چگونه لباس شب سیاه و سفید بپوشیم؟

0

تضاد در رنگ ها همیشه باعث جلب توجه می شود به همین دلیل پوشیدن لباس سیاه سفید مزایای زیادی دارد چون اوج تضاد رنگی را می توان در بی رنگی آن مشاهده کرد. استفاده از رنگ های سیاه و سفید در طرح لباس کمک می کند تا ایرادات اندامی را به صورت دلخواه بپوشانیم اما چگونه لباس شب سیاه و سفید بپوشیم؟ برای هر اندامی چه نوع از لباس شب سیاه و سفید بهتر است؟ طرح های سیاه و سفید چه انواعی دارند؟ لباس رسمی و مجلسی سیاه و سفید چگونه است؟

چگونه لباس شب سیاه و سفید بپوشیم؟

لباس شب سیاه و سفید برای انواع اندام

هر فرم اندامی لباس سیاه و سفید مخصوص خود را می طلبد مثلا برای خانم هایی که بالاتنه لاغر و شکم چاق دارند استفاده از لباسی که قسمت سینه آن سفید و قسمت شکم آن سیاه است می تواند اندام را ایده آل نشان دهد. برای خانم هایی که اندام گلابی شکل دارند بالاتنه لباس می تواند به رنگ سفید و پایین تنه به رنگ سیاه باشند تا چاقی پایین تنه پوشیده شده و اندام به تعادل برسد. برای همه ایرادات اندامی این نکته قابل تعمیم است.

طرح های لباس سیاه سفید

پارچه های سیاه و سفید که برای دوخت لباس به کار می روند می توانند راه راه، خال خال، چهارخانه، زیگ زاگ، گلدار، پلنگی، گورخری، طرح های هندسی و یا در هر طرح دلخواه دیگری و یا ترکیبی از چند طرح باشند. بازی با این طرح ها می تواند با ایجاد خطای دید تغییرات دلخواه را در اندام به وجود اورد. طرح های درشت تر و افقی چاق کننده و طرح های ریزتر  و عمودی لاغر کننده هستند. از طرفی طرح های خالدار کلاسیک محسوب می شوند، طرح های گلدار ریز استایل رمانتیک دارند و طرح های هندسی حالت شاد و سرزنده تری ایجاد می کنند.

لباس های رسمی سیاه و سفید

سیاه و سفید به دلیل ترکیب بی رنگ خود ترکیب مناسبی برای لباس های رسمی مثل لباس اداری و لباس کار است. به شرطی که سادگی در طرح پارچه و استایل لباس به حد کافی رعایت شده باشد.

لباس مجلسی سیاه و سفید

امروزه طراحان مشهور جهان در طراحی های خود از ترکیب سیاه و سفید برای لباس های مجلسی زنانه استفاده می کنند و لباس های زیبایی به وجود می آورند. مثلا یک لباس سفید ساده با کمربند سیاه و اکسسوری های سیاه ساده یا طرح دار سیاه و سفید می تواند لباس مجلسی زیبایی برای یک خانم خوش لباس باشد. لباس مجلسی طرح دار سیاه و سفید را می توان با اکسسوری های رنگی ساده مثلا قرمز جذاب تر کرد و ارتقاء داد.

مطالب مرتبط:

1- چند نکته برای پوشیدن لباس های زنانه طرح دار

2- چند قانون ثابت شده خوش لباسی در لباس های زنانه

3- ست کردن رنگ لباس

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

sara در تاریخ 05 اکتبر 2016

خیلی جالب بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :