chadmin در
0

معرفی انواع دستگاه بخور و کاربرد و مزایای آن + پیشنهاد خرید

همانطور که از نام این دستگاه پیدا است، کار اصلی دستگاه بخور مرطوب ساختن فضای اطراف است. دستگاه بخور می‌تواند میزان خشکی هوا را کاملا برطرف سازد و با رطوبت رسانی لازم عملکرد تنفس افراد را بهبود بخشد. از دستگاه بخور می‌توان در هر فضایی مانند خانه یا محل کار استفاده کرد. در این مقاله فواید دستگاه بخور و انواع و کاربرد آن را بررسی خواهیم کرد.

 

 

ویژگی‌های دستگاه بخور

همانطور که می‌دانید در برخی شهرها شرایط آب و هوایی در طول سال ممکن است به قدری خشک و آلوده باشد که تنفس را برای انسان، حتی در محیط بسته خانه، سخت می‌کند. علاوه بر این هوای خشک بر روی سلامت پوست نیز تاثیر منفی می‌گذارد. به همین خاطر استفاده از دستگاه بخور در خانه توصیه می‌شود زیرا دستگاه بخور می‌تواند میزان رطوبت لازم برای مرطوب ساختن فضای خانه ایجاد کند.

ویژگی‌های دستگاه بخور

دستگاه بخور برای چه افرادی مناسب است؟

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که بنا به هر دلیلی از خشکی پوست، سوزش چشم، خشکی راه گلو، حساسیت‌های مختلف، سرفه‌های مکرر، خونریزی مداوم از بینی، سردردهای سینوسی و یا لب‌های ترک خورده رنج می‌برید، توصیه می‌شود حتما یک دستگاه بخور برای خانه و محل کار خود تهیه کنید زیرا تمام علائم ذکر شده به خاطر عدم وجود رطوبت لازم در هوا است که دستگاه بخور کمبود رطوبت در فضا را جبران می‌کند.

 

 

دستگاه بخور برای چه افرادی مناسب است؟

چرا از دستگاه بخور استفاده کنیم؟

یکی از بهترین فواید دستگاه بخور، کارایی آن چه در فصل تابستان و چه زمستان است. در فصل‌های گرمی مانند تابستان متاسفانه در برخی از خانه‌ها از انواع دستگاه تهویه استفاده می‌شود. دستگاه تهویه با در جریان انداختن هوای خشک در محیط رطوبت را از بین می‌برد در نتیجه برای جبران این کمبود رطوبت می‌توان از دستگاه بخور استفاده کرد. علاوه بر این در فصل زمستان، زمانی که هوا بسیار سرد و خشک می‌شود ریه‌های فرد ملتهب می‌شود و امکان تنفس راحت سخت می‌شود و حتی ممکن است پوست بدن در اثر سرمای زیاد پوسته پوسته شود و لب‌ها ترک بخورد از طرفی هر وسیله گرمایشی داخل ساختمان هوا را خشک کرده و میزان رطوبت را کاهش می‌دهد به همین خاطر وجود یک دستگاه بخور در فصل‌های سردی مانند زمستان نیز لازم است.

چرا از دستگاه بخور استفاده کنیم؟

فواید دستگاه بخور چیست؟

 

پیشگیری از آنفلوانزا

یکی از فواید بسیار عالی دستگاه بخور، کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های فصلی آنفلوانزا است. جالب است بدانید طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان بر روی ویروس آنفلوانزا، متوجه شده‌اند که با افزایش رطوبت ۴۰ درصدی هوا ذرات ویروس به سرعت از کار می‌افتند و آلودگی آن‌ها به حداقل می‌رسد.

 

 

فواید دستگاه بخور

جلوگیری از سرفه‌های خشک

اگر جز دسته افرادی هستید که به چیزهای مختلفی آلرژی دارید و در طول روز سرفه‌های خشک می‌کنید و از این موضوع رنج می‌برید می‌توانید با استفاده از یک دستگاه بخور میزان رطوبت وارد شده به ریه‌های خود را افزایش دهید در نتیجه سرفه‌های شما تبدیل به سرفه خلط‌دار می‌شود و تمام آلودگی‌های ریه‌های شما در زمان کوتاهی از بدن شما خارج می‌شود.

فواید دستگاه بخور

درمان خروپف

یکی از دلایل خروپف شدید به هنگام خواب خشکی راه تنفسی است. در نتیجه شما می‌توانید با مرطوب کردن فضای اتاق میزان خروپف را کاهش دهید. با افزایش رطوبت توسط دستگاه بخور در شب تمام علائم مربوط به خروچف از بین می‌رود.

فواید دستگاه بخور

 

 

پوستی شفاف و جوان با دستگاه بخور

اگر پوست صورت بسیار خشکی دارید و یا لب‌های شما در طول روز ترک‌های عمیقی می‌خورد و یا پوست بدنتان به خارش می‌افتند و پوسته پوسته می‌شود، علت آن کمبود رطوبت رسانی به پوست است. از این رو با دستگاه بخور می‌توانید رطوبت رسانی به پوست را افزایش دهید علاوه بر این رطوبت این دستگاه برای شادابی مو نیز مناسب است. شما با رطوبت رسانی دائمی به پوست خود، پوستی شاداب و جوان خواهید داشت.

چروک‌ صورت و پوست چیست؟

کاهش میزان حساسیت و آسم

اگر در بدن خود علائمی از بیماری آسم و تنگی نفس مشاهده می‌کنید هوای مرطوب برای شما بسیار مفید است. اغلب افرادی که به آسم یا هرگونه بیماری تنفسی دیگری مبتلا هستند و یا از سینوزیت رنج می‌برند، خشکی هوا برایشان بسیار خطرناک است در نتیجه داشتن یک دستگاه بخور برای این دسته از افراد کاملا ضروری است.

چروک پوست صورت

معرفی انواع دستگاه بخور

۱- دستگاه بخارساز: یکی از انواع دستگاه بخور که توسط نیرو الکتریسته بخار تولید می‌کند، دستگاه بخارساز است. این دستگاه بخار سرد تولید می‌کند اما توجه داشته باشید هیچ گاه به صورت طولانی مدت پوست خود را در معرض دستگاه بخارساز قرار ندهید زیرا ممکن است در خطر سوختگی پوست قرار بگیرید. همچنین بهتر است این دستگاه در معرض کودکان قرار نگیرد.

۲- دستگاه بخور ماورای صوت: این دستگاه برای تولید بخار به جای نیرو الکتریسته از ارتعاش استفاده می‌کند.

۳- دستگاه تبخیر کننده: این دستگاه برای مرطوب ساختن فضا، هوا را به درون آبی که در محفظه قرار دارد و در حال تبخیر است می‌دمد و به این صورت تمام فضا مرطوب می‌شود.

۴- دستگاه بخور پروانه‌ای: یکی از بهترین انواع دستگاه بخور که هیچ خطری برای کودکان ندارد مدل پروانه‌ای است که برای تبخیر آب هیچگونه حرارتی تولید نمی‌کند بلکه با استفاده از چرخش دیسک‌هایی که درون آن قرار دارد آب را تبخیر می‌کند.

دستگاه بخور مرکزی: این دستگاه برای فضاهای بزرگی مانند اداره می‌تواند مناسب باشد زیرا می‌توان دستگاه را به یک سیستم تهویه هوا مرکزی متصل کرده تا کل فضا مرطوب شود.

 

 

چند نکته درباره دستگاه بخور

اگر می‌خواهید عملکرد دستـگاه بخور کاهش پیدا نکند بهتر است هرگز از میزان رطوبت زیاد آن استفاده نکنید و همیشه در درجه کم قرار گرفته باشد زیرا همانطور که نبود رطوبت خطرات زیادی دارد وجود بیش از اندازه رطوبت در یک فضای بسننه نیز می‌تواند سلامت فرد را در معرض خطر قرار دهد.

نکته درباره دستگاه بخور

دومین نکته که به آن باید توجه کنید، آبی است که برای پر کردن مخزن دستـگاه بخور استفاده می‌کنید. به خاطر داشته باشید هرگز از آب آلوده یا تصفیه نشده استفاده نکنید زیرا عمر دستگاه را نیز پایین می‌آورد. و در آخر توجه داشته باشید که به موقع نگاهی به فیلتر دستگاه خود بیاندازید و در صورت نیاز حتما آن را رسوب زدایی کنید تا عملکرد دستگاه به درستی کار کند.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه بهترین آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

۲- مراقبت پوست برای آقایان و توصیه‌هایی برای حفظ زیبایی پوست

۳- معرفی راه های جلوگیری از ایجاد چروک پوستدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :