ساناز شمس در
0

آیریس اپفل ملکه گردنبندهای رنگارنگ

آیریس اپفل ملکه گردنبندهای رنگارنگ

آیریس اپفل متولد ۲۹ اوت ۱۹۲۱ در نیویورک، یک کارآفرین آمریکایی، طراح داخلی و آیکون مد است. آیریس اپفل ۹۶ ساله با استایل متفاوتی که دارد، همیشه مورد توجه علاقه‌مندان به مد است. بیوگرافی آیریس اپفل را در چی بپوشم بخوانید. 

single_content ad banner

بیوگرافی آیریس اپفل : آیریس اپفل ملکه گردنبندهای رنگارنگ

بیوگرافی آیریس اپفل 

آیریس اپفل تنها فرزند ساموئل برل است که فروشنده شیشه و آینه بود. همسر ساموئل برل روسی بود و یک بوتیک لباس را اداره می‌کرد. آیریس اپفل در رشته تاریخ هنر در دانشگاه نیویورک و مدرسه هنر دانشگاه ویسکانسین تحصیل کرد. در دوره جوانی برای نشریه پوشاک زنان و به عنوان دستیار یک طراح داخلی به نام الینور جانسون کار کرد و همچنین دستیار یک تصویرگر به نام رابرت گودمن بود.

بیوگرافی آیریس اپفل : آیریس اپفل ملکه گردنبندهای رنگارنگ

آیریس اپفل در سال ۱۹۴۸ ازدواج کرد و دو سال بعد با همسرش یک شرکت نساجی راه اندازی کردند که تا سال ۱۹۹۲ و زمان بازنشستگی آن‌ها کار خود را ادامه داد. از ۱۹۵۰تا ۱۹۹۲ ایریس در چندین پروژه بازسازی طراحی همکاری کرد که از جمله آنها کار در کاخ سفید در دوره ۹ رئیس جمهور امریکا بود. سال ۲۰۱۲ و در ۹۰ سالگی او استاد مدعو در دانشگاه تگزاس در آستین بود. آیریس اپفل همچنین موضوع یک فیلم مستند ساخته آلبرت مایسلس است که اولین بار در جشنواره فیلم نیویورک به نمایش درآمد. این مستند با موضوع زندگی استاد نود و شش ساله است.

بیوگرافی آیریس اپفل : آیریس اپفل ملکه گردنبندهای رنگارنگ

آیریس اپفل معمولا لباس‌های خود را با لایه‌های زیادی از دستبندهای با مهره‌های رنگی و درشت ست می‌کند. البته امضای استایل او عینک اوست که فریم گرد و ضخیمی دارد. آیریس اپفل شیک پوشی را از مادرش به ارث برده است. او در این مورد میگوید: “مادر من علاقه زیادی به استفاده از اکسسوری داشت. او می‌توانست کارهایی با یک روسری انجام دهد که من تا به حال ندیده‌ام شخص دیگری توان آن را داشته باشد.”

در سال ۲۰۱۶، او یک آگهی بازرگانی تلویزیونی برای یک خودرو فرانسوی اجرا کرد و در ماه مارس سال ۲۰۱۶ نیز با استارتاپ WiseWear شروع به همکاری کرد. این استارتاپ در زمینه تولید جواهرات هوشمند فعالیت می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

۱- توصیه‌های مد از آیریس آپفل

۲- درباره مجله ووگ معروف ترین نشریه مد و لباس بیشتر بدانید

۳- توصیه‌های شیک پوشی از دید سردبیر مجله ووگ

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :