انتخاب لباس برای پلاس سایزها؛ تپلویم تپلو، تیپ من مثل هلو!

اگر شما پلاس سایز به حساب می‌آیید و لباس‌های سایز بزرگ می‌پوشید مسلما با پوشیدن یک سری لباس‌ها خیلی احساس راحتی نمی‌کنید و جدا از این شکل بدنتان هم چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد ولی با وجود پیشرفت مد و تولید انواع لباس‌ها اگر شکل بدنتان را درست بشناسید و اطلاعات کافی درمورد پوشیدن لباس مناسب داشته باشید، گزینه‌های زیادی خواهید داشت که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید و به راحتی شیک و به روز لباس بپوشید.

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

ما در این مطلب چند نکته و قانون مهم درباره انتخاب مناسب‌تر را با شما در میان می‌گذاریم و از عکس‌های ادل خواننده‌ای استفاده می‌کنیم که زمانی جزو گروه اضافه وزن دارها بود اما خودش را دوست داشت و بسیار خوش‌پوش و خوش تیپ بود.

لباس به اندازه بپوشید

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

لباس اندازه بپوشید. اگر چربی اضافه دارید و وسوسه می‌شوید که با لباس تنگ این چربی‌ها را فشرده کنید تا شاید کمی لاغرتر به نظر برسید یا اینکه لباس خیلی بزرگتر بپوشید که کلا برجستگی‌ها معلوم نباشند اشتباه می‌کنید اگر می‌خواهید شیک و متناسب به نظر برسید بهتر است لباس اندازه پیدا کنید و دنبال خیاط خوب باشید که لباسی برای شما بدوزد که نه تنگ و نه گشاد باشد. از آنجا که لباس‌های مورد پسند زیاد و البته مناسبی برای سایز بزرگ وجود ندارد پیدا کردن خیاطی که مقرون به صرفه باشد عاقلانه‌ترین کار است.

رنگ‌های تیره و ساده جذاب‌ترند

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

رنگ‌های تیره و ساده برای بدن‌های بزرگتر جذاب‌ترند و کمتر چربی‌ها و برآمدگی‌ها را نشان می‌دهند. منظور ما این نیست که قید لباس‌های روشن‌تر را بزنید. گاهی یک دستمال جیبی رنگارنگ توجه را از دور کمر شما دور می‌کند این ترفند با هر چیزی کار می‌کند از شالگردن خردلی گرفته تا کلاه قرمز. برای استفاده کلاه رنگی حتما نباید فصل سرد باشد. می‌توانید در هر فصلی از کلاه‌های رنگی بینی (Beanie) استفاده کنید.

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

لباسی بپوشید که احساس خوبی به شما داده و فرم بدن‌تان را به زیباترین شکل نشان بدهد مثلا خانم‌ها بهتر است دامن مدل مدادی که به آن خمره‌ای هم می‌گویند، بپوشند. این دامن‌ها که تا روی زانو هستند فرم پاها را دارد و از بالا به سمت زانوها تنگ می‌شوند. این دامن‌ها با بلوز و شومیز پوشیده خیلی خوب ست می‌شوند.

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

برای خانم‌ها تونیک و تی‌شرت بلند و کمی گشاد برای سایزهای بزرگ‌تر و اندام‌های پر خیلی مناسب است و طیف وسیعی از آن‌ها را می‌شود به راحتی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف و برای موقعیت‌های روزمره، نیمه‌رسمی و حتی رسمی فراهم کرد. خانم‌ها هر وقتی که نمی‌دانند انتخاب کنند چه لباسی بپوشند می‌توانند راحت یکی از آن‌ها را بردارند. اینجا هم ادل کنار سلندیون ایستاده و تی شرتی با طرح صورت او پوشیده.

با این تونیک‌ها بهتر است شلوار جین پوشیده شود ولی از آنجا که شلوار جین به اندازه کافی راحت نیست انتخاب برتر شلوار طرح جینی است که حالت کشسانی داشته باشد. اگر می‌خواهید پاهایتان را لاغرتر نشان دهید رنگ تیره مثل مشکی یا آبی‌تیره انتخاب کنید.

شلوار بوت کات و اکسسوری بزرگ

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

شلوار بوت کات و اکسسوری بزرگ رنگی انتخاب خوب دیگری برای خانم‌ها هستند. پاچه‌های گشاد شلوار و یا مثلا عینک آفتابی بزرگ یا گوشواره بزرگ تا حد زیادی توجه را جلب می‌کنند. برای بالا تنه هم بلوز آستین بلند کمی گشاد و البته دگمه‌دار توصیه می‌شود.

برای لباس بالا تنه سعی کنید یقه هفت را انتخاب کنید. این یقه جذابیت را زیاد کرده و توجه را از چربیهای دور شکم و پهلو دور می‌کند. حتی آقایان می‌توانند دو سه دگمه اول پیراهن مردانه خود را باز بگذارند که یقه‌شان حالت هفت پیدا کند ولی دستمال گردن داشته باشند که در این مورد طرح و رنگ دستمال گردن هم کمک می‌کند که توجه از اضافه وزن در قسمت میانی بدن گرفته شود.

لباس‌هایی با راه راه افقی

انتخاب لباس برای پلاس سایزها

بهتر است از لباس‌هایی با راه راه افقی که شما را پهن‌تر نشان می‌دهند، تا حد امکان دوری کنید. در عوض سراغ راه‌راه عمودی یا لباس‌های زیپ‌دار بروید. حتی یک تزیین عمودی باریک در لباس‌تان می‌تواند شما را باریک‌تر و بلندتر نشان بدهد. اما همزمان بلوز و شلوار راه راه نپوشید.جیب‌های خودتان را سبک کنید. قراردادن کیف پول، گوشی و سوییچ داخل جیب حجم بیشتری به شما اضافه کرده و البته شما را شلخته نشان می‌دهد.تا جایی که امکان دارد از پوشیدن لباس‌های اورسایز که مد شده‌اند، دوری کنید. چون اینها ظاهر شما را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :