انواع پارچه‌های جین را بهتر بشناسید

0

لباس‌های جین اعم از شلوار و ژاکت و … استفاده زیادی میان جوانان و حتی میانسالان دارند و به دلیل دوام بالا و شیک بودن و این که هرگز از مد نمی‌افتند جایگاه مهمی را در پوشاک مردانه و زنانه به خود اختصاص داده‌اند. لباس‌های جین از پارچه‌های جین تهیه می‌شوند و بر خلاف تصور عموم پارچه‌های جین انواع مختلفی دارند. با خواندن این مطلب انواع پارچه‌های جین را بهتر بشناسید.

جین ژاپنی

هر کسی که با مد و لباس آشنایی دارد حتما نام جین‌های ژاپنی را شنیده است. پارچه‌های جین ژاپنی ظاهر، کیفیت و بافتی عالی دارند و لباس‌های گران قیمت و با کیفیتی از آن‌ها تهیه می‌شود که دوام فوق العاده‌ای دارند. این پارچه‌های جین با بهترین تجهیزات و جدیدترین متدهای روز تهیه می‌شوند. رنگ این پارچه‌ها نیز با روشی خاص تهیه می‌شود و عموما گیاهی است. برندهای مشهوری در دنیا برای تهیه لباس‌های جین خود از پارچه‌های ژاپنی استفاده می‌کنند.

جین لبه دوخته شده

اگر نگاهی به داخل شلوار‌های جین خود بیندازید می‌توانید لبه‌های پارچه را مشاهده کنید. پارچه‌های جین که لبه‌های دوخته شده دارند با نخ‌های قرمز مشخص می‌شوند که علاوه بر دوخت اصلی شلوار است. این نوع جین‌ها کیفیت بالایی دارند و به جین‌های Selvage معروفند که ساده شده کلمه Self-Edge  به معنای لبه از خود است. این پارچه‌ها در کارخانه‌ها به صورت توپ‌های پارچه با لبه دوخت‌دار تولید می‌شوند که باعث کیفیت بالای کار می‌شود.

انواع پارچه‌های جین را بهتر بشناسید

جین خام

جین خام به پارچه‌ای گفته می‌شود که شسته نشده و رنگ آن به تیره‌ترین حد ممکن است. این پارچه‌ها پس از دوخت توسط عملیات مختلفی به صورت جین‌هایی که ما می‌شناسیم در می‌آیند.

جین ارگانیک

این نوع جین به پارچه‌ای گفته می‌شود که تمام آن از پنبه ارگانیک تهیه شده و در چرخه تولید آن کمترین آسیب به محیط زیست وارد شده است یعنی در تولید پنبه و نخ آن و رنگ شدن این پارچه‌ها به هیچ عنوان از مواد شیمیایی و کودها و سموم شیمیایی استفاده نشده است.

مطالب مرتبط:

۱- نکات مهم برای شستشوی شلوار جین

۲- راهنمای خرید شلوار جین زنانه

۳- طول پاچه شلوار جین چقدر باید باشد؟

۴- راهنمای خرید و آشنایی با انواع پارچه ترگال

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :