المیرا فلاحیان در
970

ست کردن جواهرات با لباس را یاد بگیرید!

ست کردن جواهرات با لباس را یاد بگیرید!

در این مقاله به ست کردن جواهرات با لباس خواهیم پرداخت. هر لباس مد روز برای کامل شدنش به اکسسوری نیاز دارد، اما چگونه می‌توانید تصمیم بگیرید؟ در اینجا چند نکته برای شیک نگه داشتن شما وجود دارد! جواهرات برای یک لباس کامل ضروری است. جواهراتی که به درستی چیده شوند، می توانند کل لباس را کنار هم بیاورند و رنگ و استایل را تکمیل کنند. اما جواهرات نامناسب می تواند ظاهر زیبا را از بین ببرد.

single_content ad banner

جواهرات بد می تواند یک لباس ساده را نامناسب جلوه دهد. این می تواند لباس شما را غیرحرفه ای کند. شما نباید زمان  زیادی صرف کنید تا لباسی را انتخاب کنید  که باعث خراب شدن آن انتخاب  جواهرات نامناسب باشد.

به مناسبت فکر کنید

مانند هر لباسی که انتخاب می کنید، هنگام انتخاب ست کردن جواهرات با لباس خود باید موقعیت مناسبت را در نظر بگیرید. وقتی جواهرات خود را ست می کنید، مناسبت تعیین می کند که کدام قطعه را انتخاب کنید. اگر برای مراسمی مانند عروسی، مهمانی مختلط یا شب قرار می‌پوشید، لباس‌های شیک و رسمی بهترین گزینه هستند. به جواهرات مجلل در سبک های کلاسیک فکر کنید. لباس‌های روزمره نیاز به جواهراتی دارند که کمی شیک‌تر باشند. اینجاست که می توانید با گرایش های مختلف بازی کنید.

با طرح رنگ شروع کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ست کردن جواهرات با لباس‌هایتان این است که این کار را در طرح‌بندی رنگ انجام دهید. تئوری رنگ به شما کمک می کند تا لباس های هماهنگ ایجاد کنید. شش تکنیک اساسی برای ایجاد یک طرح رنگی با استفاده از چرخه رنگ وجود دارد. رنگ های مکمل، مشابه، سه گانه، مکمل-تقسیم شده، چهارتایی و مربعی رنگ هایی هستند که می توانید ظاهر خود را با آنها بسازید.

یقه را تکمیل کنید

وقتی صحبت از گردنبند به میان می آید، باید به استایل یقه خود در تاپ و لباس توجه کنید. در حالت ایده آل، این دو بدون اینکه یکی دیگری را تحت الشعاع قرار دهد، با یکدیگر بازی خواهند کرد. برخورد اشتباه گردنبند با یقه شما می تواند ناهماهنگی ایجاد کند که کل ظاهر را از بین ببرد. به طور کلی، بهتر است از شکل یقه الهام بگیرید و اجازه دهید جواهرات از آن پیروی کنند. به عنوان یک قانون کلی، گردنبند شما باید چند اینچ بالاتر از جایی که یقه شما شروع می شود متوقف شود. گردنبندهای بلندتر با یقه هایی که دارای جزئیات و ویژگی های پیچیده نیستند، بهترین ظاهر را دارند.

سبک را تعریف کنید

روشی که شما سبک لباس خود را تعریف می کنید می تواند در جواهرات شما نیز اعمال شود. اگر زیبایی خاصی وجود داشته باشد که دوست دارید از آن پیروی کنید، این امر می تواند خرید جواهرات را بسیار آسان تر کند. بنابراین نحوه لباس پوشیدن خود را چگونه تعریف می کنید؟ آیا لباس‌های شما مشکی و دارای چرم زیادی است؟ یا دارای خطوط ساده است؟ یا شاید شما یک استایل آرام و پوشیدن شلوار جین و تاپ های روان را دوست دارید.

اگر بتوانید نحوه لباس پوشیدن خود را با کلمات توصیفی تعریف کنید، پیدا کردن جواهراتی که مطابقت دارند بسیار آسان تر می شود. شخصی که ظاهری جذاب‌تر دارد ممکن است گردنبندهای چند لایه و گوشواره‌های پررنگ را انتخاب کند. در حالی که یک ظاهر پیچیده ممکن است از قطعات کلاسیک استفاده کند. اگر شما فردی هستید که دوست دارید به سبک های مختلف بپردازید، دسته بندی جواهرات شما همچنان می تواند کمک کننده باشد. شما قطعاتی خواهید داشت که می دانید برای زیبایی شناسی خاصی کار می کنند. اما وقتی می‌خواهید سبک‌ها را کمی وحشیانه ترکیب کنید، همچنان می‌دانید که چه تکه هایی را باید بگیرید.

ست کردن جواهرات با لباس

رنگ پوست را در ذهن داشته باشید

رنگ پوست شما ممکن است بخشی از لباس شما نباشد، اما همچنان در زیباتر شدن ظاهر شما نقش دارد. احتمالاً رنگ هایی دارید که دوست ندارید بپوشید یا فکر نمی کنید از شما تعریف کنند. اگر جواهرات خودرا به درستی انتخاب کنید، همانطور که رنگ لباس شما می تواند رنگ پوست شما را خوب جلوه دهد، جواهرات نیز می توانند شما را تحسین کنند. رنگ های پوست سردتر به خوبی با سفید، طلایی و نقره ای جفت می شود. رنگ‌های جواهری مانند قرمز، بنفش و آبی نیز رنگ‌های سرد را تحسین می‌کنند. پس برای ست کردن جواهرات با لباس به رنگ پوست توجه داشته باشید.

طلایی با رنگ‌های گرم‌تر بهترین عملکرد را دارد. رنگ های زرد، نارنجی، سبز برای رنگ های گرم مناسب هستند. رنگ پوست خنثی با هر دو رنگ طلایی و نقره ای و بیشتر سنگ های قیمتی به خوبی جفت می شود. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید چیز  دیگری را بپوشید. این فقط به این معنی است که طلایی و نقره ای دو رنگ متفاوت را برجسته و تکمیل می کنند.

یک قطعه کانونی را انتخاب کنید

برای اینکه لباستان کاملاً فکر شده به نظر برسد، بهتر است یک نقطه کانونی را انتخاب کنید. به انواع جواهرات اصلی گوشواره، گردنبند، دستبند و حلقه فکر کنید. با هر لباس، شما باید یک یا حداکثر دو دسته را انتخاب کنید. اگر دو قطعه را انتخاب می کنید، بهتر است آنها را پخش کنید. این بدان معنی است که شما باید از پوشیدن یک جفت گوشواره و یک گردنبند پررنگ خودداری کنید. قسمت بالایی لباس خود را تحت الشعاع قرار می دهید و قسمت پایینی را نامتعادل می کنید. در عوض، یک جفت گوشواره برجسته تر را با یک گردنبند ساده امتحان کنید. اگر دو تکه می خواهید، بهتر است گوشواره های پررنگ را با یک دستبند و النگو استفاده کنید. یک قطعه باید برجسته باشد و جواهرات دیگر، نقطه کانونی را تکمیل کنند.

تعادل همه چیز است

شما می خواهید جواهرات شما تعادل را به لباس شما بیاورند. این بیشتر به تصاویر لباس شما مربوط می شود تا تعادل فیزیکی جواهرات شما. به جزئیات لباس خود فکر کنید. آیا تصاویر شلوغ یا جزئیات اضافه زیادی وجود دارد؟ یا بیشتر نقش های جامد و ساده هستند؟ شما می خواهید که لباس و جواهرات شما هماهنگ باشد. پرینت‌های شلوغ و جزئیات زیاد با جواهرات کم‌رنگ بهتر تکمیل می‌شوند، در حالی که لباس‌هایی با تزئینات کمتر می‌توانند از قطعات برجسته ‌تر بهره ببرند. این بدان معنا نیست که یک لباس برجسته تر به جواهرات شیک نیاز دارد. اگر با جواهرات برجسته تر  مطابقت داشته باشد و ظاهر را تحت تأثیر قرار ندهد، می تواند یک انتخاب مناسب باشد. هنگام انتخاب لباس‌های برجسته‌تر، رنگ‌ها، بافت‌ها و تصاویر را در نظر داشته باشید. پس در ست کردن لباس با جواهرات تعادل را رعایت کنید.

ست کردن جواهرات با لباس

بازی با وزن

وزن لزوماً به معنای وزن جواهرات بر حسب پوند یا گرم نیست. در عوض، این تفاوت بین زنجیرهای ظریف و ضخیم است. بازی با جواهرات در این طیف باعث ایجاد علاقه به لباس های شما می شود. جنس لباس شما نقطه شروع خوبی برای بازی با وزن است. ژاکت‌های بافتنی و پارچه‌های سنگین مانند پشم، مخمل به خوبی با جواهرات شیک ست می‌شوند. در حالی که پارچه های سبک تر مانند پنبه، پارچه ابریشمی و نایلون می توانند از جواهرات سنگین تری استفاده کنید. از امتحان ظاهرهای مختلف با ترکیب های متفاوت  نترسید. یک بلوز دکمه دار با جواهرات سنگ های قیمتی را امتحان کنید. یک تیشرت ساده به خوبی با گردنبندهای بلند و شیک ست می شود.

سعی کنید لایه بندی کنید

لایه بندی جواهرات در حال حاضر رواج دارد. مخلوط کردن گردنبندهایی با سه طول مختلف یک راه عالی برای بازی با استایل و در عین حال اضافه کردن بافت و وزن به جواهرات شما است. یک سنگ قیمتی بزرگ به همراه دو زنجیر زیبا برای هر ظاهر روزمره عالی است.

ترکیب و مطابقت

هیچ کس لباسی را نمی خواهد که تک ویژگی باشد. با مخلوط کردن اندازه ها و شکل های موجود در جواهرات خود با این مشکل مبارزه کنید. هنگامی که سبک و رنگ را در نظر داشته باشید، نگین ها، مهره ها و جذابیت های فلزی می توانند با هم جفت شوند. طول گردنبندهایتان و ضخامت دستبندهایتان را با هم ترکیب کنید. وقتی قطعات جواهرات خود را با هم مخلوط می کنید، می توانید ظاهری از هرج و مرج کنترل شده داشته باشید. به یاد داشته باشید که در مصرف جواهرات زیاده روی نکنید.

چگونه هر ظاهری را اکسسوری کنیم

تسلط بر جواهرات کاری است که همه می توانند و باید انجام دهند. جواهرات مناسب می تواند ظاهر شما را برجسته کند. به همین دلیل ارزش آن را دارد که یاد بگیرید چگونه لباس های خود را تزئین کنید. مهم نیست برای چه مناسبتی لباس می پوشید، بدون توجه به رنگ ها و مدل ها، جواهرات مناسبی برای ست کردن با آن وجود دارد. شما فقط باید به آن استایل بدهید. در پایان اگر دوست دارید، با قیمت جواهرات و قیمت دستبندهای تنیسی و دستبندهای چرم مردانه آشنا شوید و یا قصد خرید دستبند مروارید را دارید، می توانید به قسمت هدیه در سایت بست ویکی مراجعه کنید. شما در سایت بست ویکی با قیمت کارهای جواهر و چگونگی سفارش طراحی اسم آشنا خواهید شد.

منبع مطلب سایت laurajanelle  است.

بیشتر بخوانید: زیباترین گوشواره‌های بازیگران ایرانی؛ گوش‌آرایی به شیوه نویندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :