خانم‌های تپلی؛ این لباس‌ها را بپوشید تا لاغرتر و جذاب‌تر دیده شوید؛ راهکارهایی ساده برای تپلی‌ها

از خانم هایی که اضافه وزن دارند بپرسید. به شما می‌گویند انتخاب لباس مخصوصا اگر برای مراسمی رسمی باشد، جزو سخت‌ترین کارهای زندگیشان است. هنگامی که برای بار چندم لباس جدیدی را پرو کرده اید و جلوی آینه این احساس غلط به شما دست داده که چقدر استایل شما بد است.

ad banner
ست‌های مختلف لباس برای خانم های دارای اضافه وزن زیاد

باید به شما بگوییم که استایل شما بد نیست. فقط لباس اشتباهی را به تن کرده اید.

برای سالیان زیاد مدل‌ها و مانکن‌های لاغر بعنوان نماد زیبایی شناخته می‌شدند. اما طی چند سال اخیر این طرز تفکر اشتباه در حال از بین رفتن بوده و همه به تعریف درست تری از زیبایی رسیده ایم. تعریفی که در آن هیچ کس بخاطر اضافه وزن و چاقی، خود را مورد سرزنش قرار نمی‌دهد.

سری به مجله‌های مد و لباس یا هفته‌های مد و فشن در دنیا بزنید و مدل‌های چاقی را ببینید که در کنار مدل‌های دیگر در حال خودنمایی هستند.

تا جایی که حتی والت دیزنی معروف ترین شرکت انیمشین سازی دنیا، سنت شکنی کرده در یکی از انیمیشن‌های خود، قهرمان داستان را طوری خلق می‌کند که اضافه وزن دارد.

اگر اضافه وزن دارید اینطور لباس بپوشید.

پس داشتن استایل زیبا هیچ ربطی به اضافه وزن ندارد و هر کس می‌تواند فردی خوش استایل باشد. به شرط آنکه بلد باشد چطور.

با ما همراه باشید تا در ادامه به شما بگوییم که اگر اضافه وزن دارید چطور لباس بپوشید تا در صف افراد خوشتیپ محل کار یا زندگی‌تان قرار بگیرید.

فرم بدن خود را بشناسید

برای خوشتیپ بودن ابتدا باید درک کاملی از شکل بدن خود داشته باشیم. بدن ما فرم‌ها و شکل‌های مختلفی دارد که مناسب با هرکدام باید لباس بپوشیم. مخصوصا اگر اضافه وزن داشته باشیم و منحنی‌های بدنمان بیشتر باشد.

فرم بدنی مستطیلی شکل

اگر اندازه‌های دور کمر شما با باسن یا سینه‌تان یکسان است و عرض شانه‌ها و باسن‌تان تقریبا یکسان است، فرم بدنی مستطیل شکل دارید. با این فرم بدن، پیراهن‌های یک سره و انواع سرهمی شما را زیباتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد.

فرم بدنی بیضی شکل

در این فرم بدنی، اندازه دور سینه شما بزرگ‌تر از باسن و پایین تنه است و میان تنه شما پر تر است. اگر این فرم بدنی را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم تی‌شرت‌هایی بپوشید که در قسمت بالایی، باز و گشاد هستند.

فرم بدنی مثلثی شکل

در این استایل شانه‌ها و سینه شما باریک‌تر از باسن شما است. اگر شما بازوهای باریکی دارید و کمر شما به سمت باسن‌تان تمایل دارد فرم بدنی مثلثی دارید. اگر این فرم بدنی را دارید تاپ‌ها یا بلوزهایی بپوشید که بالا تنه را متعادل نگه دارد و تمرکز را در قسمت کمر بیشتر کند.

فرم بدنی مثلث برعکس

در این فرم بدنی عرض شانه‌ها عریض‌تر از پایین تنه بوده و سینه و شانه‌های شما بزرگ‌تر از باسن شما است. به طور کلی لباس‌های ساده بخصوص در قسمت شانه مناسب این فرم بدنی است. همچنین شلوار جین‌های گشاد گزینه‌ی مناسبی برای بدن های با فرم مثلثی است.

فرم بدنی ساعت شنی

همانطور که از اسمش پیداست این فرم بدنی برای زمانی است که اندازه باسن و سینه تقریبا برابر و در قسمت کمر باریک باشد. اگر فرم بدنی ساعت شنی دارید لباسی بپوشید که توجه دیگران به سمت کمر شما جلب بشود. مانند انواع دامن‌ها همراه با ژاکت یا تی‌شرت.

لباس با خطوط افقی ممنوع

پوشیدن لباس سفید دارای خطوط افقی مشکی هنگام اضافه وزن

خط‌های افقی بر روی لباس شما برجستگی‌های بدنتان را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهند. چیزی که ما هنگام انتخاب لباس اصلا دنبال آن نیستیم. همچنین در صورت جابجایی لباس در بدن و بهم ریختن نظم این طرح‌ها در لباس، اندام ما ناموزون و با برجستگی های غیر طبیعی دیده می‌شود. اما این اتفاق کمتر برای لباس‌ها با خطوط عمودی می‌افتد. پس اگر به لباس‌های با طرح راه راه علاقه دارید آن‌ها را امتحان کنید.

لباس هایی که راحت پوشیده می‌شوند

دامن و پیراهن سایز بزرگ که مناسب افراد دارای اضافه وزن است

اگر اضافه وزن دارید، سراغ لباس‌هایی بروید که برای پوشیدن آنها نیاز نیست زحمت زیادی بکشید. لباس هایی که زیپ یا دکمه های زیادی دارند یا باید از پشت بسته شوند انتخاب مناسبی برای افراد دارای اضافه وزن نیست. به جای آنها می‌توانید سرغ لباس هایی بروید که دوخت یک تکه دارند و راحت میتوان آن‌ها را پوشید. برای زمان هایی هم که داخل خانه هستید انواع سرهمی‌ها را انتخاب کنید. پشیمان نمی‌شوید!

رنگ های مناسب بپوشید

بهترین رنگ برای لباس افرادی که اضافه وزن دارند، رنگ مشکی است. به طور کلی رنگ مشکی افراد را لاغرتر از آنچه که هستند نشان می‌دهد. در حالی که رنگ‌های روشن تر اندام شما را برجسته تر و واضح تر نشان می‌دهند و توجه‌ افراد را به سمت لباس و بدن شما جلب می‌کند.

سایز مناسب را انتخاب کنید

پوشاندن فرم بدن و تلاش برای پنهان شدن پشت لباس به هیچ وجه به ظاهر شما کمک نمیکند. برعکس، همه را متوجه این واقعیت می‌کند که شما با بدن خود راحت نیستید. گاهی به اشتباه افراد لباس تنگ می‌پوشند تا اندام خود را لاغرتر نشان بدهند، درحالی که این کار هیچ کمکی نمی‌کند و بدتر اندام شما را توی چشم می‌آورد. لباس‌های گشاد نیز شما را چاق‌تر از آنچه که هستید نشان نمی‌دهد. پس بهتر است لباس‌هایی بپوشید که دقیقا اندازه خودتان است.

لایه لایه بپوشید

پوشیدن لایه‌های مختلف لباس در زمانی که اضافه وزن دارید

لایه‌ها هر لباس غیر رسمی را شیک و خاص می‌کنند، پس لایه‌هایی به لباستان اضافه کنید و آن را از حالت سادگی محض دربیاورید.

در فصل زمستان ژاکت‌های بافت یا انواع کت‌ها و بارانی‌ها را روی لباس خود بپوشید.

چه کفشی بپوشیم؟

اگر اضافه وزن دارید، کفش‌های زنانه پاشنه دار و لژدار بپوشید تا پاهای شما را کمی بلند‌تر از آنچه هست نشان بدهد. رنگ‌هایی برای کفش‌تان انتخاب کنید که مکمل رنگ لباستان باشد.

کفش‌های تخت بخاطر وزن بالایی که به ‌آنها از بالا وارد می‌شود مناسب افراد دارای اضاف وزن نیست.

اعتماد به نفس بالایی داشته باشید

در نهایت هرچیزی هم که بپوشید، این اعتماد به نفس شما است که مشخص می‌کند یک لباس در بدن شما چگونه دیده بشود. احساسات شما به راحتی به دیگران منتقل می‌شود. پس هنگام داشتن اضافه وزن با هوشمندی دست به انتخاب لباس مناسب خود بزنید و با اعتماد به نفس کافی آن را بپوشید. تا همه از شما بعنوان فردی خوش پوش که اهمیت نمی‌دهد دیگران درباره‌ی اندام او چگونه قضاوت می‌کنند، یاد کنند.

منبع: سارابارا

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

حنانه باقری
نویسنده: حنانه باقری


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :