نکات مهم برای شستشوی شلوار جین

شلوار جین با کیفیت قیمت بالایی دارد و اگر شما از این شلوارها دارید باید بدانید که چطور از آن مراقبت کنید تا عمر بیشتری داشته باشد و شما هزینه کمتری متحمل شوید. یکی از نکات مهم در نگهداری از شلوار جین شستشوی صحیح آن است.  هرچه قدر شلوار جین را کمتر بشویید طول عمر بیشتری دارد پس تازمانی که واقعا کثیف نشده ان را نشویید. همچنین اگر لکه کوچکی دارد دستمال بدون رنگی را خیس کرده و محکم روی آن لکه بکشید تا تمیز شود. در این مطلب نکات مهم برای شستشوی شلوار جین را خواهید خواند.

نکات مهم برای شستشوی شلوار جین

۱- شلوار جین را جدا از بقیه لباس ها بشویید. شلوار جین نو، به خصوص جین های تیره ممکن است موقع شستشو تا حدودی رنگ پس بدهند.

۲- قبل از شستن شلوار جین آن را پشت و رو کنید. این کار کمک می کند که شلوارتان کمتر رنگ پریده شود و کمتر به شلوارتان آسیب وارد می شود.

۳- ماشین لباسشویی را در حالتی تنظیم کنید که برای لباس های عادی استفاده می کنید.

۴- جین پارچه ی سنگین و سفتی است که هنگام خشک شدن در محیط آزاد چروک می شود، پس بهتر است موقع شستن حتما نرم کننده پارچه استفاده کنید و یا شلوار را به مدت ده دقیقه در خشک کن بگذارید تا قبل از خارج کردن از ماشین نرم شود.

۵- به محض اینکه شلوار جین خشک شد آن را تا کنید. اگر مدت زمان زیادی از خشک شدن شلوارتان بگذرد و آن را تا نکنید چروک می شود.

۶-  سعی کنید از مواد شوینده مایع استفاده کنید چرا که شوینده های جامد در آب سرد حل نمی شوند و روی شلوارتان لکه های سفید بر جا خواهد ماند.

۷- شستشو را چه با دست و چه با ماشین با آب سرد انجام دهید. چرا که آب داغ پارچه شلوار جین شما را زودتر پوسیده می کند.

۸- بعد از اتمام شستشو شلوار جین را در سایه آویزان کنید و ان را در آفتاب قرار ندهید. جریان هوای آزاد شلوار را بهتر و سالم تر خشک می کند. شلوار را از کمر آویزان کنید تا روی آن خط نیفتد.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

۹- برای اتو کردن شلوار جین از بخار استفاده کنید و از تماس اتوی مستقیم با شلوار جین خودداری کنید.

۱۰- وقتی برای اولین بار شلوار را می‌شویید، یک فنجان سرکه سفید به چرخه ماشین اضافه کنید. سرکه در اولین قدم برای شستشو، رنگ شلوار رو ثابت می‌کند.

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب شلوار جین زنانه با توجه به تنوع مدل

۲- ۷ مدل شلوار زنانه ضروری برای شیک پوش ها

۳- انواع شلوار زنانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :