چگونه شلوار جین متناسب با اندام خود را پیدا کنیم؟

0

شلوارهای جین، این شلوارهای دوست داشتنی و پر مصرف به یکی از مهم‌ترین اجزای کمد لباس خانم‌ها و آقایان تبدیل شده است. شلوارهای جین مدل‌های متنوعی دارند و در میان این همه مدل، انتخاب شلوار جین مناسب نیاز به توجه و دقت فراوان دارد و لازم است شما شلوار جینی انتخاب کنید که با اندام شما سازگاری داشته باشد. در این مطلب بخوانید که چگونه شلوار جین متناسب با اندام خود را پیدا کنیم؟

چگونه شلوار جین متناسب با اندام خود را پیدا کنیم؟

اندام مثلث معکوس

داشتن باسن و ران‌های لاغر و میان تنه چاق با شانه‌های عریض ویژگی این نوع اندام است. شلواری برای این اندام مناسب است که فاق متوسط داشته باشد و چاقی شکم را کنترل کند در کنار آن داشتن پاچه‌های نسبتا گشاد که لاغری پاها را نشان ندهد ضروری است. شلوارهای فاق کوتاه چاقی شکم را نمایان می‌کنند و مدل‌های خیلی گشاد و خیلی تنگ لاغری پاها را بیش از حد نشان می‌دهند و مناسب این افراد نیستند.

اندام ساعت شنی و گلابی شکل

داشتن باسن بزرگ و کمر باریک ویژگی شاخص این نوع اندام‌ها است. مدل‌های دمپا گشاد، کشی یا راسته می‌تواند انتخاب خوبی برای این افراد باشد. معمولا در این افراد تناسب دور کمر و دور باسن درست نیست و در نتیجه شلوارهایی که انتخاب می‌کنند ممکن است در قسمت باسن تنگ و در قسمت کمر گشاد باشد به همین دلیل استفاده از شلوارهایی که تا اندازه‌ای کشی باشند و یا شلوارهای فاق کوتاه توصیه می‌شود.

اندام سیبی شکل

افراد با اندام سیبی شکل وزن زیادی را در قسمت میانی اندام خود تحمل می‌کنند و باید از شلوارهایی استفاده کنند که گشاد و راسته باشد. شلوارهای گشاد و راسته کمک می‌کنند تا چاقی اندام شما کمتر نمایان شود و استفاده از شلوارهای فاق متوسط و فاق بلند نیز به جمع‌تر شدن شکم و لاغرتر دیده شدن آن کمک می‌کنند.

اندام مستطیلی

این نوع اندام‌ها تقریبا فاقد هرگونه انحنا هستند و به صورت یکپارچه صاف و لاغرند. به طور کلی این افراد بیشتر مدل‌های شلوار جین را می‌توانند بپوشند اما شلوار جین تنگ، فاق کوتاه و دمپاگشاد بهترین شلوار برای این افراد است. شلوارهای گشاد و فاق بلند باعث می‌شود از آن چه که هستید تخت‌تر به نظر برسید پس انتخاب مناسبی نیستند.

مطالب مرتبط:

1- نکات مهم برای شستشوی شلوار جین

2- راهنمای خرید شلوار جین زنانه

3- طول پاچه شلوار جین چقدر باید باشد؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :