چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

شال‌های پاییزی و زمستانی یکی از اکسسوری‌های کاربردی و البته زیبا هستند که می‌توانند استایل شما را شیک‌تر کنند. این شال‌ها انواع مختلف دارند که هر یک می‌تواند تیپ متفاوتی برای شما بسازد. اگر قصد خرید دارید با این همه تنوع مدل و رنگ چه خواهید کرد؟ این مقاله را بخوانید تا بدانید چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

ad banner

اندازه شال

در مورد شال یک شعار وجود دارد و آن این است: هر چه بلند تر بهتر. علت آن نیز مشخص است، شما با یک شال کوتاه هیچ کار خاصی نمی‌توانید انجام دهید جز این که آن را یک دور به صورت تنگ دور گردن خود بپیچید، علاوه بر آن شال شما ارزان‌تر نیز به نظر خواهد رسید مانند تصویر راست. شال‌های کم عرض را نیز فراموش کنید چون شما را گرم نمی‌کنند.

چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

روش بستن شال

گام بعدی نحوه استفاده از شال است که اهمیت زیادی دارد. اگر شال را فقط روی گردن بیندازید کاربردی نخواهد داشت، همچنین حلقه کردن آن به صورت خیلی تنگ آزار دهنده و غیرشیک است. سعی کنید یک طرف آن را به جلو  و یک طرف را به عقب بیندازید و یا گره زده و روی گردن حلقه کنید.

چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

جنس شال

چون این وسیله مستقیما با پوست شما در تماس است جنس آن باید مناسب و غیر حساسیت زا باشد. از جنس‌های ارزان و مصنوعی استفاده نکنید و سراغ پشم، نخ و یا کشمیر بروید. پلی استر با کیفیت نیز گزینه مناسبی است. به طور کلی شال ارزان نخرید و برای خرید یک شال مناسب سرمایه گذاری کنید.

رنگ شال

رنگ‌های تیره و خنثی همیشه انتخاب خوبی هستند چون با همه چیز ست می‌شوند. اما می‌توانید جسارت به خرج داده و رنگ‌های روشن و تند را انتخاب کنید تا چهره شما را روشن‌تر کنند. برای انتخاب رنگ شال چند قانون ساده وجود دارد:

  • رنگ شال باید با رنگ کت و پالتو و کاپشن شما متفاوت باشد.
  • رنگ شال باید با رنگ همه لباس های شما متفاوت باشد.
  • اگر لباس شما رنگی است سراغ شال تیره و خنثی بروید.
  • اگر لباس شما تیره وخنثی است سراغ شال رنگ روشن بروید.

چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

طرح و شکل شال

در مورد طرح‌ها نیز مانند رنگ‌ها عمل کنید و طرح شال را با لباس ست نکنید. شکل شال نیز بهتر است ساده و کلاسیک باشد اما برخی جزئیات مثل منگوله و منجوق دوزی و … می‌تواند به ظاهر شما ظرافت بیشتری بدهد به شرطی که کاربرد این وسیله را مختل نکند.

چطور یک شال زمستانی مناسب انتخاب کنیم؟

مطالب مرتبط:

1- آموزش گره زدن شالگردن مردانه

2- نکاتی در مورد شالگردن زنانه

3- مدل بستن شال به چند روش مختلف

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :