رقیه باقری در
2,439

زیباترین جواهرات دنیا که با الهام از حیوانات طراحی شده‌اند

زیباترین جواهرات دنیا که با الهام از حیوانات طراحی شده‌اند

ماریا فلیکس بازیگر مکزیکی دهه ۱۹۵۰، درباره جواهرات گفت: «می‌گویند مروارید سبب گریه زن می‌شود، اما تنها مرواریدی که گریه یک زن را در می‌آورد، مروارید تقلبی است!»

جواهرات با الهام از حیوانات

روز تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و خداحافظی ترامپ پر از اتفاقات دراماتیک بود. یکی از آن‌ها حضور سناتور اسبق آمریکا، برنی سندرز با دستکش‌های بزرگ بافتنی بود، گویا در طول مراسم فقط دغدغه گرم شدن را داشته است. اما اتفاقی که ما منتظر آن بودیم این نبود. حضور لیدی گاگا در هر مراسمی حواشی خود را به همراه دارد. این خواننده آمریکایی که همیشه حمایت خود از حزب دموکرات اعلام کرده بود، این بار با پوشش معنادار و خواندن سرود ملی در مراسم تحلیف، دنیای مد را تکان داد.

جواهرات با الهام از حیوانات

ستاره فیلم “یک ستاره متولد شد” این بار با یک ژاکت آبی رنگ به طرفداری از حزب دموکرات و پیراهن مجلسی از برند اسکیاپارلی با دامن قرمز رنگ برای اتحاد با حزب جمهوری خواه وارد مراسم انتساب رئیس جمهور شد.

سنجاق سینه کبوتر با شاخه زیتون

جواهرات بحث برانگیز او شامل یک گل سینه به شکل کبوتری با شاخه زیتون به طراحی همان برند ایتالیایی لباسش بود که دنیا را تحت تأثیر قرار داد. از آن‌جایی که این سنجاق سینه بسیار بزرگ‌تر از ابعاد یک سنجاق سینه ساده بود بیش از هر چیزی در ظاهر لیدی گاگا جلب توجه می‌کرد.

در قسمتی از کتاب مقدس عنوان شده است که وقتی انسان‌ها به پلیدی روی می‌آورند و فاسد می‌شوند خداوند از آن‌ها ناراضی شده و تصمیم می‌گیرد با سیلی عظیم دنیا را در بر بگیرد. با این حال به واسطه نوح و افرادی که مطیع او بودند، از بقای حیوانات حمایت می‌کند. بدین ترتیب وقتی سیل دنیا را فراگرفت نوح کبوتری را به خشکی فرستاد تا ببیند آیا سیل فروکش کرده است. کبوتر با شاخه زیتون به سمت نوح پیامبر برمی‌گردد. از این رو، کبوتر و شاخه زیتون را نشانه آرامش، نشاط و آغازی تازه می دانند. و یعنی دقیقا همان چیزهایی که لیدی گاگا برای آمریکا می‌خواهد و دعا می کند اتفاق بیفتد.

جواهرات با الهام از حیوانات

سلبریتی‌های زیادی وجود دارند که مانند گاگا تصمیم گرفتند به جای جواهرات با طرح‌های متداول از جواهراتی با الهام از حیوانات در ظاهر خود استفاده کنند. در این مطلب از مجله چی بپوشم قصد داریم چند جواهر ماندگار و مشهور را از این قِسم طرح‌ها به شما معرفی کنیم‌.

دستبند ماری کارتیه

ماریا فلیکس، هنرپیشه معروف مکزیکی کسی که به عنوان الهه برتر سینمای اسپانیا معرفی شده است‌، با عنوان فردی دوستدار حیوانات شناخته شد. او که هرگز انگلیسی یاد نگرفت و وارد هالیوود نشد مجموعه‌ای دیدنی از جواهرات کارتیه را در کلکسیون خود داشت. این عکس از ماریا فلیکس در ونیز مربوط به سال ۱۹۵۹ است. آیا دستبند ماری کارتیه او توجه شما را هم جلب می‌کند؟ در تصویر بعدی به خوبی واضح است که او چقدر به جواهرات ماری شکل خود علاقه دارد.

جواهرات با الهام از حیوانات

گردنبند الماس ماری شکل کارتیه

از دیگر نمونه‌های این جواهرات مورد پسند ماریا می‌توان به گردنبند الماس 22 اینچی ماری شکل کارتیه اشاره کرد. این گردنبند بارها بر گردن فلیکس دیده شده است به قدری که برخی بر این باورند او با مار گردنی خود همذات پنداری می‌کند. او این گردنبند را وقتی گل سر سبد سینما بود، از مرکز جواهرات کارتیه در خیابان مد رودِلاپیکس در پاریس سفارش داد. ساختن این گردنبند حدود دو سال طول کشید. این مار با پلاتین و طلا پر شده و بدنه آن با 2473 الماس درخشان به وزن 178.21 قیراط تراش داده شده است است. طراحی استادانه آن به شکلی است که کاملا انعطاف پذیر باشد. فلس‌‌های سیاه، قرمز و سبز به سبک جواهرات هندی پوسته مار را تشکیل می‌دهند.

جواهرات با الهام از حیوانات

 

گوشواره‌های فیروزه‌ای – طلایی و ماری کارتیه

گرایش فلیکس به جواهرات طرح حیوان، به این گردنبند سنگین ختم نمی‌شود. گوشواره‌های فیروزه‌ای -طلایی حلقه‌ای مار شکل کارتیه نیز از همان کلکسیون شگفت انگیز ماریاست.

جواهرات با الهام از حیوانات

جواهرات با الهام از حیوانات

گردنبند تمساح کارتیه

فلیکس در سال 1975 نمونه‌ی دیگری از این جواهرات با شکوه را سفارش داد. این بار گردنبندی ضخیم طراحی برند کارتیه با الهام از تمساح! یکی از این تمساح ‌ها با 1023 الماس زرد به وزن 60 قیراط  و دیگری با 1060 قطعه سنگ زمرد با وزن 68.86 قیراط ساخته شده است.

جواهرات با الهام از حیوانات

مونیکا بلوچی نیز همین نسخه را در مراسم جشنواره فیلم کن سال 2006 به عنوان ادای احترام به ماریا فلیکس به گردن انداخته بود. معمولا این نوع جواهرات سفارشی برای یادآوری یا نشان دادن نمادی از یک رویداد مهم در زندگی ساخته می‌شوند. اما هیچ کس به رمز و راز جواهرات سفارشی ماریا پی نبرد و در نهایت او قبل از مرگش در سال 2002 گردنبند ماری و تمساح شکل خود را فروخت.

جواهرات با الهام از حیوانات

سنجاق سینه ققنوس کارتیه

اوما تورمن مدل سابق مجله ووگ، در سال 2006، با سنجاق سینه پرنده‌ای شکل و بزرگی به اندازه 8 اینچ ارتفاع و وزن 5.5 انس از مجموعه کارتیه، روی بند لباس خود در مراسم مت گالا به پرواز درآمد. این گل سینه را جین توسین مدیر خلاق برند کارتیه شخصا طراحی کرده بود.  این گل سینه شامل 90 قیراط الماس و زمرد 2.76 قیراطی طراحی شده بود. این سنجاق نمونه‌ای بی نظیر از جواهرات قرن بیستم میلادی، نمادی از آزادی، وطن پرستی و زیبایی طبیعی است.

جواهرات با الهام از حیوانات

تا به حال در مورد «جواهرات جایگزین تاج» (the alternative Crown Jewels)  شنیده‌اید؟ این عبارتی بود که به مجموعه جواهرات پر زرق و برق دوشس ویندزور نسبت داده شد. این جواهرات از برند کارتیه و ون کلیف پیشکش دوک ویندزور، ادوارد هشتم، بود که به خاطر معشوقش از تخت پادشاهی کناره‌گیری کرد. دوشس والیس برای تامین منابع مالی تاسیس موسسه، بیمارستان و مرکز تحقیقات پاستور در پاریس فرانسه جایی که به همراه دوک پس از تبعید از انگلیس زندگی می‌کرد، این مجموعه جواهرات را فروخت تا به گونه‌ای از مردم فرانسه قدرانی کند. سال 1987 این مجموعه در ژنو به قیمت 30 میلیون دلار فروخته شد.

دستبند پلنگی کارتیه

یکی از جواهرات معروف این مجموعه دستبند پلنگی کارتیه است. این قطعه نیز زیر نظر جین توسین در سال 1952 با بدنه‌ای از الماس و سنگ اونیکس به طول 6.5 اینچ طراحی شده است. دستبند پلنگ شکل کاملا منعطف بوده و مثل النگو به دست نمی‌چسبد. شایعاتی مبنی بر آن که مدونا این دستبند را در حراجی خریده وجود دارد!

 

سنجاق سینه فلامینگو

سنجاق سینه فلامینگو که هدیه تولد سال 1940 دوک به دوشس ویندورز بوده نیز از همین مجموعه افسانه‌ای است. این طراحی عجیب با مجموعه‌ای از سنگ های رنگارنگ قیمتی طراحی شده است.

جواهرات با الهام از حیوانات

ساعت ماری سرپنتی بولگاری

ساعت ماری سرپنتی بولگاری از آن دسته اکسسوری‌هایی‌ست که محال است اهل اکسسوری‌ها و جواهرات خاص باشید و آن را نشناسید. ایده ساخت آن از لوله‌های گاز الهام گرفته شده است. مدل این ساعت در سال 1940 درست قبل از جنگ جهانی دوم طوری است که به اندازه یک دستبند لوکس و شیک و با هوشمندی یک ساعت طراحی شده است.

جواهرات با الهام از حیوانات

تسلط بر تکنیک و ساخت لوله‌‌های ساعت بولگاری تقریباً 15 سال طول کشید. این نوع جواهر بی نظیر از زمان شروع فیلمبرداری فیلم کلئوپاترا در رم، زادگاه بولگاری به شهرت رسید. در سال‌های بعد نسخه‌های جدید سرپانتی توسط بولگاری با انواع مواد مختلف مانند مینا، سنگ‌های قیمتی و فلز حکاکی شده، عرضه شد.

جواهرات با الهام از حیوانات

در فیلمبرداری یک صحنه تبلیغاتی در سال 1962، الیزابت تیلور، بازیگر کلئوپاترا که عشق جواهرات دارد، با اولین نسخه از این نوع ساعت دیده شد. بولگاری دستبند ساعت سرپنتی را اینگونه توصیف می‌کند: «این مار حول تاریخ بشریت تنیده است و به اساطیر یونان و روم باستان اشاره می‌کند. جواهراتی که نمادی از خرد، سرزندگی و اغواگری است.»

جواهرات با الهام از حیوانات

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

Young Forever در تاریخ 12 ژوئن 2023

باید لیسا روهم میذاشتی اونم تازگیا گردنبند مار پوشیده بود تو یکی از فشن شو هاارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :