نیلوفر شهدوست در
2,353

معصوم‌ترین زنان جهان چگونه لباس می‌پوشند؟ اوج متانت در پوشش را ببینید!

معصوم‌ترین زنان جهان چگونه لباس می‌پوشند؟ اوج متانت در پوشش را ببینید!

درمیان هنرپیشه‌های زن دنیا، چهره‌های زیبا کم نیستند اما برخی علاوه بر زیبایی چهره دارای ویژگی جذاب دیگری هم هستند که آنها را متمایز می‌کند. بعضی‌ها معصوم‌اند و متانت و آرامشی در چهره‌شان است که باعث دوست‌داشتنی‌ترشدن آنها می‌شود. استایل همیشه راهی برای انعکاس احساسات و ویژگی‌های مختلف افراد هم بوده است. با وجود استایل‌هایی خاص، بسیاری از این چهره‌ها معصوم‌تر هم جلوه کرده‌اند. در ادامه از هنرپیشه‌هایی خواهیم گفت که با چهره و استایلی معصوم در آثاری مهم از سینمای دنیا درخشیده‌اند.

معصوم‌ترین زنان سینما

از نفس‌افتاده-جین سبرگ

دوست‌داران دنیای سینما با نام گُدار بیگانه نیستند. او با حضور مؤثری که در راه‌اندازی جریان نوی سینمای فرانسه داشت، باعث شد که مخاطبان و البته سینمای این کشور با نوع جدیدی از نگاه به مقوله سینما و فیلم‌سازی آشنا شوند. آثار گدار فقط تصاویری زیبا یا داستان‌هایی پرهیجان و ماجراجویانه را به مخاطب پیش‌کش نمی‌کردند، او با آثارش آمده بود که سینمایی متفاوت از این‌ها عرضه کند. یکی از آثار قابل‌اعتنای گدار هم فیلم از نفس افتاده است که با نقش‌آفرینی جین سبرگ (Jean Seberg) در خاطره‌ها و البته سینمای کنش‌گر دنیا جاودانه شد. در این فیلم، حرف‌های مهمی زده می‌شد، از جامعه‌ای که رو به تغییر بود و از حضور متفاوت زن در آن. این حضور چشم‌گیر و متفاوت با چهره معصومانه و استایل‌های زیبای سبرگ در اثر بیشتر جلوه می‌کرد. سبرگ صاحب یکی از معصومانه‌ترین چهره‌های سینما بود.

معصوم‌ترین زنان سینما

صبحانه در تیفانی- آدری هپبورن

از چهره‌های محبوب و زیبای دنیای سینما باید به آدری هپبورن هم اشاره کنیم. او علاوه بر زیبایی دارای ملاحتی بود که باعث می‌شد، برای مخاطب دوست‌داشتنی جلوه کند. هپبورن هنوز هم با گذر سالیان طولانی از حضورش بر پرده نقره‌ای درمیان بازیگران محبوبی جای دارد که مخاطبان را با خود همراه می‌کند. او در فیلم صبحانه با در تیفانی شخصیت ملموس و شیرینی داشت و استایل‌های معصومانه‌اش هنوز هم الهام‌برانگیز و قابل‌تحسین هستند.

معصوم‌ترین زنان سینما

در حال و هوای عشق- مگی چانگ

این اثر جذاب با ویژگی‌های خاصی که دارد، مخاطبان را با خود همراه می‌کند. چه ویژگی‌هایی؟ دیالوگ‌های اندک، تکرار لباس‌ها و صحنه‌ها که ملال‌آور نیستند و دوست‌داشتنی جلوه می‌کنند و البته چهره و لباس زیبای بازیگر نقش زن یعنی مگی چانگ. او چهره‌ای شیرین دارد و در این فیلم با پیراهن‌های زیبا و خوش‌دوخت سنتی که از لباس‌های مطرح میان چینی‌ها است، در صحنه‌های مختلف حضور پیدا می‌کند. استایل معصومانه و نجابت عشقی محتاطانه در اثر هم باعث می‌شود که این معصومیت بیشتر به چشم مخاطبان بیاید.

معصوم‌ترین زنان سینما

قشر مرفه- گریس کلی

در نسل‌های پیشین بازیگران زن، گریس کلی از درخشان‌ترین‌ها است. او با چهره زیبا، اندام ظریف، حضور در انبوهی از فیلم‌های مهم و البته زندگی پرماجرایش همیشه در معرض توجه بود. گریس کلی که تجربه ستاره‌بودن در دنیای سینما را چشیده بود، با ازدواج با شاهزاده موناکو پا به زندگی تازه‌ای گذاشت. یکی از نقش‌آفرینی‌های مطرح او در فیلم قشر مرفه صورت گرفته است. کِلی در این فیلم، استایل زیبا و معصومانه‌ای داشت. به‌طور کلی هم نجابت و معصومیت خاصی در چهره این هنرپیشه دیده می‌شد. شاید همین ویژگی‌ها باعث شد که نظر شاهزاده موناکو را هم به خود جلب کند. شما چه فکر می‌کنید؟

معصوم‌ترین زنان سینما

اشک‌ها و لبخندها- جولی اَندروز

قدیمی‌ترها جولی اندروز را با ایفای نقش در فیلم موزیکال اشک‌ها و لبخندها یا به‌قول فرنگی‌ها آوای طبیعت می‌شناسند. نسل‌های جدیدتر هم جولی را در نقش مری پاپینز یا مادر کوین در فیلم «تنها در خانه» دیده‌اند. او هم صاحب یکی از چهره‌های معصوم و شیرینی است که در فیلم اشک‌ها ولبخندها با موهای کوتاه و پیراهن‌های کلاوش بسیار درخشید. پیشنهاد می‌کنیم که این فیلم را ببینید و از آن لذت ببرید.

معصوم‌ترین زنان سینما

املی پولن- آدری توتو

آدری توتو از چهره‌های معروف سینمای فرانسه است که به‌واسطه موفقیت‌های بین‌المللی توانسته محبوبیتی جهانی کسب کند. یکی از دلایل محبوبیت توتو چهره معصوم او است. در فیلم سرنوشت شگفت‌انگیز املی پولن، او را در نقش دختر مهربان و شادابی دیدیم که با استایل‌های رنگی و کودکانه‌اش سعی می‌کرد، آدم‌های اطرافش را خوشحال کند و رنگ‌وبوی زیبایی به زندگی خودش و دیگران بدهد. در این مسیر، اسیر عشق هم شد و ماجراهای بسیار جذابی را برای ما به‌عنوان مخاطب رقم زد. اگر این فیلم را ندیده‌اید، حتما آن را به فهرست دیدنی‌هایتان اضافه کنید. پیشیمان نخواهید شد. اوقات لذت‌بخش و شیرینی با دیدن آن برایتان رقم می‌خورد.

معصوم‌ترین زنان سینما

نزدیک‌تر-ناتالی پورتمن

پورتمن از آن بازیگران استثنایی است که نظیرشان کم پیدا می‌شود. او که از سال‌های نوجوانی تاکنون در حال بازی و نقش‌آفرینی است، همیشه حضور اثرگذاری در فیلم‌ها داشته است. چهره زیبا و به‌شدت معصومش در فیلم نزدیک‌تر که درامی روانشناسانه است، در یاد مخاطب می‌ماند. ناتالی چهره زیبا و معصومی دارد اما توانایی‌اش در خارج‌شدن از این پوسته و ابراز احساسات و رفتارهای متنوع ستودنی است. در فیلم نزدیک‌تر او را در کنار چند ستاره محبوب و معروف مانند جولیا رابرتز و جود لاو می‌بینیم.

معصوم‌ترین زنان سینما

پاریس‌تگزاس- ناتاشا کینزسکی

اگر دوست دارید که سینما را عمیق و جدی دنبال کنید، از آثار ویم وندرس بزرگ غافل نشوید. او در اثر دیدنی خود به نام پاریس‌تگزاس از تنهایی و رابطه آدم‌ها، روایتی دوست‌داشتنی ارائه می‌کند. در این فیلم، ناتاشا کینزسکیِ زیبا با چهره جذاب و در عین‌حال معصومش حضور پیدا کرده است. او در نماهایی متنوع و با استایل‌هایی مختلف دیده نمی‌شود اما همان مواردی که از او در قاب نقش می‌بندد هم بعد از گذر سالیان طولانی اثرگذار و به‌یادماندنی شده‌اند. کینزسکی در نمایی معروف از فیلم  که در تصویر بالا هم می‌بینید با همسرش روبه‌رو می‌شود. این استایلش که قرار است در موقعیتی نه‌چندان معصومانه در معرض دید قرار بگیرد، بسیار دوست‌داشتنی و اتفاقا معصومانه جلوه می‌کند. شاید کمی گیجتان کرده باشیم. عیبی ندارد، از شما دعوت می‌کنیم که این اثر مهم را ببینید تا بیشتر متوجه منظورمان شوید.

معصوم‌ترین زنان سینما

در آخر

معصوم‌بودن چهره انعکاس نوعی پاکی و متانت در همراهی با شیطنت و ذوقی کودکانه است. قبول دارید؟ چنین چهره‌هایی در سینمای جهان هم حضوری پررنگ داشته‌اند و توانسته‌اند پرده نقره‌ای را به تسخیر خودشان درآورند. در این مقاله از استایل‌های معصومانه گفتیم. شما هم پیشنهاد دیگری برای اضافه‌کردن به این فهرست دارید؟ به‌نظرتان کدام‌یک از چهره‌هایی که معرفی کردیم، استایل معصومانه‌تر و دوست‌داشتنی‌تری داشته‌اند؟ طرفدار کدام‌یک هستید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

عالی در تاریخ 13 ژانویه 2023

بسیار خوب بود

ناشناس در تاریخ 13 ژانویه 2023

واقعا نجابت و متانت و معصومیت همیشه طرفدار داره بخاطر همین هرچه اصیل تر ، نجیب تر و با حیا تر

لوهین در تاریخ 20 ژانویه 2023

عجیبه که اسمی از مونیکا بلوچی نیست قیافه مهربون و با متانتی دارهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :