۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

خیلی از آقایان به غیر از محل کار، دوست دارند در مهمانی‌ها و سایر موقعیت‌ها هم لباس رسمی بپوشند. بدیهی است که کت و شلوار بهترین گزینه برای آن‌ها خواهد بود. استفاده از کت و شلوارهای رنگی برای موقعیت های رسمی به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. همچنین این کت و شلوارهای مردانه مناسب آقایان کوتاه قد نیستند. اما اگر به فکر خرید کت و شلواری برای محل کار و مجالس رسمی هستید، بهتر است به سراغ رنگ‌های تیره بروید. امروز انتخاب چی بپوشم به شما کت و شلوار سرمه ای است.

 

چرا باید کت و شلوار سرمه ای بپوشیم؟

برای شما هم بارها پیش آمده که استفاده از کت و شلوار سرمه‌ ای گرانی که خریداری کرده‌اید منوط به برگزاری مراسم جشن عروسی در خانواده و میان دوستان شود. اما لازم نیست منتظر بمانید تا مراسم ازدواج یکی از آشنایان باشد تا شما کت و شلوار سرمه‌ ای که ماه قبل برای مراسم دیگری خریده بودید را دوباره بپوشید.

چرا باید کت و شلوار سرمه ای بپوشیم؟

خرید کت و شلوار برای مردان ایرانی متفاوت‌تر از همه دنیا است چرا که تنها مورد استفاده از آن برای محل کار یا مراسم رسمی است. به غیر از این دو مورد کت و شلوارهایی که می‌خرید باید گوشه جالباسی منتظر مراسم بعدی باقی بمانند. این مشکلی نیست که نتوانید آن را حل کنید. خوشبختانه کت یا شلوار دوخته شده و پارچه‌ای هر دو می‌توانند جداگانه با لباس‌های دیگر ترکیب شوند و استایلی روزانه یا کژوال درست کنند که می‌توانید روزی که با دوستان خود یا مراسم خانوادگی بیرون هستید، از آن استفاده کنید.

اما چرا سرمه‌ ای؟ از جمله رنگ‌هایی که بیشتر برای کت و شلوار مردانه انتخاب می‌شود سرمه‌ ای است. پس بهتر است که ترکیب کت و شلوار سرمه‌ ای با دیگر لباس‌ها را قبل از دیگر رنگ‌ها معرفی کنیم چرا که می‌دانیم بی‌صبرانه منتظر پوشیدن آن‌ها هستید.

 

استایل کلاسیک و کت و شلوار سرمه ای

کت و شلوار سرمه ای و یک پیراهن مردانه کلاسیک بنفش روشن ظاهری قدرتمند و تاثیرگذار برای شما ایجاد خواهد کرد. کفش مشکی دربی چرم با بقیه آیتم‌های استایل شما کنتراستی دلنشین خواهد داشت.

20 ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

پیراهن آبی روشن با کت و شلوار سرمه ای

آبی روشن هم یکی از آن رنگ‌هایی است که برای ست کردن با کت و شلوار سرمه‌ ای می‌توانید در نظر داشته باشید. کراوات طرح نقطه‌ای طوسی برای ست شدن با این ترکیب عالی به نظر می‌رسد.

کت و شلوار سرمه ای کلاسیک

انتخاب پیراهن برای کت و شلوار سرمه ای

به طور معمول، پیراهن‌هایی که ما در طول روز، و هنگام انجام فعالیت‌های روزمره به تن می­کنیم، زیر کت­ها و ژاکت­ها قرار گرفته و نادیده گرفته می­‌شوند. این موضوع، مشخصاً نباید شما را به سمت گزینه‌­های ارزان و بی‌­کیفیت سوق دهد. حتی با وجود این بازار شلوغ و درهم، بهتر است زمان بیشتری را به تحقیق در مورد برند­ها بپردازید و انتخاب‌های­تان را اولویت‌بندی کنید.

یک پیراهن سرمه‌ای مردانه و کراوات بافتنی می‌تواند استایل پاییزی جذابی برای شما بسازد. یک پیراهن باید به خوبی طراحی و ساخته شده باشد. در کنار این امر، باید در آن جزئیات به خوبی رعایت شده باشد. پیراهن سفید کلاسیک و کفش‌های عسلی چرم پیشنهاد بعدی ما به شماست.

کت و شلوار سرمه ای کلاسیک

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

انتخاب کیف برای کت و شلوار سرمه ای

اگر همیشه به همراه خود کیف دستی دارید سعی کنید رنگ کیف را طوری انتخاب کنید که با کفش‌ها تناسب داشته باشد. کراوات قرمز راه راه چیزی است که هرگز از مد نمی‌افتند و با کت و شلوار سرمه‌ای هم تناسبی عالی دارد.

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

استایل منوکروم با رنگ سرمه ای

اگر فکر می‌کنید سر تا پا یک رنگ پوشیدن کمی ظاهر شما را خسته کننده جلوه می‌دهد می‌توانید لباس‌های خود را از ترکیب تیره و روشن رنگ سرمه‌ای انتخاب کنید. پیراهن و کراوات را کمی روشن‌تر از رنگ کت و شلوار خود انتخاب کنید.

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

ترکیب طرح ‌ها با کت شلوار سرمه ای

حالا نوبت به محبوب‌ترین پارچه بهار و تابستان می‌رسد. اگر شما هم مثل ما عاشق طرح گینگهام هستید با خیال راحت می‌توانید یک ست زیبا با کت و شلوار سرمه‌ای خود ایجاد کنید. ترکیب سفید و آبی این پیراهن‌ها بهترین انتخاب برای همراهی با کت و شلوار سرمه‌ای هستند.

رنگ های سبز، زرد و قرمز انتخابی خوبی برای اکسسوری‌هایی مانند کراوات، پوشت و کمربند خواهند بود.

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

 

استایل کژوال و کت و شلوار سرمه ای

همیشه همه از شما انتظار دارند که با کت و شلوار، کفش رسمی و مجلسی بپوشید. اما برخی قوانین مد و استایل برای این ساخته شدند که شکسته شوند. شما می‌توانید به جای کفش‌های رسمی از کتانی‌ها و اسنیکرها استفاده کنید. ولی چند نکته را هنگام پوشیدن کت و شلوار و کتانی باید در نظر داشته باشید.

کفش‌های شما به تنهایی توجه زیادی را جلب می‌کنند پس نباید از پیراهن‌های طرحدار یا رنگ‌هایی که جلب توجه می‌کنند استفاده کنید. دقت داشته باشید که کت و شلوارهای اسلیم فیت برای ست شدن با کفش کتانی مناسب هستند. شلوار شما باید کاملا اندازه تن باشد و گشاد یا بلند نباشد. پیشنهاد ما به شما کتانی‌های طوسی، سفید، مشکی و سرمه‌ای است.

کت و شلوار سرمه ای و کتانی

جذابیت کت و شلوار سرمه‌ ای در انطباق‌پذیری فوق‌العاده آن با شرایط است. با وجود اینکه کت و شلوار سرمه‌ ای استایلی کلاسیک دارد اما می‌تواند با معیار استایل های معاصر هم تطبیق پیدا کند. پیشنهاد ما برای پوشیدن کت و شلوار سرمه‌ ای به عنوان لباس در مراسم غیر رسمی، پیراهن راه راه و چهارخانه است. کراوات را در این استایل کاملاً حذف کنید. از کفش قهوه‌ای روشن بروگ یا شبیه آن استفاده کنید. دستمال جیب با رنگی غیر از رنگ و طرح پیراهن انتخاب نمایید. در استفاده از جوراب‌های طرح دار یا ساده آزاد هستید اما اگر مراسم شما رنگ و بوی رسمی دارد، جوراب طرح دار را فراموش کنید.

در ادارات و شرکت‌هایی که قرار نیست لباس‌ها کاملاً رسمی باشند، پوشیدن کت و شلوار سرمه‌ ای به همراه پیراهن راه راه، بدون کراوات و کفش قهوه‌ای امری کاملاً عادی و مرسوم است. اگر طرح پیراهن شما چهارخانه یا خط‌دار است می‌توانید با اضافه کردن الگوهای متفاوت به دستمال جیب جلوه‌ای خاص به وجود آورید. خوشبختانه کت و شلوارهای مدرن کاملاً اسلیم و قالب پیراهن‌های اندامی هستند. اگر وسواس در خرید پیراهن خط‌دار دارید، رنگ آبی به همراه الگوهای سفید را پیشنهاد می‌کنیم.

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

کت و شلوار سرمه ای با کراوات

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

ست کردن تی شرت با کت و شلوار سرمه ای 

از تی شرت‌ها هم می‌توانید همراه کت و شلوار سرمه‌ ای استفاده کنید. ولی همان قوانینی که در مورد کتانی ذکر شد، در مورد تی شرت هم صادق است. تی شرت شما بهتر است از رنگ‌های خنثی باشد و کیفیت و ظاهر خوبی داشته باشد.

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

 

کت و شلوار سرمه‌ ای برای مراسم رسمی

کت و شلوار سرمه‌ ای همیشه برای محل‌های کاری و حرفه‌ای مناسب بوده است. در طول سال‌های اخیر کت و شلوار سرمه‌ ای کم‌کم از دفاتر کار کنار رفته و وارد خیابان‌ها شده و به جای آن کت و شلوار مشکی نشسته است. برای ایجاد استایل رسمی با کت و شلوار سرمه‌ ای، می‌بایست از پیراهن سفید صد در صد کتان استفاده کنید. برای دور شدن از سفید کامل، استفاده از الگوهای حصیری و موجی دار روی پارچه پیراهن سفید مجاز است.

 

۲۰ ست زیبا و جذاب با کت و شلوار سرمه‌ ای برای متفاوت بودن

برای کراوات اگر محل کارتان اجازه می‌دهد، رنگ آبی، خاکستری و قرمز (در انواع طیف‌ها) می‌تواند گزینه خوبی باشد. الگوی روی کراوات می‌تواند ساده یا برجسته باشد اما دقت داشته باشید که الگوها نباید زننده و متمایز کننده باشند. گره کروات را به روش سنتی بزنید. همچنین برای جذاب‌تر شدن از یک دستمال جیب سفید، کفش‌های آکسفورد قهوه‌ای با حداقل جزئیات و جوراب‌های سرمه‌ ای که بر اساس کفش می‌تواند تغییر کند استفاده کنید. همچنین ساعت و دستبند را هم با کفش و کراوات ست کنید.

کت و شلوار سرمه‌ ای برای مراسم رسمی ساخته شده است و نباید با پوشیدن پیراهن یا کراواتی کژوال در اصالت آن دست برد. الگویی که در بالا برای شما شرح داده شد، مخصوص مراسم اجتماعی رسمی و محل کار است.

کت و شلوار سرمه ای مجلسی

کت و شلوار سرمه ای مجلسی

 

کت و شلوار سرمه ای مجلسی

 

کت و شلوار سرمه‌ ای برای استایلی خلاقانه

کت و شلوار سرمه‌ ای مانند بومی سفید است که شما می‌توانید روی آن الگوهای زیادی پیاده کنید. این کار را این بار با رنگ‌های روشن‌تر و الگوهای پیچیده‌تر امتحان کنید تا استایلی خلاقانه به وجود آورید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم که از پیراهن گل‌دار، کفش‌های لوفر خاکستری، بدون جوراب، ساعت و دستبند دلخواه، دستمال جیب سفید به همراه کمربند قهوه‌ای استفاده کنید. از آنجایی که خاکستری رنگ خنثی است، سعی کنید کمربند و ساعت را با هم ترکیب کنید.

کت و شلوار سرمه‌ ای برای استایلی خلاقانه

خلاقانه بودن استایل به این معنی است که این استایل در مراسم رسمی، شرکت و همچنین دورهمی های اجتماعی رسمی قابل استفاده است. با پوشیدن این ترکیب لباس به همه یادآوری خواهید کرد که پادشاه خوش‌تیپ سرمه ای پوش اطراف آن‌ها کیست. اگر می‌خواهید برای اداره این ترکیب را به همراه کراوات بپوشید، لازم است که کراوات تک‌رنگ ببندید چرا که به حد کافی الگوها برجسته هستند.

کت و شلوار سرمه‌ ای برای استایلی خلاقانه

اما به طور کلی بستن کراوات با این ترکیب لازم نیست. یقه پیراهن را باز یا بسته می‌توانید نگه دارید اگرچه هیچ تأثیری روی استایل غیررسمی و کژوال نخواهد داشت. کفش‌ها باید بر اساس استایل معاصر کت و شلوار سرمه‌ ای انتخاب شود و نمی‌توانید سفر زمان رو به جلو در انتخاب آن‌ها داشته باشید.

امیدواریم در مورد کفش قانع شده باشید و دست به تغییر کفش لوفر با کفش‌های دیگر نزدید چرا که تعادل لباس‌ها با وجود کفش‌های غیر معاصر به مانند کفش جیر یا چرمی ممکن است به هم بخورد. اگر هنوز هم دوست دارید کفش به انتخاب خودتان باشد لااقل تک‌رنگ تیره انتخاب کنید.

 

کت و شلوار سرمه‌ ای برای روزهای گرم

با گرم شدن هوا، تب استفاده از کت و شلوار سرمه‌ ای هم بیشتر می‌شود. برای پوشیدن کت و شلوار سرمه‌ ای در هوای گرم، از پیراهن پولو آستین کوتاه و یقه V شکل، جوراب‌های مخفی، کفش لوفر، کمربند به رنگ کفش و دستمال جیب الگو دار استفاده کنید. کت را از استایل به واسطه هوای گرم حذف نکنید و به جای آن چند دکمه از پیراهن پولو را باز بگذارید.

از این استایل می‌توانید برای یک روز تابستانی تعطیل برای گردش یا دورهمی دوستانه استفاده کنید. کفش‌ها را به هیچ عنوان رسمی انتخاب نکنید و از الگوی موجود روی دستمال برای اثبات سلیقه بی‌نظیر خودتان استفاده کنید.

کت و شلوار سرمه‌ ای برای روزهای گرم

دستمال سفید روی کت هیچ وقت گزینه اشتباهی نیست اما در این مورد خاص انتخاب دستمال جیب با رنگ و طرح خاص گزینه خوبی است. کفش لوفر را با جوراب مخفی ترکیب کنید. کت و شلوار سرمه‌ ای از جمله طیف‌های رنگ آبی است که تناسب خوبی با رنگ پوست اکثر مردم دارد. اگر کت و شلوار سرمه‌ ای ندارید، در خرید بعدی خودتان حتماً رنگ کت و شلوار را سرمه‌ ای انتخاب کنید.

 

کت و شلوار سرمه‌ ای جداگانه

به همان اندازه که کت و شلوار سرمه‌ ای خوش فرم دیده می‌شود، ترکیب جداگانه کت و شلوار از هم نیز خوب و دیدنی است. برای این کار نیاز به یک کت و شلوار دیگر دارید. کت سرمه‌ ای را به عنوان بلیزر به همراه شلوار جین بوشید یا شلوار سرمه‌ ای را با یک کت دیگر ترکیب کنید. همچنین برای کفش گزینه‌هایی مانند آکسفورد و بروگ وجود دارد. این گزینه برای کسانی که لباس زیادی برای ترکیب کردن موارد قبل ندارند، کاملاً مناسب است.

کت و شلوار سرمه‌ ای جداگانه

 

مطالب مرتبط: 

۱- چگونه کت تاکسیدو بپوشیم؟

۲- ۴ روش تا کردن تی شرت

۳- کت شلوار مردانه و ۱۰ نکته مهم در مورد آن

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 26 نوامبر 2018

چقدر زیبا بود

مرسا حسینی در تاریخ 26 نوامبر 2018

ممنونم از سایت خوبتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :