما زیبایی را چگونه تعریف می کنید؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :